Walentynki w żłobku i przedszkolu

Walentynki w żłobku i przedszkolu

Zbliżają się Walentynki. Choć nie każdy obchodzi to święto – święto zakochanych – to jednak każdy dzień tematyczny w żłobku czy przedszkolu lub mając po prostu w domu dziecko, jest na wagę złota.

Dzięki tego typu dniom, możemy bez problemu zorganizować ciekawe zajęcia tematyczne, pełne kreatywnych rozwiązań: zabaw, ćwiczeń! Do tego, oczywiście, w formie atrakcyjnej zabawy, wspieramy rozwój dziecka. 

Walentynki warto też świętować z dziećmi, by pokazać im, że okazywanie sobie uczuć jest ważne i dobre. Oczywiście nie tylko w jeden dzień, ale przez cały rok! 

No dobrze, ale jak zorganizować Walentynki w żłobku, w przedszkolu?

Oczywiście tutaj wszystko zależy od waszej wyobraźni. Taki dzień możecie poprowadzić na wiele sposobów; dbając o przyjazną atmosferę i bezpieczeństwo dzieci.

  1. Ubiór. Warto przed Walentynkami poprosić rodziców, by na ten dzień, dziecko przyszło ubrane na czerwono bądź w podobne kolory. To doda dzieciom ekscytacji: gdy każdy będzie ubrany w te same barwy! Walentynki w końcu kojarzą nam się z czerwonym kolorem – warto to więc wykorzystać. 
  1. Dekoracje. Jeśli Walentynki to i serduszka! Warto na ten dzień przystroić salę balonami, serpentynami czy sercami. 
  1. Kartki walentynkowe. Kartki walentynkowe kojarzą nam się właśnie z tym świętem. Wraz z dziećmi możemy zrobić takie kartki – będzie to świetna praca plastyczna, a także okazja do tego, by pokazać dziecku, iż w to święto, możemy bliskim wręczyć tego typu podarek. Niech dzieci zrobią kartkę dla kogoś kogo kochają, lubią. Może być to rodzic, rodzeństwo czy kolega/koleżanka z grupy. Dodatkowo, jeśli robimy kartki wśród dzieci w grupie, można pomyśleć także o poczcie walentynkowej i do pięknie ozdobionej skrzynki, wrzucać kartki.
  1. Zabawy walentynkowe. Nie może zabraknąć też zabaw walentynkowych. Co można zorganizować? Na pewno popularny taniec z balonami, podczas którego dzieci pilnują, by balon im nie wypadł. To rodzi wiele śmiechu i frajdy! Kolejną prostą do wykonania zabawą są memory z serc. Wystarczy wyciąć z papieru technicznego serca o różnych kolorach i przeciąć je na pół- dzieci mają za zadanie odnaleźć brakującą połowę.
  1. Pomoce dydaktyczne. Skarbem każdego nauczyciela w przedszkolu czy opiekuna w żłobku (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ), są pomoce dydaktyczne. Oferujemy wam gotowe pomoce z pakietu edukacyjnego Walentynki. Co więcej…pobierzecie je całkowicie za darmo!

Pakiet zawiera różne ćwiczenia. Jest tam ćwiczenie typu memory z sercami, ćwiczenia grafomotoryczne, które świetnie wpłyną na motorykę małą u dzieci czy ćwiczenie na spostrzegawczość (oczywiście w formie super zabawy!). 

Jest również część twórcza – gotowe kolorowanki oraz…kartki walentynkowe. To świetna propozycja dla każdego pedagoga, opiekuna, ale i rodzica czy studenta. Koniecznie sprawdźcie nasz darmowy pakiet – KLIK. Wystarczy pozostawić swoje imię i email, a od razu zostaniecie przekierowani na stronę do pobrania darmowych materiałów.

Warto korzystać z pomocy edukacyjnych – dziś z naszej propozycji możecie skorzystać bezpłatnie. Mamy nadzieję, że będziecie świetnie bawić się wraz z dziećmi w Walentynki!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *