Domowy karnawał z dzieckiem

I już nadszedł – wyczekiwany Nowy Rok. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie on lepszy niż poprzedni – rok 2020. Wchodzimy w ten okres pełni radości, oczekiwania, motywacji, nadziei.

Mimo wszystko, okres pandemii nadal trwa. Tym razem karnawał, który rozpoczyna się już jutro – w święto Trzech Króli – będzie nieco różnił się od tego w poprzednich latach. Zabawę, radość i szaleństwo będziemy tym razem przeżywać w domowym zaciszu, z rodziną.
Choć nie będziemy mogli wybrać się z dziećmi na specjalną salkę, w której organizuje się zabawy dla najmłodszych, możemy sami zorganizować cudowny karnawał w domu czy też sali żłobkowej (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ).
Warto stworzyć karnawałową zabawę dla dzieci – na pewno będzie to dla nich miła odskocznia od codziennych zajęć i znanych gier czy ćwiczeń.
Sprawdźcie nasze propozycje zorganizowania karnawału dla dzieci – w domowym zaciszu bądź sali żłobkowej!

ZABAWY

Skoro karnawał to nie może zabraknąć tańca! Proponujemy zorganizowanie zabaw tanecznych/muzycznych. Świetny może okazać się stary i dobry taniec na gazecie. Dzieci dobierają się w pary, po czym tańczą razem na kawałku gazety. Niezbędna może okazać się tutaj pomoc rodzica czy opiekuna!
Nie zapominajcie także o KACZUSZKACH czy POCIĄGU. Takie tańce, które dzieci uwielbiają, można zorganizować nawet w domu, angażując do zabawy domowników! Zabawa na pewno będzie świetna. 

BALONY

Co jak co, ale balony są uwielbiane przez dzieci! Tym bardziej, nie może zabraknąć ich na karnawałowej zabawie! Balony można wykorzystać na wiele sposobów. Możemy malować na nich śmieszne buźki, mogą służyć nam za dekorację, możemy z nimi tańczyć! 

MALOWANIE BUZI

To również jeden z głównych elementów dziecięcych balów. Najmłodsi będą pewnie zadowoleni, mogąc oglądać na swoich buźkach piękne, kolorowe obrazki. W celu malowania buzi warto zaopatrzyć się w specjalne farbki, a następnie…puścić wodzę fantazji!

MASKI I STROJE KARNAWAŁOWE

Przebranie to jeden z najważniejszych elementów podczas karnawału! Mogą być to kolorowe pończochy, peleryna, kapelusze czy cokolwiek innego. Nie może zabraknąć także…masek! To dzięki nim klimat karnawału będzie wręcz namacalny. Proponujemy wam w tym miejscu nasz specjalny pakiet składający się z zestawu 30 masek karnawałowych! Kolorowe, w kształcie zwierzątek czy też takie o jakich szepnie wam – czy też najmłodszym – wyobraźnia. Pełna dowolność. W pakiecie znajdziecie gotowe maski do druku czy też szablony do samodzielnego przyozdobienia – co również może składać się na aktywność karnawałową.
Pakiet z maskami znajdziecie na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi – TUTAJ.

Życzymy wam – jak i waszym milusińskim – cudownej zabawy karnawałowej! Mamy nadzieję, że będziecie mile wspominać ten okres w roku!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *