Angielski z dzieckiem. Od czego zacząć?

Angielski z dzieckiem. Od czego zacząć?

Język angielski w dzisiejszych czasach to podstawa. Ludzie posługują się nim na całym świecie, a jego znajomość zwłaszcza w sytuacji gdy chce się rozwijać zawodowo – to podstawa. 

Warto więc od najmłodszych lat wprowadzać naukę języka u dzieci. Przede wszystkim dlatego, że dla maluchów, nauka obcego języka nie wymaga wielkiego wysiłku. Dla nich to zabawa, a dzieci chłoną nowe słówka jak gąbka – naprawdę w zdumiewającym tempie.

Co ważne i o czym należy pamiętać to fakt, że języka dziecko uczy się poprzez zabawę. Pamiętajmy o tym, że dziecko uczy się nowych umiejętności naturalnie – zwłaszcza, jeśli potrafimy – my, jako dorośli, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), nauczyciele czy rodzice – przedstawić coś w formie atrakcyjnej czynności, bez stresu, w formie zabawy, która dziecko zainteresuje.

Kiedy dziecko chłonie naukę języka najlepiej? Stwierdza się, że jest to w pierwszej kolejności – do 3 roku życia, a następnie – do 6 roku życia. 

No dobrze, ale od czego zacząć?

Na pewno od oswajania dziecka z językiem. Ważna jest systematyczność. Wystarczy nawet od 5 do 15 minut dziennie! Prostym sposobem jest mówienie do dziecka krótkich zdań po angielsku podczas naturalnych, codziennych czynności, np przy myciu rąk: “Wash your hands, please”. 

Pomocne są także piosenki – uczcie się ich po angielsku! Wierszyki – podobna sytuacja. Jeśli dziecko ogląda bajki…niech będą to bajki w języku angielskim. Bo dlaczego nie? Wtedy nieświadomie dziecko uczy się w mig języka…ponieważ to wszystko jest dla dziecka zabawą!

Warto pomyśleć o native speakerze. Jeśli prowadzisz żłobek, postaraj się aby taka osoba przychodziła do dzieci i mówiła do niech tylko po w języku angielskim. Możesz też chodzić ze swoim dzieckiem na zajęcia z native speakerami.

Angielski w żłobku czy przedszkolu powinien występować w formie dobrej zabawy, by dzieci mogły naturalnie łapać słówka i zwroty i uczyć się używania ich w codziennych sytuacjach.

Prócz bajek, piosenek, rymowanek czy wierszyków, warto także grać w gry w języku angielskim, np memory. Za każdym razem gdy dziecko odkrywa element, zachęćcie je do tego, by powtórzyło na głos w języku angielskim nazwę tego, co przedstawia gra z memory.

Ciekawym rozwiązaniem i dodatkiem do nauki angielskiego są również wszelkie pomoce edukacyjne stworzone w języku angielskim.

Eduka Center udostępniła dwa takie pakiety – pakiety w języku angielskim – do pobrania całkowicie za darmo.

Są to:

  • pakiet edukacyjny 3-part cards “In the bathroom” czyli karty trójdzielne inspirowane metodą Montessori przedstawiające akcesoria i wyposażenie łazienki. Podpisane w języku angielskim. Do pobrania całkowicie za darmo TUTAJ.
  • pakiet edukacyjny “Animals and their continents” czyli zwierzęta i ich kontynenty. Prócz plansz z podpisami, zawiera także grę memory, gdzie występują zwierzaki z Europy i Australii. Do pobrania TUTAJ.

Warto skorzystać z naszych materiałów, gdyż będą świetnym dodatkiem do zabaw, ćwiczeń, przeprowadzenia danego tematu. Pamiętajcie: uczcie dzieci języka – w formie zabawy. Dzięki temu proces nauki nie będzie dla niego żadnym wysiłkiem czy trudnością. Będzie po prostu naturalną czynnością, która ułatwi dziecku start – w przedszkolu, szkole, później na rynku pracy.

Warto? Na pewno! Powodzenia.


Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *