Bajkoterapia

Warto zapisać się na kurs bajkoterapii, który staram się prowadzić z pasją i zaangażowaniem. To znajdziesz właśnie na moim kursie, a Ja z całą pewnością postara się przekonać Cię, że bajki mają ogromną moc

Dla kogo jest ten kurs?

  • dla rodziców, którzy chcą pomóc dziecku w rozwiązaniu pojawiających się problemów i trudności, zniwelować lęki dziecięce, rozwinąć w dziecku empatię i wyobraźnię
  • dla nauczycieli i opiekunów, którzy pragną poszerzyć swą pracę z dziećmi o nową metodę
  • dla studentów kierunków pedagogicznych
  • dla wszystkich zainteresowanych terapeutyczną mocą bajek oraz efektami jakie może przynieść!

Dlaczego Warto?

Warto zapisać się na kurs bajkoterapii, by przekonać się jak ogromną moc terapeutyczną posiadają bajki! Zdobywając wiedzę na naszym kursie, będziesz mógł zastosować ją z powodzeniem u dzieci, które zmagają się z różnego rodzaju problemami czy trudnościami i po prostu: pomóc im! Zdobędziesz również zaświadczenie MEN potwierdzające ukończenie kursu.

Moja historia…

W budzie zbudowanej z kilku drewnianych desek, małej, ale przytulnej, mieszkał pies Reks. Reks był ogromnym psem i wszyscy się go bali…a on miał równie wielkie serce, pełne dobra i miłości…

Maja miała 3 lata gdy zaczęła bardzo bać się psów. Nawet najmniejszy czworonóg wywoływał u niej wielki lęk. Myślałam, że zrobiłam już wszystko co można było zrobić. Opowiadałam, że psy można pogłaskać po główce w obecności dorosłego, że one lubią człowieka, sama nawet prezentowałam w jaki sposób obchodzić się z psami – bezskutecznie. Lęk nie mijał, Maja coraz częściej stresowała się na spacerze, gdy obok nas przemykał piesek, a mnie także ogarniała frustracja.
I nagle, pewnego wieczoru, gdy siedziałam pod kocem, popijając ciepłą herbatę – wpadłam na rozwiązanie. Pomysł swój wprowadziłam w życie i realizowałam go z całą swoją pasją i sercem. I co? Maja dziś ma 6 lat i uwielbia psy! Wystarczyło parę miesięcy, by pozbyć się lęku przed psami, a cały proces niwelowania go wspominam bardzo dobrze.
Ale, ale…jak to zrobiłaś? – ktoś zapyta.
To proste. Zastosowałam BAJKOTERAPIĘ!
Odkąd pamiętam fascynowały mnie bajki. Fascynacja nie minęła wraz z wkroczeniem w dorosłość. Wciąż lubię zanurzyć się w niezwykłych historiach, kończących się happy endem i pouczającym morałem i nie mogę wyjść z podziwu, że w sposób tak niesamowity można przedstawić problemy i trudne sytuacje, z którymi zmagają się ludzie.
Ta fascynacja bajkami przyczyniła się do tego, iż na temat swojej pracy magisterskiej, obronionej bardzo dobrze, wybrałam ROLĘ BAJKI W ROZWOJU SPOŁECZNO-EMOCJONALNYM DZIECKA. Gdy zanurzałam się coraz głębiej w świat bajkoterapii, gdy poznawałam przeogromną moc bajek terapeutycznych stwierdziłam, że muszę podzielić się z tym światem!
Sama przeszłam kursy bajkoterapii i przeczytałam wiele książek. Chcę podzielić się swoją wiedzą i zarazić cię pasją do tworzenia własnych bajek terapeutycznych. Ja swoje już zaczęłam tworzyć jakiś czas temu. Zastosowałam je u Mai, staram się stosować u innych dzieci.
Zapraszam Cię na KURS BAJKOTERAPII, podczas którego usłyszysz moje autorskie bajki terapeutyczne, a także poznasz kilka wskazówek dotyczących tego w jaki sposób stworzyć własną opowieść – dostosowaną indywidualnie do dziecka i jego problemu.
Już nie mogę się doczekać aż wyruszymy w tę magiczną podróż. A Ty?

Co w nim znajdziesz?

Kurs jest w formie on-line. Znajdziesz w nim materiały video oraz materiały pdf. Możesz się uczyć we własnym tempie i czasie. Kurs nie posiada testów egzaminujących. Do kursu otrzymasz autorskie bajeczki ( 10 tematów ). Na zakończenie kursu możesz odebrać certyfikat MEN * jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego

Kto jest autorem kursu?

Nazywam się Natalia, członek zespołu Eduka Center. Jestem pasjonatką literatury. Nieraz zdobywałam wyróżnienia literackie, a niedawno zdobyłam pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Storytel na bajkę dla dzieci. W tym roku zdobyłam także tytuł magistra na studiach pedagogicznych, a moja praca magisterska dotyczyła roli bajki w rozwoju społeczno-emocjonalnym dziecka, za co otrzymałam ocenę na dyplomie bardzo dobrą, z wnioskiem o wyróżnienie.
Cały kurs oparty jest na profesjonalnych książkach, wiedzy zdobytej na szkoleniach jak i osobistych doświadczeniach. 

Warto zapisać się na kurs bajkoterapii, który staram się prowadzić z pasją i zaangażowaniem. To znajdziesz właśnie na moim kursie, a Ja z całą pewnością postara się przekonać Cię, że bajki mają ogromną moc

+4189 Zapisany/a
Nie zapisany/a

Szkolenie zawiera:

  • Zagadnienia: 10
  • Tematy: 21
  • Szkolenie Certyfikat