Jakie są obowiązki opiekuna w żłobku?

jakie są obowiązki opiekuna w żłobku?

Żłobek to miejsce pełne radości, kreatywności, uśmiechu dzieci. W żłobku pracują osoby z pasją, z ciekawymi zainteresowaniami, z głową pełną pomysłów!

            Aby pracować w żłobku oczywiście należy posiadać pewne cechy i umiejętności, które w obcowaniu z tak małymi dziećmi są niezbędne. Wiele osób pragnie swe predyspozycje przekształcić w realne kwalifikacje i w dzisiejszych czasach jest to łatwe do zrealizowania.

            Tak naprawdę wystarczy posiadanie wykształcenia średniego i chęć do nauki, zaangażowanie. Gotowość do zdobycia, poszerzenia swej wiedzy i umiejętności jest jednym z najważniejszych czynników podczas podnoszenia swych kwalifikacji zawodowych.

            KURS NA OPIEKUNA – WYBIERZ NAJLEPSZY!

            Eduka Center to zespół działający z pasją, dynamicznie rozwijający się. Każdy chciałby wybrać dla siebie najlepszy kurs, który pozwoli mu zdobyć upragnioną pracę – i my w tym miejscu polecamy nasze szkolenie.

            Więcej informacji zdobędziesz o nim TUTAJ.

To szkolenie on-line, które trwa 280h. 200h to teoria przekazana w formie wideo, audio, prezentacji pdf. 80h to praktyki, które należy odbyć w żłobku bądź klubie malucha. Po zakończonej nauce otrzymasz legalne zaświadczenie – posiadamy aktualną decyzję Ministra nr 15/2018 (w każdej chwili możesz odnaleźć nas na stronie Ministerstwa).           

            Nasz kurs jest wyjątkowy ponieważ sam decydujesz o dacie zakończenia. Najszybciej możesz ukończyć go w 4 tygodnie, a maksymalny czas realizacji szkolenia to aż 2 lata. Możesz więc rozłożyć sobie naukę jak tylko chcesz. Uczyć teorii możesz się w każdym miejscu – na plaży, w parku czy w ogródku – wystarczy dostęp do internetu!

            To, co wyróżnia także nasz kurs spośród innych na rynku to wyjątkowe bony. Przy zakupie otrzymasz darmowy dostęp do Akademii Opiekuna na okres dwóch lat – Akademia to prawdziwa kopalnia inspiracji, zobacz więcej TUTAJ.

            Drugim bonem jest dostęp do kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej dla opiekunów. To szczególnie dobra opcja dla osób, które myślą o przyszłym zatrudnieniu – w końcu umiejętność udzielania pierwszej pomocy w pracy z dziećmi jest szczególnie ważna. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą TUTAJ.

OBOWIĄZKI OPIEKUNA W ŻŁOBKU

Wiele osób chciałoby pracować z dziećmi do lat 3, jednak przed zapisaniem się na kurs często pada pytanie ze strony zainteresowanych: jakie obowiązki tak naprawdę ma opiekun w żłobku?

            Oczywiście, warto dokładnie zapoznać się z zakresem obowiązków opiekuna zanim podejmie się decyzję o podjęciu tego typu pracy.

            Wszystko określa ustawa żłobkowa. Zgodnie z nią zadaniem, obowiązkiem żłobka, a więc kadry w niej pracującej, w tym głównie opiekuna, jest zapewnienie dziecku należytej opieki w warunkach zbliżonych do warunków domowych. Tak więc zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym jest kwestią najważniejszą. Opiekun nade wszystko powinien wykazywać się odpowiedzialnością.

            Ponadto, należy dziecku zapewnić opiekę pielęgnacyjną oraz edukacyjną poprzez prowadzenie zajęć zabawowych z elementami edukacji. Należy uwzględnić oczywiście indywidualne potrzeby dziecka podczas każdej z czynności.

            Opiekun prowadzi także zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne, uwzględniając przy tym rozwój psychomotoryczny dziecka. Zabawy powinny być właściwe i dostosowane do wieku dziecka.

            Warto wspomnieć, iż opiekun w żłobku sprawuje opiekę nad maksymalnie ośmiorgiem dzieci, a w przypadku gdy w grupie znajduje się dziecko z niepełnosprawnością bądź wymagające opieki szczególnej – wtedy liczba ta zmienia się do pięciorga dzieci.

            Nie ma wątpliwości, iż praca w żłobku to praca niesamowicie odpowiedzialna i potrzebna w dzisiejszych czasach, praca, która wiąże się z zapewnieniem maluchom należytej opieki, a także edukacji. Na pewno nie każdy ma predyspozycje do tego, by zostać opiekunem w żłobku. Jeśli jednak marzysz o pracy z maluchami i czujesz, że to zajęcie dla Ciebie – jesteś odpowiedzialny, cierpliwy, pełen pomysłów, serdeczności i ciepła – koniecznie spróbuj zamienić swe predyspozycje w kwalifikacje.

            Trzymamy kciuki za każdego opiekuna!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *