Świętowanie dni tematycznych z dzieckiem

świętowanie dni tematycznych z dzieckiem

Kreatywne zajęcia z dziećmi to cel każdego nauczyciela czy opiekuna (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ). Szczery uśmiech dziecka wynagradza wszystko i jest jedną z lepszych nagród!

Jedną z lepszych okazji do zorganizowania nietypowych i innych niż wszystkie zajęć, są dni tematyczne! Święta nietypowe to coś, co powinniśmy jako dorośli śledzić, by wiedzieć kiedy jakie nietypowe święta wypadają 🙂

Zespół Eduka Center w swojej ofercie ma specjalne pakiety edukacyjne stworzone specjalnie z okazji: Dnia Języków, Dnia Dinozaura, Dnia Misia, Dnia Pizzy oraz Dnia Kota.

Te święta na pewno przypadną najmłodszym do gustu, a z naszymi pomocami dydaktycznymi, zabawa okaże się niezapomniana!

DZIEŃ DINOZAURA

Dzień dinozaura przypada na 26 lutego. Nasz specjalny pakiet, z realistycznymi zdjęciami znajdziecie TUTAJ.

Co można w nim znaleźć? Przede wszystkim karty trójdzielne, spełniające wymogi Polskiego Instytutu Montessori. Karty składają się z trzech elementów: karty z podpisem, karty bez podpisu i z samego podpisu. Zadaniem dziecka jest dopasowanie podpisu do karty – dzięki trójdzielności jest w stanie dokonać samodzielnie kontroli błędu. Karty przedstawiają wiele gatunków dinozaurów, między innymi Triceratopsa czy Stegozaura.

Kolejne ćwiczenie nosi nazwę: Mięso czy roślinożerne? W pakiecie znajdują się plakaty, które przedstawiają zdjęcia zarówno dinozaurów mięsożernych jak i roślinożernych.

Zadaniem dziecka jest przyczepienie znaczka z oznaczeniem mięsa bądź rośliny do specjalnych plansz, ukazujących gatunki dinozaurów umieszczonych na plakatach. Wszystkie potrzebne elementy znajdują się w pakiecie.

Ostatnie ćwiczenie z tego pakietu to Dopasuj. Zadaniem dziecka jest dopasowanie do obrazka odpowiedniego wzoru – cienia dinozaura. Można użyć rzepów, by było atrakcyjniej.

Na Dzień Dinozaura – i nie tylko! – ten pakiet będzie idealny. Gdy dodatkowo zadbamy o odpowiedni, nastrojowy wystrój i zabawy dodatkowe, np tematyczną pracę plastyczną – dzień na pewno okaże się niezapomniany.

DZIEŃ MISIA

Dzień Misia obchodzony jest 25 listopada. Pakiet na tę okazję znajdziecie TUTAJ. Znajdziecie w nim dwa rodzaje plakatów, które można wykorzystać jako gazetkę zdobiącą salę. W pakiecie znajdują się także plansze z realnymi zdjęciami różnego rodzaju niedźwiedzi/misiów. Można użyć ich podczas omawiania tematu, nazywając wspólnie z dziećmi, np niedźwiedź polarny, 

Kolejną zabawa jest Tort dla misia w jego święto. Zadaniem dziecka jest przygotowanie misiom ich ulubionych tortów za pomocą karty pomocniczej. 

W pakiecie znajduje się też ćwiczenie Znajdź drugą połowę. Zadaniem dziecka jest przyczepienie drugiej połowy misia w odpowiednim miejscu – świetnie tutaj sprawdzą się rzepy. Dobrą zabawą okaże się także Droga misia do lasu. Tutaj dziecko rysuje po śladach – najlepiej bez odrywania ręki. Zadanie świetnie kształtuje motorykę małą. Ostatnie już ćwiczenie to Policz misie. Dziecko liczy misie, a następnie przyczepia plakietkę z odpowiednią cyfrą – polecamy również rzepy.

Pakiet sprawdzi się już przy pracy z najmłodszymi dziećmi.

DZIEŃ KOTA

Dzień kota obchodzimy 17 lutego. Pakiet edukacyjny z tej okazji znajdziecie TUTAJ.

Znajdują się w nim plansze z realnymi zdjęciami kotów, które mogą posłużyć do omawiania tematu. Można zachęcić dzieci, by nazywały koty, opisywały ich wygląd. Pierwszym ćwiczeniem jest podział kotów. Opiekun/nauczyciel zapoznaje dziecko z podziałem kotów, a następnie zachęca do wypowiadania się na temat tych zwierząt. Koty podzielono na domowe oraz dzikie.

Jedną z zabaw są Klamerkowe pomoce. W tym ćwiczeniu ćwiczymy z dzieckiem nazywanie i rozróżnianie kolorów – dziecko zaznacza odpowiedni kolor za pomocą klamerki. Kolejną zabawą są również Klamerkowe pomoce, jednak nastawione na podział kotów: domowy-dziki. Jak w pierwszym zadaniu; dziecko prawidłową odpowiedź zaznacza za pomocą klamerki. Ostatnim ćwiczeniem jest Zgubiony kotek. Zadaniem dziecka jest przyczepienie kotków w odpowiednich domkach – podpowiedzią tutaj są litery, które na nich się znajdują.

DZIEŃ PIZZY

Mniam, pizza! Swoje święto obchodzi 9 lutego. Pakiet edukacyjny z okazji Dnia Pizzy znajdziecie TUTAJ.

Znajdziecie w nim plakaty, które można użyć do stworzenia gazetki, a także dyplomy i odznaki, które warto wręczyć dzieciom po zakończonych zajęciach.

Pierwszym zadaniem jest Matematyczna pizza. Zadaniem dziecka jest zapisanie zmazywalnym markerem – jeśli oczywiście plansze są zalaminowane, co polecamy – liczby składników na danej pizzy. Kolejną zabawą są Pizzowe puzzle. Dziecko układa puzzle, rozpoczynając od 1 lub A.

Jednym z ćwiczeń znajdujących się w pakiecie są również Etapy tworzenia pizzy. Można użyć do omówienia tematu, a następnie poukładać z dziećmi na dywanie w odpowiedniej kolejności i zachęcić dzieci do opowiadania co dane obrazki przedstawiają. Ostatnią zabawą jest Część twórcza. Są to pomysły na prace plastyczne i techniczne, które można wykorzystać już z najmłodszymi dziećmi.

DZIEŃ JĘZYKÓW

Dzień języków obchodzimy już 26 września. Pakiet z okazji tego święta znajdziecie TUTAJ.

Znajdziecie w nim plakaty, które można wykorzystać do stworzenia gazetki jak i omawiania tematu, a także dyplomu i odznaki, które można wręczyć dzieciom po zakończeniu zajęć.

Pakiet zawiera plansze z powitaniami w różnych językach. Warto razem z dziećmi spróbować powitać się w różnych językach, na przykład po chińsku.

Zadanie, jakie znajdziecie w pakiecie to Szeregi i sekwencje. Dziecko układa obrazki zgodnie z przedstawioną zasadą. W pakiecie znajdziecie także plansze przedstawiające różne kraje. Można wykorzystać je do rozmowy z dziećmi na temat krajów świata.

Ostatnią z zabaw jest Dopasowanie. Dziecko przyczepia dany element do konkretnego kraju. Można w razie potrzeby skorzystać z plansz pomocniczych. Z tym pakietem na pewno przeżyjecie niesamowitą podróż dookoła świata!

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie znajdziecie produkty takie jak: inne pomoce dydaktyczne, kursy, ebooki. Zapraszamy – KLIK!

Warto świętować dni tematyczne – z nimi zapewnimy dzieciom niesamowite doświadczenia i emocje!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *