Innowacyjna nauka pisania i czytania inspirowana metodą M.Montessori

Dla kogo jest ten kurs?

 • dla rodziców, którzy chcą pomóc swojemu dziecku poznawać litery z wielkim zainteresowaniem i chcą mu zapewnić lepszy start w szkole
 • dla nauczycieli i opiekunów
 • dla studentów kierunków pedagogicznych
 • dla wszystkich zainteresowanych nauką uczenia dzieci pisania i czytania
 • dla rodziców i nauczycieli starszych dzieci, które mają problem z pisaniem i czytaniem lub po prostu tego nie lubią lub sobie nie radzą z tym w szkole ( dzięki tej metodzie stanie się to o wiele łatwiejsze )
 

Moja Historia…

K jak KOT! K-O-T! – krzyknęła moja 3 letnia córka.
U niej faza wrażliwa na literki pojawiła się już po pierwszym roku życia.
Ale od początku…
Wszystko zaczęło się od…bluzki! Może trudno w to uwierzyć, ale za sprawą ubrania rozpoznałam, że moja malutka córka przeżywa właśnie fazę wrażliwą na literki – czyli jest gotowa do nauki liter, a z czasem pisania
i czytania.
Moja bluzka była pełna liter. Córka wskazywała na nie paluszkiem
i próbowała coś zakomunikować w swoim języku niemowlęcym (nie mówiła jeszcze).
To dało mi do myślenia! Zorientowałam się, że to już ten czas. Jako wielka pasjonatka metody Montessori wiem, że należy PODĄŻAĆ ZA DZIECKIEM! Uzbrojona w chęci, cierpliwość i pozytywne nastawienie zaczęłam wprowadzać malucha w świat liter.
Zakupiłam piłkę z wypukłymi literami, magnesy-literki oraz puzzle literki. Mówiąc wprost: wzięłam edukację Melisy we własne ręce!
Zaczęłyśmy stopniowo. Córka dotykała liter, porównywała je, zapoznawała się z nimi poprzez kolorowanki czy wyklejanki.
W tym okresie królowały u nas zabawy typu: literki jadą na wakacje! Czy też: pomóż mamie A znaleźć dziecko A!
Wszystko przebiegało naturalnie: słuchałam swojego dziecka
i zaspokajałam potrzeby jego mózgu dając mu tyle materiału do nauki ile potrzebował danego dnia.
Udało mi się osiągnąć upragniony cel: zaszczepiłam w córce miłość do nauki. Teraz – w wieku 4 lat – pisze i czyta, a czynności te nie sprawiają jej żadnego kłopotu. Co więcej: uwielbia to robić i wciąż chciałaby poszerzać swoje umiejętności!
Ktoś zapyta: zdradzisz ten tajemniczy sekret, dzięki któremu twoja córka osiągnęła tak świetne efekty?
Oczywiście! Przede wszystkim opierałam naukę na ZABAWIE i podążałam za naturalnym zainteresowaniem córki.
Jak to zrobić? Chętnie ci opowiem oraz pokażę! Chcę, by sposób – inspirowany metodą Montessori – w jaki nauczyłam córkę pisać i czytać dotarł do każdego rodzica, pedagoga, studenta pełnego pasji i chęci. Zapraszam na mój kurs, w stworzeniu którego pomagała mi oczywiście…córka.
To co, widzimy się?

Czego nauczy Cię kurs?

W tej części kursu dowiesz się jak nauczyć dziecko pisać i czytać w sposób naturalny i bez stresu. Dziecko samo jest gotowe w sposób naturalny do poznawania liter w wieku już 2-3 lat oraz do nauki pisania i czytania.

Jaki jest plan kursu?

 1. Wstęp do kursu
 2. Wprowadzenie do metody Montessori
 3. Wprowadzenie do liter
 4. Pisanie
 5. Czytanie

Opis:

Podążajmy za dzieckiem, a nie za tym co dorosły mu każe! Często słyszymy: uczyć to się będziesz w szkole teraz się baw! To bardzo błędne podejście!

Dlaczego wszystkie dzieci mają uczyć się liter w tym samym momencie? Przecież jedno dziecko ma gotowość w wieku 3 lat inne w wieku 4, a jeszcze inne w wieku 5 lat, nie wszystkie jednakowo w wieku 6-7 lat! Owszem to nakłada na nauczycieli podstawa programowa która nie jest do końca zgodna z naturą dziecka!

Jeśli chcesz poznać sposób na naukę pisania i czytania, która jest zgodna z naturą dziecka, koniecznie zapisz się na to szkolenie. Składa się ono w 90% z przykładów praktycznych. Metodą przedstawioną w szkoleniu możesz pracować z dziećmi w wieku 2-3 lat, ale nawet utrwalać umiejętności u dzieci w wieku 7 lat. Metoda inspirowana Montessori sprawdzi się u dzieci w różnym wieku. To najbardziej naturalna metoda, dzięki której dziecko przyswaja naukę pisania i czytania w sposób przyjemny i bez stresu. Metodą tą uczy się dzieci już od 100 lat.

Mamy dla Ciebie kilka faktów, które przekonają Cię do naszego szkolenia:

 • metodą Montessori był uczony m.in. właściciel Facebooka czy Amazon a także książe Harry i inni, którzy osiągnęli niebywałe sukcesy
 • metoda wpływa pozytywnie na rozwój mózgu Twojego dziecka
 • metoda zgoda z naturą dziecka sprawdzona na całym świecie
 • kurs prowadzony w całości przez 14 letniego praktyka i pedagoga

Na zakończenie będziesz mieć możliwość wygenerowania zaświadczenia MEN – co może przydać się w twojej pracy z dziećmi – zobacz wzory zaświadczenia TUTAJ

Kurs ma charakter doskonalący.

Dla kogo jest ten kurs?

 • dla rodziców, którzy chcą pomóc swojemu dziecku poznawać litery z wielkim zainteresowaniem i chcą mu zapewnić lepszy start w szkole
 • dla nauczycieli i opiekunów
 • dla studentów kierunków pedagogicznych
 • dla wszystkich zainteresowanych nauką uczenia dzieci pisania i czytania
 • dla rodziców i nauczycieli starszych dzieci, które mają problem z pisaniem i czytaniem lub po prostu tego nie lubią lub sobie nie radzą z tym w szkole ( dzięki tej metodzie stanie się to o wiele łatwiejsze )

Autor:

Katarzyna Yuce.  Była dyrektorem przedszkola, zarządzała placówką oświatowo wychowawczą, organizator koloni i obozów dla dzieci a obecnie dyrektor placówki szkoleniowej, mentor żłobków i przedszkoli, szkoleniowiec.

Autorka kursu na opiekuna w żłobku, kursu nauki pisania i czytania oraz nauki liczenia.  Z wykształcenia jest pedagogiem – ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne. Zdobywała doświadczenie praktyczne w pracy jako niania, a także jako nauczyciel w przedszkolu.  Fascynuje się pedagogiką Montessori i myśli o dodatkowych studiach podyplomowych z tego zakresu. 

Co więcej, Katarzyna prowadziła swoje warsztaty taneczne i szkoliła innych nauczycieli i opiekunów w żłobkach, jeżdżąc jako edukator po placówkach w całej Polsce.

OKIEM SPECJALISTY:

Kurs innowacyjna nauka czytania i pisania będzie świetnym rozwiązaniem dla opiekunów, nauczycieli jak i rodziców, którzy wraz z dziećmi pragną rozpocząć edukację w tym zakresie. Świetnie przygotowany, pozwala na przyswojenie wiedzy w łatwy i przejrzysty sposób. Praktyczne przykłady są ogromną zaletą i pozwalają na podpatrzenie jak dane ćwiczenie powinno wyglądać w wykonaniu dorosły-dziecko.
Przedstawiona w kursie metoda może być z powodzeniem stosowana nie tylko u młodszych dzieci, które dopiero uczą się pisać i czytać, ale także u dzieci starszych, które mają problem z przyswojeniem owych umiejętności.
Efekty szybko widoczne – nauka przeprowadzona w sposób bezstresowy i kreatywny, motywujący dziecko do dalszego działania

zobacz wzór zaświadczenia

+3684 Zapisany/a
Nie zapisany/a

Szkolenie zawiera:

 • Zagadnienia: 7
 • Tematy: 9
 • Szkolenie Certyfikat