Kreatywny opiekun 2.0 – zapowiedź

Praca z dziećmi prócz odpowiedzialności, cierpliwości i innych istotnych, niezbędnych predyspozycji, wymaga również wielkiej wyobraźni i kreatywności.

Dzieci widzą świat w innych barwach i powinniśmy mieć tego świadomość. Wymyślanie nowych ćwiczeń i zadań, a co ważne: nauka poprzez atrakcyjną zabawę to coś, co powinniśmy umieć zorganizować jako nauczyciele i opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ).

Jako Eduka Center, instytucja szkoleniowa, od lat wspieramy pracę opiekunów i nauczycieli, wiedząc jak bardzo pomoce edukacyjne są ważne i potrzebne w tej pracy.

Nasze propozycje kursów on-line czy pakietów edukacyjnych znajdziecie na naszej stronie, TUTAJ.

Już jakiś czas temu, opublikowaliśmy pakiet KREATYWNY OPIEKUN, który cieszy się dużą popularnością.

W skład Kreatywnego Opiekuna wchodzi aż 9 pomocy, a w tym nie tylko pliki PDF, ale i 50 wideo, pełnych inspiracji.
Zobacz nasz pakiet TUTAJ.

To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zdecydować się na więcej pomocy dydaktycznych za mniejsze pieniądze. Nie od dziś wiadomo, że w pakiecie wychodzi taniej, a i lepiej: dostęp do wszystkich materiałów otrzymuje się od razu po wpłacie –  a można z nich korzystać dożywotnio. Przypisane są one do konta kursanta na zawsze. 

Jako, że zauważyliśmy duże zainteresowanie pakietem, w skład którego wchodzi kilka pomocy edukacyjnych, zdecydowaliśmy się na kolejny krok…stworzenie pakietu KREATYWNY OPIEKUN 2.0.

Już niedługo pojawi się on w sprzedaży na naszej stronie. Jednak już dziś zdecydowaliśmy się na zdradzenie naszym czytelnikom informacji dotyczącej pomocy, jakie będą wchodzić w skład Kreatywnego Opiekuna 2.0.

 1. ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE. Ćwiczenia logopedyczne dobrze przeprowadzać jest co najmniej dwa razy w tygodniu. Z naszym pakietem w prosty i skuteczny sposób poćwiczycie z dzieckiem wymowę. Nasz pakiet liczy 40 stron PDF gotowych do wydruku i zalaminowania. Znajdziecie w nim krótkie rymowanki, a także ćwiczenie o nazwie “słoiki z głoskami”, które zaangażuje dziecko do aktywności. Oferujemy także ćwiczenia głoskowe, sylabowe pary jak i karty dźwiękowe. Pakiet ten świetnie sprawdzi się w codziennej pracy.
 1. PAKIET ODGŁOSY. To pakiet idealny do przeprowadzenia ćwiczeń z zakresu percepcji wzrokowo-słuchowej. Karty można wykorzystać zarówno do przedstawienia i omówienia tematu na zajęciach grupowych czy też podczas pracy indywidualnej z dzieckiem. Przedstawiają one ilustracje z opisem dźwięków jakie dane obiekty/stworzenia wydają, z podziałem na kategorie: zwierzęta, rzeczy, pojazdy. W pakiecie “Odgłosy” znajdziecie także propozycje ćwiczeń, takie jak: “Kto wydobył ten dźwięk?” – zadaniem dziecka jest przyczepienie podpisu z odpowiednim odgłosem czy “Ptasie odgłosy” – w który dziecko również  przyporządkowuje dźwięk do odpowiedniego ptaka. To niezwykle pomocny pakiet, pozwalający na przeprowadzenie ćwiczeń onomatopeicznych, który sprawdzi się zarówno w formie pracy grupowej jak i indywidualnej.
pakiet Odgłosy
 1. KARTY PRZESTRZENNE. Pakiet ma za zadanie utrwalić u dzieci znaczenie pojęć: nad, pod, obok. Znajdziecie w nich plansze z przepięknymi ilustracjami do demonstracji i omówienia, za pomocą pudełka i pluszaka można naśladować karty (pluszak pod, pomiędzy, nad, itd.). Pakiet zawiera również liczne ćwiczenia. Karty są przepięknie ilustrowane co stanowi wyjątkową zaletę pakietu.
Karty przestrzenne
 1. UKŁADANKI LEWOPÓŁKULOWE. Co znajdziecie w pakiecie Układanki Lewopółkulowe? Wiele ćwiczeń, które możecie wykorzystać podczas codziennych zajęć. Zadaniem dziecka będzie odwzorowanie poszczególnych układów za pomocą wyciętych elementów lub realnych przedmiotów (takich jak kredki czy klocki). Można również zwiększyć poziom trudności zadań, zakrywając wzór i tym samym wprowadzić ćwiczenia pamięciowe. Układanki lewopółkulowe to ćwiczenia świetnie wspomagające rozwój maluchów, które warto wprowadzić do codziennych zajęć!  
 1. KTO ŻYJE W MORZU? Pakiet w którym znajdziecie plansze z realnymi zwierzętami morskich zwierząt, które mogą posłużyć do wprowadzenia dzieci w temat morskich istot jak i nauki różnych gatunków. Dzięki naszemu pakietowi, dzieci dowiedzą się jak zbudowane są morskie zwierzęta, a dzięki ćwiczeniom praktycznym szybko utrwalą tę wiedzę! Pakiet KTO ŻYJE W MORZU? rozwija wiedzę na temat morskich stworzeń, ale także zawiera ćwiczenia kształtujące umiejętność pisania, spostrzegania czy znajomość kolorów.
Układanki lewopółkulowe
 1. E-book ZABAWA KOLORAMI. Wyjątkowy i praktyczny e-book do pracy z dziećmi! Pokocha go każdy opiekun, a ćwiczenia w nim zawarte – każdy maluch! Znajdziecie w nim wskazówki jak zrobić własny sorter kolorów (pięknie prezentujący się w sali żłobkowej), propozycje różnego rodzaju gier i zabaw, które utrwalają poznawanie kolorów (np. barwienie wody czy kolorowy spacer – zabawy kreatywne i ciekawe, umilające codzienność żłobkową), wierszyki utrwalające poznawanie kolorów (każdy wierszyk dotyczy danego koloru), praktyczne wskazówki, które dostarczą opiekunom informacji, w jaki sposób postępować, by dziecko nauczyło się rozpoznawania kolorów. Ten e-book to kopalnia inspiracji: na pewno przyda się każdej osobie pracującej z dziećmi.
 1. E-book EKSPERYMENTY.  Wszyscy wiemy jak maluchy rwą się do ćwiczeń praktycznych! Dlatego też, wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom, stworzyliśmy praktyczny e-book edukacyjny z eksperymentami naukowymi dla najmłodszych! Znajdziecie w nim: eksperymenty z użyciem wody, proste eksperymenty dla najmłodszych maluchów, eksperymenty z efektem WOW, eksperymenty z prostych składników. Ten e-book zdecydowanie zachwyci dzieci i sprawi im wielką radość!

Dwa wyjątkowe e-booki i pięć pakietów edukacyjnych to prawdziwa gratka dla każdej osoby pracującej z dziećmi! Ale to jeszcze nie wszystko. W skład nowego Kreatywnego Opiekuna 2.0 wchodzi jeszcze….nasz kurs on-line!

Kto żyje w morzu?
 1. Kurs on-line PLASTYKA SENSORYCZNA JAKO NOWOCZESNA METODA PRACY Z DZIEĆMI. Jest to profesjonalne szkolenie, w którym można znaleźć ogrom wiedzy i inspiracji do przeprowadzenia ciekawych zabaw i ćwiczeń. Na naszym kursie przekazujemy praktyczną wiedzę i ogrom gotowych szablonów inspiracji. Metoda ta angażuje wszystkie zmysły, pobudza je. Z całą pewnością ma to wielki wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, a więc warto nauczyć się tej metody i stosować ją w codziennych zabawach czy zajęciach.
  Liczne przykłady ćwiczeń i zabaw pokazują  w jaki sposób skutecznie przełożyć zdobytą wiedzę teoretyczną na praktykę przynoszącą niesamowite efekty.
  Kurs prowadzony jest przez pedagoga specjalnego z szerokim doświadczeniem.
Ćwiczenia logopedyczne

Mamy nadzieję, że cieszycie się na naszą nowość: ogromny pakiet Kreatywny Opiekun 2.0! 
Już niedługo pojawi się w sprzedaży i będziecie mogli z niego korzystać. Oczywiście: w zestawie wychodzi taniej. 
Obiecujemy, że na bieżąco będziemy was informować o pojawieniu się KREATYWNEGO OPIEKUNA 2.0 na naszej stronie!

Niech każdy z nas doświadczy wiosennej motywacji do działania!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *