Pomysły na spędzenie Dnia Kota

Luty nas rozpieszcza. W pierwszej kolejności będzie dane nam uczcić przepyszny Dzień Pizzy, następnie pełne dobrych emocji Walentynki, a już 17 lutego…Dzień Kota!
Miaau! Kotki to zdecydowanie zwierzaki, za którymi dzieci szaleją. Naśladowanie ich miauczenia, nawoływanie, głaskanie mięciutkiego futerka – to wszystko fascynuje najmłodszych.
Dzień Kota to świetna okazja do zorganizowania ciekawych i kreatywnych zajęć tematycznych. Nauczyciele oraz opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) z pewnością ucieszą się z tej możliwości, ale i rodzice mogą pomyśleć nad atrakcyjnymi zabawami czy ćwiczeniami, dzięki którym będą mieć szansę na spędzenie aktywnie i inaczej niż zwykle czasu z maluchem.
W dzisiejszym artykule pragniemy zaprezentować wam kilka prostych, jednak sprawdzonych pomysłów na zorganizowanie Dnia Kota. Zapraszamy!

KOTKI, WSZĘDZIE KOTKI!

Dzieci uwielbiają się przebierać. Jako, że luty to miesiąc, w którym zazwyczaj obchodzi się słynny bal przebierańców…pójdźmy w tym kierunku! Tak naprawdę nie trzeba organizować wielkich strojów, by dzieci mogły poczuć się niczym kotki. Wystarczy opaska z kocimi uszami zrobiona własnoręcznie z papieru kolorowego i namalowanie kocich wąsów specjalnymi farbami. Takie wprowadzenie w Dzień Kota na pewno doda dzieciom wiele ekscytacji i wprowadzi je we wspaniały nastrój zabawy. 

KOCIE NAWYKI

Zabawa to główny cel Dnia Kota, jednak nie zapomnijmy o garści ciekawostek! Niech dzieci dowiedzą się czegoś nowego – przecież uwielbiają zdobywać wiedzę. Zorganizujmy krótką opowieść o kocich nawykach. Co koty lubią pić? Jak się zachowują na co dzień? Jakie są ich nawyki, przyzwyczajenia? Możemy posłużyć się zdjęciami, kolorową grafiką, książeczkami czy edukacyjnym, krótkim filmikiem. Na pewno dzieci będą zainteresowane tym tematem! 

KOCIE PIOSENKI

Pora na trochę ruchu i tańca! Na internecie w dzisiejszych czasach możemy znaleźć naprawdę wiele – skorzystajmy więc z tego! Niech tego dnia w sali czy domu królują piosenki o kotkach. Zachęćmy dzieci do ruchu – niech wyrażą swoją radość poprzez taniec!

KŁĘBEK I MLEKO

Kłębuszek i mleko – to kojarzy nam się z kotami. Możemy wprowadzić te elementy do naszych zajęć. Dzieci mogą zwijać samodzielnie kłębek, czując się przy tym jak kotki, czy pić mleko – poprzez słomkę. Na pewno będzie to ciekawy punkt zajęć 🙂

PAKIET EDUKACYJNY DZIEŃ KOTA

Dobrą opcją jest także oczywiście skorzystanie z gotowych pakietów edukacyjnych. I my – Eduka Center – przygotowaliśmy propozycję na Dzień Kota. Pakiet znajdziecie w Akademii Opiekuna jak i naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi, TUTAJ

Co znajdziecie w pakiecie?
Plansze z realnymi zdjęciami i rasami kotów, podział kotów, a także liczne ćwiczenia. Przygotowaliśmy dwa rodzaje ćwiczeń klamerkowych – związanych z rozpoznawaniem kolorów i rodzaju kotów (dziki-domowy), a także ćwiczenie, które utrwala litery i pozwala…odnaleźć kotu dom!
Koniecznie sprawdźcie propozycje naszego pakietu, by zorganizować ciekawy dzień, pełen atrakcji!

PRACE PLASTYCZNE

Prace plastyczne to zawsze dobry pomysł. Prócz zwykłych kolorowanek czy wyklejania szablonów kotów, proponujemy stworzenie własnego kota z papierowego talerzyka, rolki z papieru toaletowego czy …orzecha włoskiego! Części ciała kota można zrobić z plasteliny, włóczki, gotowych “oczek” czy czegokolwiek innego – ogranicza was wyobraźnia. W dobie internetu mamy dostęp do tak wielu propozycji, które możemy modyfikować – skorzystajmy z tych możliwości!


Dzień Kota nadchodzi wielkimi krokami, a więc powinniśmy zdecydowanie – jako pedagodzy i rodzice – pomyśleć, w jaki sposób zorganizować ten wyjątkowy dzień, by dzieci wspominały go radośnie! Koty to zwierzęta, które dzieci szczególnie lubią – wykorzystajmy to! Na pewno wszyscy – zarówno dzieci jak i dorośli – będą się wspaniale bawić!
Życzymy wam cudownego dnia kota!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *