Karty do nauki czytania i pisania

NOWOŚĆ!!
karty PDF - Dwuznaki

Dwuznaki. Wprowadzenie. Dwuznaki mogą spędzać sen z powiek…jednak nie z pakietem Eduka Center! Pakiet ten stanowi wprowadzenie do nauki dwuznaków, która okazuje się bezstresowa i atrakcyjna. Pakiet  liczy 30 stron PDF do samodzielnego wydruku. Zawiera plansze pomocnicze, do przećwiczenia wyrazów z dwuznakiem, zawiera karty z dwuznakami, dzięki którym dziecko zapoznaje się z dwuznakami: karty są opatrzone estetycznymi ilustracjami. W pakiecie znajduje się także zabawa SŁOICZKI podczas której dziecko układa obrazki i podpisy do odpowiednich słoiczków. Obrazki i podpisy można wykorzystać także do układania w pary. Nauka dwuznaków może być świetną zabawą!

Od literki do słowa

Od literki do słowa. Klamerkowe pomoce, które dzieci uwielbiają! To pakiet idealny do utrwalenia i rozwijania nauki czytania. Znajdziecie w nim ćwiczenia takie jak: LITERY – zadaniem dziecka jest zaznaczyć od jakiej literki zaczyna się dane słowo na obrazku, SYLABY – zadaniem dziecka jest zaznaczyć od jakiej sylaby zaczyna się słowo na obrazku, SŁOWO – zadaniem dziecka jest zaznaczyć słowo, które znajduje się na obrazku.

Zestaw do nauki pisania i czytania

W zestawie znajdują się karty PDF do samodzielnego wydruku:

  • szorstki alfabet
  • ruchomy alfabet
  • obrazki i napisy do poziomów: różowy, niebieski, zielony

Nie wiesz jak korzystać z zestawu? Zapisz się na kurs nauki pisania i czytania ( zestaw w cenie kursu ) ZOBACZ tutaj kurs

Alfabet do kolorowania

DO SAMODZIELNEGO WYDRUKU Nasz alfabet to zestaw, który zdecydowanie przyda się w pracy z każdym maluchem. To aż 48 stron w formacie PDF gotowych do wydruku i użycia! Znajdziecie w nim zarówno duże jak i małe litery i to w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to litery puste, idealne do kolorowania czy wyklejania. Druga wersja natomiast zawiera duże i małe litery z różnego typu kolorowymi strzałkami, które zachęcają dziecko do wodzenia paluszkiem, dzięki czemu maluch rozpoczyna naukę pisania! Przy każdej literce znajdziecie krótką, zabawną komendę, mówiącą o tym, co dziecko ma wykonać. Przykład? Dojdź po śladach do domu.

Nasz alfabet można wykorzystać w wieloraki sposób. Proponujemy zabawy kreatywne, czyli wyklejanie liter kolorowymi pomponikami czy plasteliną. Dzięki takim aktywnościom dziecko nie tylko poznaje konkretne litery, ale także rozwija motorykę małą.

Odpowiednie dla dzieci 3-6 lat

ćwiczenia grafomotoryczne

Ręka pracuje

Ręka pracuje. 30 stroń zadań + dyplom gratis w najnowszym pakiecie książeczkowym Eduka Center! To wyjątkowy pakiet: inny niż wszystkie! Skupiamy się w nim w 100% na praktyce i ćwiczeniach małej ręki. Polecamy wydrukować wszystkie karty i włożyć do segregatora. Ćwiczenia skupiają się na rozwoju motoryki małej: znajdziecie wśród nich ciekawe szlaczki, ćwiczenia polegające na dokończeniu wzoru oraz wklejaniu elementów w odpowiednie miejsca, ćwiczenia z zakresu pisania czy wycinania konkretnych elementów nożyczkami. Ale to nie wszystko! Pakiet Ręka Pracuje proponuje również ćwiczenia z zakresu kolorowania według wzoru, łączenia elementów w pary, dorysowywania przeciwieństw czy ćwiczenia typu labirynty. Dzięki tym praktycznym ćwiczeniom dziecko z pewnością stanie się mistrzem sprawnej rączki – w pakiecie znajdziecie także dyplom, który będziecie mogli wręczyć dzielnemu maluchowi za jego zaangażowanie!

Pakiet Grafomotoryczny

DO SAMODZIELNEGO WYDRUKU To pakiet zawierający mnóstwo ćwiczeń przeznaczonych dla małej rączki; które są niezbędne podczas wspomagania rozwoju dziecka. Znajdziecie w nim: kolorowanki z grubym konturem (idealne dla najmłodszych), szlaczki “Do celu” – zadaniem dziecka jest dotarcie do celu zgodnie z narysowanym szlaczkiem, szlaczki cz.2 “Połącz kropki” – zadaniem dziecka jest rysowanie po kropkach zgodnie z kolorem kropek, szlaczki cz.3 “Kształty” – zadaniem dziecka jest rysowanie zgodnie ze strzałką, szlaczki cz.4 “W liniach” – zadaniem dziecka jest rysowanie po szlaczkach, trzymając się w liniach. Pakiet zawiera aż 54 strony PDF, gotowe do wydruku. To gotowe propozycje ćwiczeń, które pomogą dziecku w usprawnianiu motoryki małej: pakiet niezbędny w pracy opiekuna w żłobku!

Copyright ©Eduka Center Ul. Michałkowicka 28, 41-100 Siemianowice Śląskie 2021 edukacenter.pl.