Uczcij z dziećmi Dzień Dinozaura

Nauka poprzez zabawę to najlepsza, najskuteczniejsza nauka! Dzieci uwielbiają poznawać świat; są przecież prawdziwymi odkrywcami, to leży w ich naturze.
Jako nauczyciele, rodzice, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ), powinniśmy dostarczać dzieciom nowych, kreatywnych aktywności i zajęć, które z kolei pozwolą im na ciekawe doświadczenia, na poznanie tego co dotąd pozostawało nieznane.


Tak ważne jest więc, by używać wyobraźni w pracy z najmłodszymi! Jedną z rzeczy, na które powinniśmy zwracać uwagę, są oczywiście święta nietypowe. Dzięki nim mamy możliwość zorganizowania niezapomnianego dnia pełnego zabaw i przeróżnych ćwiczeń, dzięki którym dziecko jest w stanie poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.
Luty rozpieszcza nas pod tym względem. Mieliśmy okazję uczcić Dzień Pizzy, Dzień Kota, Walentynki, a teraz mamy możliwość zorganizować niesamowity, wyjątkowy Dzień Dinozaura!
Dzień Dinozaura przypada już za kilka dni, 26 lutego. Warto pomyśleć nad tym, by przeprowadzić ciekawe zajęcia, które przybliżą dzieciom ten niezwykły świat prehistorycznych gadów.
W jaki więc sposób zorganizować Dzień Dinozaura? Mamy kilka pomysłów!

CIEKAWOSTKI

Warto przybliżyć dzieciom ciekawostki na temat dinozaurów. Możemy przygotować je w formie obrazkowej i opowiedzieć o nich dzieciom. Ciekawostek o dinozaurach na pewno znajdziemy wiele w sieci, na pewno warto opowiedzieć, że dinozaury naprawdę kiedyś istniały, że już wymarły, że były różnych rozmiarów, a także że niektóre z nich jadły rośliny, a inne wolały mięso. Dzieci fascynują się tymi gadami; na pewno będą zachwycone.

GAZETKA

Pomyślmy tego dnia o specjalnej gazetce, na której umieścimy różne gatunki dinozaurów. Dzieci na pewno będą chętnie zerkać na plakaty, a takie plansze dodatkowo wprowadzą niepowtarzalny klimat w sali żłobkowej/przedszkolnej czy też pokoiku dziecka w domu.

WSPÓLNA PRACA PLASTYCZNA

Dobrym pomysłem jest stworzenie wspólnie z wszystkimi dziećmi dużego dinozaura. Gatunek? Dowolny! Niech będzie mięsożerny czy roślinożerny – wybierzcie takiego, który najbardziej wam się spodobał. Warto takiego dinozaura zrobić z kilku kartonów, by był naprawdę imponujących rozmiarów. Każdy będzie zaangażowany w aktywność, a wspólne zabawy zacieśniają więzi! Na pewno będziecie dobrze się bawić.

PAKIET DINOZAURY OD EDUKA CENTER

Eduka Center także zadbała o swoich klientów tworząc specjalny pakiet edukacyjny na Dzień Dinozaura. Pakiet znajdziecie na naszej stronie TUTAJ. Zawiera 30 stron PDF do samodzielnego wydruku. Polecamy zalaminować materiały. W pakiecie znajdują się karty trójdzielne z wizerunkiem dinozaurów, które zgodne są z Polskim Instytutem Montessori. Dzięki nim dziecko jest w stanie dopasować napis do obrazka, sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi i tym samym dokonać kontroli błędu. W pakiecie znajdują się także plansze z podziałem dinozaurów na mięsożerne i roślinożerne, co świetnie sprawdzi się jako gazetka. Przygotowaliśmy także ćwiczenie utrwalające wiadomości na temat gatunków dinozaurów: dziecko decyduje czy dany gad był roślinożerny czy mięsożerny. W pakiecie znajdziecie także ćwiczenie polegające na dopasowaniu cienia do obrazka.
Warto skorzystać z naszego gotowego pakietu!

WIERSZYKI

Dzień Dinozaura warto uczcić wierszykiem! Uczcijmy to, że te majestatyczne gady żyły kiedyś na Ziemi i nauczmy najmłodszych krótkiej rymowanki. Różne propozycje znajdziemy w sieci.

Dzień Dinozaura to dzień, który możemy spędzić radośnie, kreatywnie, niebanalnie! Skorzystajmy z tego, że takie święto nietypowe obchodzimy w lutym. Wspaniałej zabawy!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *