Kuchenne inspiracje edukacyjne

Zainteresowanie najmłodszych otaczającym nas światem jest niesamowite. To tak inspirujące i motywujące, dla nas – rodziców, nauczycieli, opiekunów (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) – iż dzieci wszędzie potrafią dostrzec prawdziwą magię!

Fascynacja najmłodszych, jak dobrze wiemy, może dotyczyć wielu rzeczy, różnych kategorii. Wspominaliśmy między innymi o zainteresowaniu astronomią, zegarem czy oczywiście literami bądź liczbami. Wyjątkiem nie jest także…kuchnia!

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w niej przygotowujemy posiłki, co wiąże się z wieloma emocjami. Odpowiedni dobór produktów, odmierzone ilości, cała procedura przygotowania i podania posiłku – to niezwykłe rytuały, których często jako dorośli nie doceniamy. Dostrzegamy w nich iskrę szczególności gdy spoglądamy w oczy zafascynowanego dziecka. Na pewno znacie – bądź macie w domu czy swej grupie przedszkolnej/żłobkowej – takich małych, kuchennych pomocników.

Zainteresowanie dzieci kuchnią warto rozwijać, dać im to, czego pragną. Oczywiście możemy – i warto to zrobić – zaprosić dziecko do kuchni. Możemy w żłobku czy przedszkolu zrealizować specjalne zajęcia, na których pokażemy dzieciom prawdziwe akcesoria kuchenne, na przykład miskę czy talerz, sztućce (użyjmy tych plastikowych, zachowując ostrożność).

Oczywiście w kuchni znajdziemy także takie urządzenia jak na przykład lodówka czy piekarnik. I tutaj polecamy wam nasz specjalny pakiet edukacyjny – W KUCHNI. MONTESSORI.

Jest to pakiet idealny dla dzieci interesujących się kuchnią! Co więcej, pakiet inspirowany jest metodą Montessori, która stawia na samodzielność dziecka.

Nasz pakiet znajdziecie na naszej stronie, TUTAJ. Składa się z 33 stron do samodzielnego wydruku. Oczywiście, polecamy wam zalaminować elementy pakietu, by starczyły na długi czas.

W pakiecie znajdziecie, między innymi karty trójdzielne, przedstawiające akcesoria i urządzenia kuchenne. Dzięki trójdzielności, dzieci mogą dopasować napis do obrazka i sprawdzić poprawność swych odpowiedzi, dokonując tym samym kontroli błędu. 

Nie zabraknie także ćwiczeń, dzięki którym miło i aktywnie spędzicie czas z dziećmi. NA TALERZU to ćwiczenie polegające na odtworzeniu wzoru. Dzieci na talerzu układają elementy, zgodnie ze wzorem. Warto nazywać przy tym wybierane produkty. 

WAGA to zabawa, dzięki której dzieci utrwalają pojęcia matematyczne i ćwiczą umiejętność przeliczenia i dodawania. Polega na wybraniu wagi i przyczepienia jej w odpowiednim miejscu, zadaniem dziecka z kolei jest ułożenie na wadze produktów, zgodnie z jej liczbą.

SAVOIR VIVRE to idealne ćwiczenie dla maluchów, chcących poznać i utrwalić zasady nakrywania do stołu! Zadaniem dziecka jest oczywiście ułożenie zastawy stołowej zgodnie z zasadami Savoir Vivre – wszystkie elementy do wykonania ćwiczenia znajdziecie w pakiecie. Można skorzystać z dwóch opcji: z obrazkami bądź z napisami. 

Z naszym pakietem na pewno zorganizujecie ciekawe zajęcia i ćwiczenia, związane z kuchnią. Jeśli wasze dzieci zainteresowane są tym tematem – na pewno warto za tym podążać i rozwijać wiedzę maluchów.

Kuchnia? Nie jest nudna. Może być obiektem fascynacji i dużego zainteresowania!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *