Pomysł na zimowe dni…zagadki!

Zimowe dni tuż tuż! Co to oznacza? Mamy nadzieję, że dużo śniegu, dzięki któremu będziemy mogli poddać się z dziećmi białemu szaleństwu! Lepienie bałwana, jazda na sankach, słuchanie odgłosu chrupania śniegu pod butami – to wszystko to świetna zabawa dla maluchów! 

Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ), wiemy jak ważne są wyjścia na dwór – te podczas zimy mogą być równie radosne i ciekawe. Nie da się jednak ukryć, że zimowe temperatury nie sprzyjają długiemu przebywaniu na zewnątrz. W zimę coraz częściej zostajemy w domu i salach przedszkolnych/żłobkowych. Nie możemy jednak pozwolić na nudę i monotonię, tak więc wciąż szukamy nowych, kreatywnych rozwiązań.

Choć w oczach dzieci jesteśmy superbohaterami – nie zapominajmy o tym, że jesteśmy tylko ludźmi. Czasami brakuje nam pomysłów i nie wiemy jak umilić dzieciom dzień – chcemy stworzyć coś, z czego czerpały by radość i zabawę, ale równocześnie nauczyły się czegoś nowego.

Znacie nas, my – Eduka Center – stawiamy dobro rodziców, pedagogów i dzieci na pierwszym miejscu! Nasz zespół składa się z ludzi pełnych pasji, pedagogika to dziedzina, którą wybraliśmy na studiach, w której czujemy się świetnie – dlatego dla was wciąż tworzymy nowości, a gdy wykorzystujecie nasze pomysły i materiały z dziećmi – w pracy czy w domu – sprawia nam to niesamowitą satysfakcję i daje poczucie szczęścia!

Zima to wyjątkowa pora roku – zachwyca pięknem, wprowadza nas w szczególny klimat i atmosferę. Z racji tego, że lada moment zawita w nasze progi, stworzyliśmy specjalne pakiety edukacyjne – na długie, zimowe dni!

Dziś chcemy przedstawić wam pomysł na zimowe dni, który nie tylko bawi, ale i uczy. A mianowicie…zimowe zagadki!

Dzieci uwielbiają zagadki – warto wprowadzić je więc w codzienną rutynę, może być to jako przerywnik zajęć, w czasie krótkiej przerwy, po zabawie. Stworzyliśmy specjalny pakiet, w którym znajdziecie zagadki związane z zimą – by było klimatycznie i stosownie do pory roku!

Nasz najnowszy pakiet znajdziecie na stronie – TUTAJ. Zawiera aż 30 stron do samodzielnego wydruku – polecamy oczywiście zalaminowanie, dzięki czemu materiały wystarczą wam na długi, długi czas.

Na każdej stronie znajduje się zagadka, do której dołączona jest odpowiedź razem z kolorową ilustracją oraz podpisem. 

Zagadki są świetnym pomysłem na skupienie uwagi dzieci, rozwijanie koncentracji uwagi, a także zachęcenie ich do aktywności. Można wykorzystać je w różnoraki sposób – na przykład rozkładając na dywanie, czytając dzieciom, pokazując.

Czy zgadniecie, kto to jest … “ze śniegu ulepiony, przez zimę chroniony?” albo “pod choinką czekają gdy dzieci ich szukają?”. Na pewno nie zabraknie świetnej zabawy jeśli wykorzystacie nasze zagadki! 

Pamiętajcie: zimę można spędzić kreatywnie i pomysłowo! 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Jak rozwijać kreatywność dzieci na co dzień?

Kreatywność to pożądana cecha zarówno u nauczycieli jak i opiekunów w żłobku. Dzięki niej osoby pracujące z dziećmi są w stanie stworzyć zajęcia edukacyjne oparte na zabawie, które zachęcą maluchy do nauki i zdobywania nowych umiejętności. Kreatywność to także cecha, którą powinniśmy jako dorośli rozwijać u dzieci na co dzień.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *