Mikołajki. Pomysły na udany dzień

Mikołajki pomysły na udany dzień

Nadszedł grudzień. Jest to miesiąc, zwiastujący nadchodzącą zimę, składający obietnicę białego, śnieżnego szaleństwa oraz zabawy – mimo chłodu za oknem.

Zalicza się też do jednego z najradośniejszych okresów w roku. W końcu w grudniu obchodzimy Święta Bożego Narodzenia! Czas magiczny i wyjątkowy przed nami, tymczasem jeszcze przed Gwiazdką, mamy okazję świętować…Mikołajki!

Mikołajki w tym roku (2021) przypadają w poniedziałek. Zostało już naprawdę niewiele czasu, by przygotować się na ten wyczekany dzień!

A warto zaplanować coś specjalnego. W końcu każde dziecko czeka na Mikołaja! Wiedzą o tym wszyscy rodzice, nauczyciele oraz opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ).

Jak w tym roku można spędzić Mikołajki z dziećmi?

WIERSZYKI I PIOSENKI

Każdy tematyczne zajęcia są idealną okazją do nauczenia się nowych wierszy czy piosenek. I Mikołajki tutaj nie stanowią wyjątku! Warto znaleźć ciekawy wierszyk czy dźwięczną piosenkę i nauczyć się ich z dziećmi. W ten sposób będzie można na przykład…powitać świętego Mikołaja!

SPOTKANIE Z ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Przebieranie się za świętego Mikołaja to już niemal tradycja. Kto z nas, dorosłych, nie pamięta wizyt świętego Mikołaja w przedszkolu czy szkole podstawowej? 🙂

Będąc opiekunem czy nauczycielem, warto pomyśleć nad przebraniem się za świętego Mikołaja. Można poprosić o to koleżankę z zespołu – radość dzieci na pewno będzie wielka, mimo początkowego onieśmielenia! 🙂 Wspomnienia zostają na zawsze – dobrze o tym wiemy!

SKARPETY

Zazwyczaj wierzy się, że święty Mikołaj upominki zostawia w skarpetach. Można z dziećmi przygotować i wywiesić w widocznym miejscu takie skarpety, podpisując każdą z nich ozdobionym kartonikiem z imionami dzieci. Można także zamiast skarpet przygotować samodzielnie papierowe torebki, które udekoruje się wspólnie z maluchami motywem w stylu świątecznym. Można na nie coś przykleić, coś narysować. Oczywiście warto każdą torebkę podpisać. W święto Mikołaja można wrzucić do kartoników jakiś mały upominek od nauczycieli i rodziców dla dzieci, na przykład słodki owoc 🙂

PORTRET MIKOŁAJA

W Mikołajki motywem przewodnim zajęć powinna być dobra zabawa. Można na przykład wspólnie z dziećmi wykonać portret Świętego Mikołaja. W tym celu warto kupić duży brystol i przygotować materiały do wykonania portretu. Mogą być to farby, brokaty, włóczki, krepina, guziki czy jeszcze inne ozdoby. Warto dać ponieść się wyobraźni i zachęcić maluchy do aktywnego tworzenia!

INNE AKTYWNOŚCI

Warto zadbać także o inne aktywności, które umilą dzieciom ten czas. Można zorganizować tematyczne memory mikołajkowe czy stworzyć kartki świąteczne. Takie kartki dzieci będą mogły wręczyć rodzicom co zapewne bardzo je ucieszy i sprawi, że będą z siebie dumne 😉

Można też przygotować szczypce, butelki czy szklanki i kuleczki z waty. Dzięki temu z powodzeniem zorganizuje się aktywność tematyczną, ćwiczącą motorykę małą. Kulki z waty dziecko będzie musiało za pomocą szczypców przenieść do szklanek/butelek. To ciekawa zabawa, ćwicząca równocześnie małe paluszki i koncentrację uwagi.

Memory czy kartki świąteczne, znajdziecie w naszym gotowym pakiecie Mikołajkowym. Już jutro szykujemy dla was wyjątkową akcję z nim związaną. O wszystkich szczegółach poinformujemy na naszym Facebooku oraz Instagramie – link do social mediów znajdziecie na końcu wpisu 🙂

Warto nas obserwować. Już jutro będziecie mieli możliwość skorzystania z naszego wyjątkowego pakietu mikołajkowego…szczegóły przekażemy 01.12!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *