Zalety kursu on-line na opiekuna w żłobku

Dzieci potrafią inspirować jak nikt inny. Obserwując je, zaczynamy dostrzegać to, co w życiu naprawdę ważne. Dzieci pełne są beztroski, bezinteresownej radości: potrafią zachwycać się naturalnym pięknem, najprostszymi rzeczami. Dzieci zarażają uśmiechem i chęcią do życia!
Praca z nimi jest niepowtarzalna: na pewno nie można określić jej jako nudną. To ciągły rozwój, wspinanie się na wyżyny kreatywności, bycie energicznym, empatycznym. Oczywiście, to także duża odpowiedzialność co niejako łączy się ze stresem: jednak uśmiech małego człowieka wynagradza wszelkie trudności z jakimi owa praca może się wiązać.
Marzeniem wielu osób jest praca z małymi dziećmi. I o ile w przedszkolu można pracować na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego po studiach pedagogicznych, tak w żłobku i klubie malucha można pracować posiadając co najmniej wykształcenie średnie.

Zgodnie z ustawą, aby pracować na stanowisku opiekuna w żłobku lub klubie malucha, należy posiadać co najmniej wykształcenie średnie oraz kurs 280h na opiekuna w żłobku. Obecnie na rynku można spotkać wiele kursów tego typu.
Jaki więc wybrać?
Polecamy kurs na opiekuna w żłobku od Eduka Center. Kurs znajduje się TUTAJ

Jakie zalety płyną z kursu on-line na opiekuna w żłobku?


Obecnie, w trudnych czasach pandemii, musimy nauczyć się żyć nieco inaczej. Liczne obostrzenia powodują, że nasza codzienność nie wygląda tak samo. W trosce o zdrowie, poza pracą, zalecane jest ograniczenie spotkań i kontaktów z innymi ludźmi. Czy to oznacza, że musimy odłożyć na później swój samorozwój i marzenia zawodowe? Oczywiście, że nie! Upragnione kwalifikacje zawodowe – w tym przypadku kwalifikacje niezbędne do pracy z dziećmi do lat 3 – można zdobyć dzięki kursom on-line.
Kurs on-line na opiekuna w żłobku od Eduka Center od lat z powodzeniem szkoli osoby, pracujące następnie z dziećmi w żłobkach i klubach malucha jako opiekunowie. Jest to kurs nadający w pełni legalne kwalifikacje: posiadamy decyzję Ministerstwa nr 15/2018. Oznacza to, że uzyskane zaświadczenie niczym nie różni się od tego, które dostaje się po kursie w formie stacjonarnej.
Zalety kursu on-line są naprawdę liczne. Jedna z największych w obecnych czasach to oczywiście ograniczenie kontaktu z przypadkowymi, nieznanymi dotąd osobami. Nie musimy wychodzić z domu, by uczyć się i poszerzać swoją wiedzę: teorię przyswaja się w domu, używając w tym celu urządzenia z dostępem do internetu.
Teoria przedstawiana jest w materiałach różnego typu, można wyróżnić: wideo, audio, pliki w formie prezentacji PDF. Forma jest różnorodna.


Co więcej: nie tracimy czasu i pieniędzy na dojazdy: uczymy się tam, gdzie chcemy…nawet pod kocem! Jest to zwłaszcza atrakcyjne dla osób mieszkających w małych miastach, wioskach, które na kursy zazwyczaj muszą dojeżdżać do większych miejscowości. Nie musimy stać w korkach, nie musimy wsiadać do pociągu, autobusu czy auta: wystarczy dostęp do internetu, by przyswajać nowe wiadomości.


Kolejną zaletą jest nauka w indywidualnym tempie. To kursant sam decyduje jak szybko przerobi kurs. Teoria uwalnia się stopniowo przez 14 dni: oczywiście, można realizować ją dłużej. Dostosowujemy tempo nauki do własnych możliwości, do ilości wolnego czasu. Zasada jest jedna: kurs musimy ukończyć w maksymalnie 24 miesiące.


Kurs on-line od Eduka Center na pewno wyróżnia się spośród innych na rynku, atrakcyjnością bonów, które dodawane są do zakupu. Automatycznie do zamówienia dodajemy za darmo nasz bestsellerowy pakiet w formie PDF ŻŁOBEK MEGA PAKIET, w którym znajdują się liczne propozycje zabaw i zajęć, do wykorzystania z dziećmi w żłobku. Co więcej, udostępniamy także dostęp do Akademii Opiekuna za darmo na okres 2 lat. Więcej o Akademii można poczytać TUTAJ.


W Akademii znajdują się różnego typu materiały: pomoce do pracy z dziećmi, aktualizowane dwa razy w tygodniu, wideo inspiracje, porady, gotowe scenariusze zajęć. To jedyny taki projekt na rynku, z którego nasi kursanci z chęcią korzystają! Akademia powstała po to, by wspierać pracę opiekunów w żłobkach.


Ważną kwestią kursu na opiekuna w żłobku są PRAKTYKI. Praktyka jest niezbędna, by otrzymać dokument potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Odbywa się je po zakończeniu części teoretycznej, w wybranym żłobku lub klubie malucha w swojej miejscowości. Należy odbyć je w wymiarze 80h – tak samo jak przy kursie stacjonarnym.


Kurs on-line na opiekuna w żłobku to opcja, na którą decyduje się wiele osób pragnących zdobyć wymarzone kwalifikacje zawodowe. Oszczędzamy tym samym swój czas, pieniądze, jednocześnie stawiając na samorozwój i dokształcanie się. Kurs on-line nie różni się niczym od tego w formie stacjonarnej: może jedynie tym, że teorię można przyswajać o każdej porze, w dowolnym miejscu, dostosowując tempo nauki do siebie. Dokumenty nadające pełne kwalifikacje zawodowe przesyłane są przez nas do wskazanego przez kursanta paczkomatu.
Polecamy kurs on-line na opiekuna w żłobku wszystkim, którzy marzą o pracy z dziećmi. Nie warto odkładać swojego rozwoju zawodowego na później. Teraz – to odpowiedni moment!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *