Karty pracy dla najmłodszych dzieci

karty pracy dla najmłodszych dzieci

Wspomaganie prawidłowego rozwoju dzieci już od najmłodszych lat, jest bardzo ważne. Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), powinniśmy organizować dzieciom zabawy rozwijające czy ciekawe ćwiczenia, które pobudzą ich ciekawość światem oraz dostarczą nowych umiejętności czy informacji.

Ciekawie wykonane karty pracy są dobrym dodatkiem do nauki, na przykład liter, zwierząt, liczb czy innych dziedzin.

Karty pracy zazwyczaj stosuje się u dzieci w wieku przedszkolnym, raczej w zerówce. Oczywiście, można zacząć wprowadzać je już wcześniej, co jest dobrym pomysłem! Warto wyzbyć się przekonania, że karty pracy to nuda i monotonia, że to brak zabawy i frajdy dla dziecka.

Otóż dobrze stworzone i dobrane karty pracy mogą kreatywnie wypełnić czas dziecka, poszerzając jego wiedzę i umiejętności.

Zespół Eduka Center wie, jak ważne jest odpowiednie podejście do nauki i dobranie ciekawych pomocy dydaktycznych.

Właśnie dlatego, postanowiliśmy stworzyć wyjątkowy pakiet: Karty Pracy dla najmłodszych dzieci. 

KARTY PRACY DLA NAJMŁODSZYCH DZIECI

Karty pracy dla najmłodszych dzieci, pakiet od Eduka Center, pokazuje, że tego typu ćwiczenia wcale nie muszą być nudne!

Nasz pakiet znajdziecie w cenie promocyjnej w naszym sklepie, TUTAJ.

To obszerny pakiet, który zawiera ćwiczenia z wielu dziedzin. Tak więc można z naszych kart pracy korzystać przez długi czas, w zależności od tematyki jaką chcemy poćwiczyć z dzieckiem. 

Pierwsza dziedzina w pakiecie to Motoryka mała. Ćwiczenie małych paluszków i rączek, jest bardzo ważne w życiu dzieci. Każdego dnia powinniśmy organizować ćwiczenia i zabawy, podczas których maluchy mają możliwość kształtować swą motorykę małą.

W naszych kartach pracy w tej tematyce znajdują się ćwiczenia takie jak: kolorowe szlaczki, malowanie za pomocą palca umoczonego w farbie, różnego typu kolorowanki, rysowanie po wzorze, łączenie elementów w pary czy dokończenie brakującego wzoru.

Druga dziedzina to Dziecięca matematyka.  Ćwiczenia te będą idealnym uzupełnieniem podczas nauki liczenia z dzieckiem. Przybliżą matematykę i pokażą, że może być ona bardzo fajna!

W pakiecie znajdziecie zadania z zakresu rozpoznawania kształtów, przeliczania na różne sposoby, pisania cyfr. W naszej dziecięcej matematyce jest dużo rysowania i kolorowania, a to czynność, którą dzieci uwielbiają! 😉

Trzecia dziedzina to Percepcja wzrokowa. Tutaj umieściliśmy kolorowe zadania typu: skreślenie elementu, który nie pasuje do pozostałych, dokończenie wzoru, szukanie różnic pomiędzy obrazkami, odtworzenie wzoru, kolorowanie zgodnie ze wzorem, łączenie w pary.

Czwarta dziedzina to Wprowadzenie pisania. Idealny dodatek utrwalający zdobyte umiejętności podczas głównej nauki pisania. Ćwiczenia wymagają skupienia i pracy małej rączki, jednak na pewno przyniosą wiele satysfakcji.

Piąta dziedzina w naszym pakiecie to Wprowadzenie czytania. Stworzone zadania zawierają sylaby, za pomocą których należy ułożyć wyrazy, przeczytać coś, podkreślić czy połączyć.

Pakiet jest naprawdę obszerny i warto się w niego zaopatrzyć. Dziecko nie musi siedzieć długo nad kartami pracy – wystarczy jedno zadanie z pakietu, które będzie dopełnieniem tematu, którego aktualnie się uczycie 😉

To na pewno duża kopalnia inspiracji dla każdej osoby pracującej z dziećmi. Przekonajcie się sami.

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *