Nauka zegara

Kurs Nauka Zegara to profesjonalne szkolenie, które daje wielkie możliwości w pracy z dziećmi. Na naszym kursie zdobędziesz wiedzę w jaki sposób nauczyć dziecko zegara. Wiele przykładów praktycznych, propozycje ćwiczeń i gotowe – autorskie scenariusze to coś, co wyróżnia nasz kurs spośród innych tego typu na rynku! Od zawsze stawiamy na praktykę – a ona, zwłaszcza na kursach dotyczących pracy z dziećmi – jest najważniejsza. 

 

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla pedagogów, którzy pragną poznać sposoby nauki zegara oraz praktyczne rozwiązania nauki poprzez zabawę, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i zawodowe możliwości, dla studentów pedagogiki, którzy interesują się różnego rodzaju formami nauki poprzez zabawę oraz chcą poszerzyć swą wiedzę, dla rodziców, którzy chcą zdobyć wiedzę na temat tego, w jaki sposób nauczyć dziecko zegara poprzez zabawę.

Dlaczego Warto?

Kurs Nauka Zegara to profesjonalne szkolenie, które daje wielkie możliwości w pracy z dziećmi. Na naszym kursie zdobędziesz wiedzę w jaki sposób nauczyć dziecko zegara. Wiele przykładów praktycznych, propozycje ćwiczeń i gotowe – autorskie scenariusze to coś, co wyróżnia nasz kurs spośród innych tego typu na rynku! Od zawsze stawiamy na praktykę – a ona, zwłaszcza na kursach dotyczących pracy z dziećmi – jest najważniejsza. 

Nasz kurs to 90% praktyczne rozwiązania!!

Historia powstania kursu oraz o autorce kursu

Która jest godzina?

A jaką godzinę teraz pokazuje zegar?

Te pytania słyszałam ostatnio bardzo, bardzo często. Zadawała je moja czteroletnia córka. Była dosłownie zafascynowana zegarami różnego typu.

Mamo, zegar! – krzyczała gdy zobaczyła zegar na ścianie.

Popatrz, zegar! – krzyczała gdy zauważyła na wyświetlaczu czyjegoś telefonu zegar.

Była naprawdę zachwycona urządzeniami, które wskazują czas.

Zawsze myślałam, że czas to pojęcie dosyć trudne do wytłumaczenia dzieciom. Czy czterolatka można nauczyć korzystania z zegara? Dziś wiem, że TAK! Jest to możliwe, a co więcej…można to zrobić poprzez świetną zabawę!

Gdy zauważyłam, że córka fascynuje się czasem i zegarami, kupiłam jej zegarek na rękę. Była niesamowicie szczęśliwa i zauroczona. Co chwila zerkała na niego, zasypując mnie pytaniami. Która godzina jest teraz? A ile czasu upłynęło? A ile minut pokazuje teraz zegar?

To było naprawdę motywujące i inspirujące. Postanowiłam, że skoro  jest tak zainteresowana czasem – warto opowiedzieć jej o nim co nieco.

Jesteście ciekawi jaki jest efekt? Otóż moja czteroletnia córka nauczyła się odczytywania godzin z zegara!

Zaczęłyśmy stopniowo. 

Wszystko przebiegało naturalnie: słuchałam swojego dziecka i zaspokajałam potrzeby jego mózgu dając mu tyle materiału do nauki ile potrzebował danego dnia. A bywało i tak, że córka kilka godzin siedziała i chciała wykonywać ćwiczenia z zegarami! Inspirowałam się również metodą pracy Montessori – podążaj za dzieckiem

Była tak zafascynowana, że wręcz chłonęła wiedzę jaką jej dawałam. Wszystko przebiegło bardzo szybko choć przestrzegałam zasady stopniowania trudności. Dla mojej córki to nie była nauka – to była świetna zabawa, która zaspokajała jej potrzeby. Potrzeba poznania tajemnicy czasu i zegara motywowała ją, a ona chciała wciąż więcej i więcej!

Ktoś zapyta: zdradzisz ten tajemniczy sekret, dzięki któremu twoja córka osiągnęła tak świetne efekty?

Oczywiście! Przede wszystkim opierałam naukę na ZABAWIE i podążałam za naturalnym zainteresowaniem córki. Dałam jej dokładnie to czego potrzebowała.

Jak to zrobić? Chętnie ci opowiem oraz pokażę! Chcę, by sposób – inspirowany metodą Montessori – w jaki nauczyłam córkę korzystania z zegara dotarł do każdego rodzica, pedagoga, studenta pełnego pasji i chęci. Zapraszam na mój kurs, który w 90% składa się z PRAKTYKI, która jest niezwykle ważna podczas pracy z dziećmi. Na kursie zdobędziesz wiedzę i materiały, które pozwolą Ci nauczyć dziecko zegara.

Kim jestem? Nazywam się Katarzyna Yuce i jestem magistrem pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, Dyrektorem Placówki Kształcenia Ustawicznego, autorką min.takich kursów jak Innowacyjna nauka czytania oraz inne ZOBACZ INNE NASZE KURSY a przede wszystkim matką, matką która inspiruje się dzieckiem  Zapraszam!

o kursie metodą on-line

Kurs jest w wygodnej formie on-line. Oznacza to, że dostęp do materiałów uzyskujesz na czas dożywotni. W każdej chwili możesz wrócić do interesujących Cię na kursie kwestii.
Na zakończenie będziesz mieć możliwość wygenerowania zaświadczenia MEN – co może przydać się w twojej pracy z dziećmi.

Warto skorzystać z naszego kursu ponieważ zdobędziesz na nim niezbędną wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną – która wydaje się najważniejsza w tego typu szkoleniach. Na kursie zdobędziesz najważniejsze informacje na temat nauki zegara. To jednak nie wszystko. Jako, że jesteśmy praktykami, na kursie nie może zabraknąć informacji o tym w jaki sposób prowadzić zajęcia; przygotowaliśmy gotowe, autorskie karty pdf oraz propozycje profesjonalnych ćwiczeń, które sprawią, że dziecko z chęcią, bez mozolnego trudu nauczy się odczytywać godzin zegara – w sposób kreatywny, pełen zabawy – bez stresu!

Co w nim znajdziesz?

Kurs jest w formie on-line. Znajdziesz w nim materiały video ,materiały pdf oraz praktyczne karty pracy i przykłady zabaw i ćwiczeń. Kurs jest w 90% praktyczny a w 10% teoretyczny. Możesz się uczyć we własnym tempie i czasie. Kurs nie posiada testów egzaminujących. Na zakończenie kursu możesz odebrać certyfikat MEN * jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego ( pdf wygenerujesz sam a jeśli potrzebujesz wersję drukowaną możesz ją zamówić )

*Pamiętaj dostęp do kursu masz dożywotnio  – na zawsze  możesz wracać do niego w dowolnym momencie

+443 Zapisany/a
Nie zapisany/a

Szkolenie zawiera:

  • Zagadnienia: 10
  • Szkolenie Certyfikat