Pakiety inspirowane Montessori od Eduka Center

Praca pedagogów: nauczycieli i opiekunów (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) jest piękna, choć bardzo odpowiedzialna. Uśmiech dziecka wynagradza jednak wszelkie trudy i przeciwności, które możemy napotkać na naszej drodze zawodowej.
Powinniśmy pobudzać ciekawość dzieci i pomagać im w samodzielności. To oczywiście zadanie nie tylko pedagogów, ale także rodziców. Dorośli chętnie korzystają z przeróżnych pomocy edukacyjnych, które uatrakcyjnią naukę, pokażą, że zdobywanie nowych umiejętności może wiązać się z ciekawą zabawą, zapewnią aktywne i pożyteczne spędzenie czasu.


W dzisiejszym artykule na blogu, postanowiliśmy stworzyć wpis poświęcony pakietom inspirowanym metodą Marii Montessori, które znajdziecie na Eduka Center.
Maria Montessori kierowała się zasadą: “pozwól mi to zrobić samemu”. Osoby, korzystające z tej metody, pragną pomóc dziecku w samodzielności i podążają za naturalnymi zainteresowaniami najmłodszych, występującymi w danym czasie.
Nasz zespół cały czas inspiruje się metodą Marii Montessori, która przynosi niesamowite efekty. Dzięki niej dziecko doznaje nauki bezstresowej, naturalnej, kreatywnej!
Poznajcie nasze pakiety i kursy inspirowane Montessori. Pakiety znajdziecie na naszej stronie z pomocami TUTAJ.

Pakiet Inspirowane Montessori

To zestaw dla wszystkich tych, którzy fascynują się pedagogiką Marii Montessori. Liczący ponad 60 stron w formacie PDF pakiet zawiera propozycje ćwiczeń praktycznych inspirowanych metodą Montessori, które wspomagają prawidłowy rozwój dziecka. W pakiecie znajdziecie zadania z zakresu edukacji językowej, edukacji matematycznej, edukacji kosmicznej oraz życia codziennego. Nasz pakiet to ogromna ilość propozycji zadań praktycznych, zawierających różnego rodzaju plansze (w tym do zadań klamerkowych) oraz elementów do wycięcia. Dzięki temu pakietowi maluch dzięki świetnej zabawie nauczy się rozpoznawać poszczególne flagi, pozna budowę kwiatu, utrwali kształty i wiele, wiele innych. Wszystkie elementy niezbędne do wykonania poszczególnych ćwiczeń dostępne są w pakiecie.

KLAMERKOWE ZADANIA

Klamerkowe zadania to nietypowa propozycja edukacji poprzez zabawę, którą pokochają dzieci w wieku 2-5 lat. Pięknie ilustrowane karty pracy należy wydrukować i przygotować sobie zestaw zwykłych klamerek. W pakiecie znajdziecie zadania tematyczne związane ze zdrowym jedzeniem, rozpoznawaniem kolorów, odgadywaniem kształtów, rozpoznawaniem liter, zadania z zakresu nauki cyfr i przeliczania, a także zadania związane ze światem zwierząt: wybieranie odpowiedniego umaszczenia czy środowiska danego zwierzaka. To świetny sposób na spędzenie kreatywnie czasu, na połączenie nauki z zabawą, do której chce się wracać!

ZESTAW DO NAUKI PISANIA I CZYTANIA

Pragniesz rozpocząć naukę pisania i czytania z dzieckiem? Jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie literami i czytaniem, nie ma na co czekać! Skorzystaj z naszego zestawu do nauki pisania i czytania, który jest inspirowany metodą Montessori. W zestawie znajdują się karty PDF do samodzielnego wydruku:

  • szorstki alfabet
  • ruchomy alfabet
  • obrazki i napisy do poziomów: różowy, niebieski, zielony

ZWIERZĘTA I ICH KONTYNENTY

Idealny pakiet dla wszystkich maluchów ciekawych świata! Ten zestaw pomocy dydaktycznych to aż 7 kontynentów i różnych gatunków zwierząt na nich żyjących! Kolorowe ilustracje, wykonane z najwyższą starannością zachwycą was oraz dzieci. Pokochacie zajęcia z nauki kontynentów. Co znajdziecie w pakiecie? Kolorowe plansze, które pozwolą dzieciom na poznanie i utrwalenie nazw kontynentów, karty z różnymi gatunkami zwierząt żyjącymi na danym kontynencie, tematyczne memory, ćwiczenie “Co to za zwierzę?”, w którym zadaniem dziecka jest odgadnąć jakie zwierzę znajduje się na kartce, patrząc jedynie na jego kontur. 

PAKIET CYFR INSPIROWANY MONTESSORI

Pakiet Cyfry Montessori przeznaczony jest zarówno dla rodziców, studentów pedagogiki jak i opiekunów czy nauczycieli, którzy pragną zapoznać maluchy ze światem cyfr i matematyki. Znajdziecie w nim plansze z cyframi, cyfry i odpowiadającą im ilość żetonów oraz cyfry i odpowiadającą im ilość belek.  Z cyframi z naszego pakietu można pracować na co dzień, a nauka dokonuje się poprzez dobrą zabawę. Liczenie nie musi być nudne!

KTO ŻYJE W MORZU

Pakiet w którym znajdziecie plansze z realnymi zwierzętami morskich zwierząt, które mogą posłużyć do wprowadzenia dzieci w temat morskich istot jak i nauki różnych gatunków. Dzięki naszemu pakietowi, dzieci dowiedzą się jak zbudowane są morskie zwierzęta, a dzięki ćwiczeniom praktycznym szybko utrwalą tę wiedzę! Pakiet KTO ŻYJE W MORZU? rozwija wiedzę na temat morskich stworzeń, ale także zawiera ćwiczenia kształtujące umiejętność pisania, spostrzegania czy znajomość kolorów.

DINOZAURY

Dla wszystkich odkrywców, chcących poznać świat prehistorycznych gadów! W pakiecie znajdują się karty trójdzielne, dzięki którym dziecko jest w stanie dopasować napis do obrazka, sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi i dokonać kontroli błędu. Co więcej, karty spełniają wymogi Polskiego Instytutu Montessori. Pakiet zawiera realne zdjęcia różnego rodzaju dinozaurów. Zawarliśmy w nim także plansze z podziałem na mięsożerne i roślinożerne dinozaury, a także ćwiczenia, dzięki któremu dziecko będzie mogło utrwalić zdobyte wiadomości: zdecydować, który dinozaur jadł mięso, a który rośliny oraz dopasować cień dinozaura do obrazka.

ASTRONOMIA

To propozycja idealna dla maluchów, które są niesamowicie zainteresowane astronomią i planetami. Karty w pakiecie są trójdzielne – dzięki trójdzielności dzieci mogą dopasować napis do obrazka i sprawdzić poprawność swych odpowiedzi. Karty spełniają wymogi Polskiego Instytutu Montessori. W pakiecie znajdują się karty planet jak i takich terminów jak galaktyka czy kometa. Prócz kart, znajdziecie także ciekawostki związane z astronomią, z którymi warto zapoznać dziecko. Jego zadaniem będzie dopasowanie ciekawostki do obrazka. Zdobytą wiedzę pomoże utrwalić ćwiczenie POD LUPĄ, które polega na zaznaczeniu klamerką lub innym elementem odpowiedniego kwadracika.

KURS NAUKA LICZB INSPIROWANY MONTESSORI

Znajdziecie go tutaj. Dlaczego warto?

  • metodą Montessori był uczony min właściciel Facebooka czy Amazon a także książe Harry i inni, którzy osiągnęli niebywałe sukcesy
  • metoda wpływa pozytywnie na rozwój mózgu  dziecka
  • metoda zgoda z naturą dziecka sprawdzona na całym świecie
  • kurs prowadzony w całości przez 14 letniego praktyka i pedagoga 

Na kursie dowiesz się w jaki sposób rozpocząć i prowadzić naukę liczb z dzieckiem. Wszystko dokładnie wyjaśniamy i pokazujemy krok po kroku. Kurs stawia na praktykę – nie na teorię. Po zakończeniu kursu dajemy Ci możliwość wygenerowania zaświadczenia MEN.

KURS NAUKA PISANIA I CZYTANIA INSPIROWANY MONTESSORI

Znajdziecie go TUTAJ. Czy wiesz, że…

  • metodą Montessori uczy się dzieci już od 100 lat 
  • naukę pisania M. Montessori uczyli się min właściciel Facebooka lub Amazon
  • to najbardziej naturalna metoda którą dziecko przyswaja naukę pisania i czytania w sposób przyjemny i bez stresu

Na kursie pokazujemy Ci jak w sposób naturalny, bez stresu, atrakcyjny i łatwy nauczyć dziecko pisania i czytania! Dziecko jest gotowe w sposób naturalny do poznawania liter w wieku już 2-3 lat – podążajmy za tym!
Materiały na kursie dostępne są dożywotnio na koncie kursanta, można do nich wracać w odpowiednim momencie. Po kursie dajemy możliwość uzyskania zaświadczenia na druku MEN.

Cały czas tworzymy nowości: na pewno poinformujemy was o nowych pakietach – wśród nich na pewno znajdziecie także propozycje inspirowane Montessori!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *