Pakiety edukacyjne dla dzieci do lat 3

Pakiety edukacyjne dla dzieci do lat 3

Praca w żłobku i klubie malucha z najmłodszymi dziećmi jest niepowtarzalna, ale i odpowiedzialna. Wymaga wielu szczególnych predyspozycji, cech jak i umiejętności.

Opiekun w żłobku (sprawdź nasz kurs na opiekuna TUTAJ), jest odpowiedzialny nie tylko za zapewnienie dzieciom najwyższej jakości opieki i bezpieczeństwa, ale także powinien edukować, przekazywać dzieciom nową wiedzę i umiejętności.

Praca z maluszkami do lat 3 wymaga szczególnego podejścia, pomysłów, zorganizowania zajęć.

Tak małe dzieci nie potrafią jeszcze skupić się na długi czas, zajęcia edukacyjne powinny być więc krótkie, dostosowane do wieku i możliwości dzieci oraz atrakcyjne. Tak, by dzieci mogły również nauczyć się czegoś nowego.

My, jako Eduka Center, od lat wspieramy pracę osób pracujących z dziećmi jak i rodziców. Prócz szkoleń, prowadzimy także sklep internetowy, w którym znajdziecie nasze pakiety edukacyjne, idealne do pracy z dziećmi do lat 3.

W dzisiejszym artykule, chcemy przedstawić wam kilka pakietów, które sprawdzą się idealnie w pracy z najmłodszymi dziećmi – z dziećmi do lat 3.

Żłobek mega pakiet cz. I

Żłobek Mega Pakiet to aż 40 stron pełnych prawdziwych inspiracji! Znajdziecie w nim mnóstwo propozycji zadań z dziedzin takich jak: segregacja, układanie puzzli, sekwencje, kształty, ćwiczenia grafomotoryczne. To zestaw idealny dla każdego pedagoga, ale i rodziców chcących zadbać o prawidłowy rozwój malucha. Przepiękne ilustracje stworzone z ogromną pasją i zaangażowaniem zachwycą nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Zawarte w Mega Pakiecie ćwiczenia to świetna zabawa połączona z nauką nowych umiejętności!

Pakiet znajdziecie TUTAJ.

Żłobek mega pakiet cz. II

 Pakiet Żłobek Mega Pakiet II to aż 55 stron pełnych inspiracji! Znajduje się TUTAJ.

W tym zestawie znajdziecie wiele ćwiczeń i propozycji zadań różnego typu. Oferujemy między innymi: ciekawe i kolorowe ćwiczenia z matematyki, dostosowane do maluszków, ćwiczenia kształtujące pojęcia “małe-duże”, ćwiczenia kształtujące spostrzegawczość, zadania utrwalające nazwy kolorów, ćwiczenie rozwijające umiejętność opisywania obrazka i opowiadania, ćwiczenie tematyczne “Zwierzątka”, dzięki któremu dzieci utrwalą wiadomości na temat nawyków pewnych zwierzątek. Żłobek Mega Pakiet cz.2 powstał specjalnie z myślą o opiekunach w żłobkach – by dostarczyć inspiracji i gotowych pomysłów na przeprowadzenie ciekawych zajęć i wspomaganie rozwoju dzieci!

Części ciała

To pakiet, który pozwoli dzieciom na utrwalenie nazw części ciała – idealny dla młodszych dzieci. Pakiet liczy 21 stron PDF i znajduje się TUTAJ.

Kolorowych planszy, z cudownymi ilustracjami możecie użyć do omówienia różnych części ciała, podczas zabaw naśladowczych oraz ruchowych. Proponujemy także różnego typu ćwiczenia, na przykład: “Głowa czy reszta?” – zadaniem dziecka będzie dopasowanie elementów, które pasują do głowy oraz tych, które pasują do reszty ciała, “Ułóż postać” – zabawa, którą pokochają maluchy. Ich zadaniem będzie ułożenie postaci z wyciętych elementów. Pamiętajcie, by zalaminować plansze, dzięki czemu wystarczą wam na długi czas.

Karty EMOCJE

To pakiet ćwiczeń i rysunków, które pomogą dziecku w identyfikowaniu i nazwaniu swoich emocji. Przepiękne ilustracje robią wrażenie i zachęcają do udziału w różnego typu zadaniach. Karty znajdziecie TUTAJ.

Znajdziecie w  nim między innymi: wskaźnik emocji, dzięki któremu dziecku łatwiej będzie określić jak się czuje, plansze, które można wykorzystać w celach rozmowy, opowiadań czy demonstracji, puzzle emocji, po ułożeniu których maluch nazywa otrzymane emocje,karty do grupowania, szablony do rysowania emocji, ciekawą grę pod tytułem “znajdź emocje”, historyjki dotyczące różnych uczuć wraz z odpowiadającym im obrazkom – zadaniem dziecka jest znaleźć ten, o którym mowa. Ćwiczenia dotyczące emocji są bardzo ważne podczas wspierania rozwoju dziecka. Maluch musi nauczyć się rozróżniać, identyfikować i nazywać uczucia, a pakiet EMOCJE idealnie nadaje się do kształtowania tychże umiejętności.

Pakiet KOLORY

Pakiet kolory to ciekawa propozycja pomocy dydaktycznych, wspierająca naukę kolorów. Pakietu można użyć podczas rozmów o kolorach, do stworzenia gazetki, w celu globalnego utrwalenia, a także podczas zabaw dywanowych. Znajduje się TUTAJ.

Pakiet nadaje się zarówno do pracy grupowej jak i indywidualnej, liczy 30 stron w formacie PDF, gotowych do wydruku. Prócz tabliczek z kolorami, które świetnie sprawdzą się podczas wprowadzania dzieci w świat kolorów, znajdziecie w nim także zadania polegające na porównywaniu, nakładaniu na planszę odpowiednich elementów czy układaniu specjalnych puzzli. Pakiet liczb sprawdzi się również podczas wykonywania prac plastycznych; znajdziecie w nim szablony do wyklejania plasteliną czy kolorowanki informujące dziecko jakiego koloru użyć.

Pakiet MAMA I DZIECKO

 To wyjątkowy pakiet, z przepięknymi ilustracjami, który rozczuli wszystkich: zarówno dorosłych jak i dzieci. Znajduje się TUTAJ.

Planszy przedstawiających zwierzęcą mamę i jej dziecko można użyć podczas omawiania tematu oraz nazywania zwierząt. Znajdziecie aż 20 różnych gatunków zwierząt na planszach! Oferujemy także ciekawe ćwiczenia, które umilą zajęcia: “Labirynt” – zadaniem dziecka będzie dotarcie małym zwierzątkiem do mamy czy “Małe zwierzątka-puzzle” – idealne dla maluszków. Pakiet liczy 24 strony PDF. Na pewno go pokochacie!

W naszym sklepie internetowym KLIK znajdziecie o wiele więcej propozycji – serdecznie zapraszamy! Mamy nadzieję, że nasze edukacyjne pakiety wzbogacą wasze zajęcia 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *