Puzzle i memory w nowym wydaniu!

puzzle i memory w nowym wydaniu

Szukanie nowych pomysłów i inspiracji jest niezwykle ważne w pracy z małymi dziećmi. W końcu one nie akceptują nudy…dobrze o tym wie każdy rodzic, nauczyciel czy opiekun w żłobku (nasz kurs kwalifikacyjny znajdziesz TUTAJ!)

Kreatywne wypełnienie czasu maluchów wcale nie musi być trudne! Wystarczy odrobina wyobraźni, by stworzyć z niczego bądź z czegoś zupełnie zwyczajnego, coś niesamowitego, bajkowego, jedynego w swoim rodzaju!

Zwykła plastikowa butelka może stać się ulubionym instrumentem, a rolki po papierze toaletowym, patyczki po lodach czy kamienie, mogą stanowić świetną podstawę do stworzenia niesamowitych prac plastycznych!

My dziś również chcemy zaproponować wam coś wyjątkowego i niespotykanego.

Każdy z nas zna puzzle i memory. Puzzle można dostosować z powodzeniem do wieku dziecka i układać je wspólnie już od najmłodszych lat życia. Są idealnym sposobem na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego – czy to w domu, czy w sali żłobkowej/przedszkolnej. Podobnie memory, gra, która kształtuje spostrzegawczość. Można wybrać różne warianty owej gry, dobierając je do wieku dziecka, czy chcąc ćwiczyć konkretne słownictwo w języku polskim bądź obcym.

Wiemy, jak puzzle i memory są przydatne podczas pracy z dziećmi. W każdej chwili można po nie sięgnąć, chcąc atrakcyjnie wypełnić dzieciom czas wolny.

Nasze puzzle i memory, które dziś wam przedstawimy, są jednak nieco inne niż te tradycyjne…

PUZZLE I MEMORY W INNYM WYDANIU

Stworzone przez nas puzzle mają na celu ułatwienie dzieciom nauki cyfr i liter. Są świetne jako “wspomagacz” do edukacji czy też jako powtórzenie zdobytej już wiedzy.

Puzzle mają przepiękne, kolorowe ilustracje, które umilą dzieciom zabawę. Puzzle podzielono na cyfry, dwuznaki, na małą i wielką literę.

Z powodzeniem można wykorzystać je w pracy z najmłodszymi dziećmi. Można grę zastosować jako świetny dodatek do nauki cyfr i liter bądź jako odrębną zabawę, podczas której – skutkiem ubocznym! 🙂 – będzie poznanie dwuznaków czy cyferek przez dziecko. To idealne rozwiązanie zarówno dla rodziców, jak i pedagogów czy opiekunów.

Elementy z pakietu można zalaminować i schować do koperty czy specjalnego pudełka. W dowolnej chwili będzie można po nie sięgnąć, unikając pogięcia czy porwania. W takiej formie puzzle starczą na długi czas i wiele zabaw!

Puzzle znajdziecie w naszym sklepie – KLIK.

Kolejną propozycją znanej gry w innym wydaniu, są memory, ćwiczące spostrzegawczość. W nich obrazek łączy się z…cieniem! 🙂 To nieco trudniejsza wersja, z którą jednak z powodzeniem poradzą sobie młodsze jak i starsze dzieci.

Co więcej, podzielono pakiet na wersję dla najmłodszych dzieci oraz dla dzieci starszych. Wersja dla najmłodszych składa się z kart przedstawiających przeróżne kształty, natomiast ta dla starszych zawiera karty z wizerunkiem kwiatów, owoców, warzyw, zwierząt. Jak najbardziej, zarówno jedną jak i drugą wersję kart, można ze sobą połączyć.

Prócz powyższych dwóch kategorii, w pakiecie znajduje się także podział na memory LITERY I CYFRY. To idealny sposób na powtórzenie ich z dzieckiem bądź zapoznaniem dziecka z podstawowymi literami czy cyframi. Ta wersja sprawdzi się jako wprowadzenie dzieci w temat jak i jako utrwalenie zdobytych już wiadomości.

Pakiet Memory znajdziecie TUTAJ.

Tradycyjne gry i zabawy jak najbardziej można wykorzystać w edukacyjnych celach. To dobre przemycenie edukacji i solidnej porcji nauki w formie zabawy – a w ten sposób, dzieci najszybciej się uczą!

Warto skorzystać z propozycji, które są na wyciągnięcie…ręki! 🙂 Małe umilacze zajęć jak najbardziej są mile widziane. 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną wam do gustu!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *