Kto może zostać asystentem nauczyciela w przedszkolu?

kto może zostać asystentem nauczyciela przedszkola?

Praca z dziećmi – to marzenie naprawdę wielu osób! Dzieci to wspaniałe istoty, czerpiące radość z najmniejszych rzeczy, które pokazują dorosłym, że używanie wyobraźni może być wspaniałą przygodą. I to każdego dnia!

            Osoby pragnące pracować z dziećmi do lat 3, mogą ubiegać się o zatrudnienie w żłobkach bądź klubach malucha. Aby zostać opiekunem należy posiadać co najmniej wykształcenie średnie i kurs na opiekuna w wymiarze 280h – zobacz nasz kurs TUTAJ.

            Praca z nieco starszymi dziećmi, w przedszkolu wiąże się już ze studiami wyższymi. Aby pracować jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, należy ukończyć studia pedagogiczne na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Nierzadko jednak zdarza się, że osoba kochająca dzieci, marząca o pracy w przedszkolu nie może – z różnych względów – pozwolić sobie na odbycie studiów. Czy oznacza to, że stanowisko w przedszkolu nie jest dla niej osiągalne? Nie!

            To prawda, że bez studiów nie dostanie się posiady nauczyciela w przedszkolu. Można jednak ubiegać się o stanowisko…asystenta nauczyciela w przedszkolu…

ASYSTENT NAUCZYCIELA W PRZEDSZKOLU

Asystent nauczyciela to po prostu pomoc, która zazwyczaj znajduje się w każdej grupie – a na pewno w grupie maluchów. Asystent pomaga dzieciom w codziennych sprawach, takich jak spożywanie posiłków, mycie rąk czy korzystanie z toalety. Dba też o porządek panujący na Sali i również – wraz z nauczycielem – o bezpieczeństwo dzieci.

            Co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia z placówek, które poszukują pracownika na tego typu stanowisko i często wtedy – wy, klienci i obserwatorzy Eduka Center – pytacie: kto może zostać asystentem nauczyciela w przedszkolu?

            Otóż tak naprawdę ustawa nie określa konkretnych wymagań, które powinna spełniać osoba, która chce zostać pomocą nauczyciela. Należy posiadać wykształcenie podstawowe i umiejętności, które pozwolą na pełnienie takiego stanowiska. Na pewno należy odznaczać się cierpliwością, odpowiedzialnością, być sprawnym fizycznie. Jeśli spełniasz te warunki – możesz ubiegać się o pracę na tym stanowisku.

KURS NA ASYSTENTA NAUCZYCIELA W PRZEDSZKOLU

            Jako, że żadne kursy kwalifikacyjne na tym stanowisku nie są wymagane, nie trzeba robić specjalnych szkoleń, chcąc podjąć pracę asystenta.

            PS czasami dyrekcja wymaga przygotowania pedagogicznego, jednak nie jest to warunek konieczny – zależy czego wymaga konkretna placówka.

            Warto jednak zdecydować się na szkolenie doskonalące, które pozwoli przyszłemu asystentowi na poszerzenie swej wiedzy i umiejętności. Choć nie jest ono wymagane, pracodawcy często zwracają uwagę na tego typu kursy w CV. Wygląda to po prostu dobrze! 😊

            Polecamy nasz kurs na asystenta nauczyciela w przedszkolu, który znajduje się TUTAJ. Szkolenie trwa ok 10h dydaktycznych, a ma się do niego dostęp…na zawsze!

            W każdej chwili więc można wrócić do interesującej nas kwestii. W kursie znajdują się podstawowe informacje na temat stanowiska asystenta oraz zagadnienia związane z opieką nad dzieckiem i jego rozwojem.

            Co więcej, wiemy jak ważna jest kreatywność i zapewnienie dzieciom interesującego spędzenia czasu – w kursie znajdują się więc liczne pomoce dydaktyczne do pracy z dziećmi w tym autorskie MP4.

            Choć asystent samodzielnie nie prowadzi zajęć z dziećmi – pomaga nauczycielowi. Bawi się też z maluchami podczas gdy nauczyciel przygotowuje się do zajęć bądź wypełnia dokumentację: wszystkie pomysły na zabawy więc są mile widziane! 😊

            Po zakończeniu kursu oczywiście możliwe jest wygenerowania zaświadczenia o jego ukończeniu – dokumenty wydajemy na drukach MEN. Dla osób chętnych, za dodatkowym zamówieniem, dokumenty wysyłamy w formie papierowej do wybranego paczkomatu 😊

            Asystent nauczyciela przedszkola to praca osiągalna dla każdego kto pragnie pracować z dziećmi. Warto przed podjęciem zatrudnienia ukończyć kurs doskonalący dla samego siebie – choć nie jest to wymagane. Wychodzimy jednak z założenia, że wiedzę warto uzupełniać i poszerzać – tym bardziej jeśli chce się osiągnąć swe zawodowe marzenie. Trzymamy kciuki za każdego przyszłego asystenta nauczyciela przedszkola!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *