Przegląd e-booków Eduka Center cz. I

Wiemy jak rozwój osobisty jest ważny. Warto dbać o siebie, swoje zainteresowania i pasje. Naszą pasją – pasją osób pracujących w zespole Eduka Center – jest oczywiście pedagogika, dzieci, ich rozwój, a także motywacja osób pracujących na stanowiskach opiekunów czy nauczycieli.


Chcemy, by każda osoba pracująca na co dzień z dziećmi – a także oczywiście rodzice – posiadali ogrom wiedzy, by nie tracili swego zainteresowania pedagogiką i edukacją. Chcemy inspirować, pobudzać wyobraźnię i kreatywność!
Prócz kursów doskonalących czy kursu na opiekuna w żłobku, który znajdziecie TUTAJ, tworzymy także wiele innych, wartościowych rzeczy.
Jedną z nich są e-booki – a choć każdy jest inny to każdy jest wyjątkowy i inspirujący!
Obecnie w swojej ofercie mamy 7 e-booków, które znajdziecie TUTAJ.
Przeznaczone są one dla rodziców, nauczycieli, opiekunów, a w zależności od tematyki znajdziecie w nich przeróżne propozycje zabaw, ćwiczeń, przeprowadzenia zajęć.
W dzisiejszym artykule opiszemy 3 z nich.

ZABAWY RUCHOWE

Aktywność ruchowa jest niezwykle ważna w życiu każdego człowieka. Powinniśmy pamiętać, by każdego dnia zapewnić dzieciom odpowiednią dawkę ruchu, co wpływa pozytywnie na ich prawidłowy rozwój.
W tworzeniu zabaw ruchowych warto być kreatywnym! W naszym e-booku znajdziecie propozycje ciekawych zabaw ruchowych, które zostały podzielone na dwie części: propozycje zajęć głównych oraz zabawy wyciszające.
Wyciszenie dzieci po ruchowej zabawie jest równie ważne – dzieci potrzebują także odpowiedniej relaksacji po wysiłku fizycznym.

ZABAWY SENSORYCZNE

Zabawy sensoryczne są szczególnie lubiane – zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Widząc uśmiech i radość na buzi dziecka, nie sposób nie przeprowadzać regularnie sensorycznych ćwiczeń! Pobudzają one wszystkie zmysły, a co więcej: dają frajdy co niemiara!
W naszym e-booku znajdziecie część teoretyczną, opisującą zmysły i ich funkcję oraz część praktyczną, w której znajdziecie propozycje zabaw. Te podzielone są na części: propozycje mas sensorycznych oraz zabawy sensoryczne. Masa błotna, masa balonowa, makaronowe włosy i wiele innych – z tymi propozycjami spędzenia czasu zapomnicie o tym, co to nuda!

DIY – ZABAWY PLASTYCZNE

Zabawy plastyczne to klasyk. Wpływają na prawidłowy rozwój dziecka, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, pozwalają na inwencję twórczą dziecka. Warto pójść o krok dalej niż kolorowanki czy malowanie farbami – choć te aktywności na stałe powinny zagościć w codziennych zabawach dziecka. W naszym e-booku znajdziecie istną kopalnię inspiracji na wykonanie prac plastycznych różnego typu. Ten e-book umili wam – oraz dzieciom! – każdy dzień.

Z naszymi e-bookami nie będziecie się nudzić. Dzięki nim każdego dnia będziecie w stanie zaproponować ciekawe zajęcia czy zabawy, które w sposób atrakcyjny pozwolą dziecku spędzić czas. Przypominamy, iż znajdziecie je na naszej stronie TUTAJ.
Kreatywność – to ma znaczenie!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *