Czego nauczy Cię nowy kurs o przeciwdziałaniu agresji?

czego nauczy cie nowy kurs o przeciwdzialaniu agresji

Czytanie tego wpisu zajmie Ci około 6 minut

Agresja wśród dzieci w wieku przedszkolnym to nierzadki problem, z którym zmagają się rodzice, nauczyciele czy opiekunowie. Małe dzieci są często nieświadome swojego zachowania. Brak umiejętności rozpoznawania i radzenia sobie z różnymi emocjami nierzadko prowadzi do agresywnych zachowań wobec dorosłych, a także innych dzieci.

Naszym celem, celem Eduka Center, jest między innymi edukowanie i wspieranie rodziców, nauczycieli i opiekunów, w wychowaniu i edukacji maluchów. Oferta naszych kursów doskonalących w formie on-line z zakresu pedagogiki cieszy się dużym zainteresowaniem. Chęć rozwoju sprawiła, że postanowiliśmy stworzyć kolejny kurs, który byłby skierowany do osób pracujących z dziećmi, do rodziców. Dzięki niedawno przeprowadzonej ankiecie, udało nam się wybrać kilka tematów szkoleń, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Jednym z nich jest kurs “Przeciwdziałanie agresji u dzieci w wieku przedszkolnym”, którego przedsprzedaż rusza już 17.04.2023.

Przeciwdziałanie agresji u dzieci w wieku przedszkolnym

Kurs on-line dotyczący przeciwdziałaniu agresji u dzieci w wieku przedszkolnym został stworzony przez mgr Dorotę Czarnecką, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego.

Celem kursu jest przekazanie praktycznej wiedzy i umiejętności, które pozwalają na skuteczne przeciwdziałanie agresji u dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się, jaka jest różnica między przemocą, a agresją, jak skutecznie reagować na agresywne zachowania oraz jak reagować, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie jak i dziecku.

Tematyka kursu obejmuje przeciwdziałanie agresji poprzez zabawy grupowe jak i działania nauczyciela.

Zalety uczestnictwa w kursie

Warto uczestniczyć w najnowszym kursie od Eduka Center ze względu na jego wysoką wartość. Niesie on wiele korzyści, zarówno nauczycielom i opiekunom jak i rodzicom. Nie przegap przedsprzedaży: dzięki niej masz szansę na zakupienie kursu w niższej cenie.

nasz kurs nauczy cie jak robic zabawki rozladowujace napiecie
Nasz kurs nauczy Cię, jak robić zabawki rozładowujące napięcie u dzieci

Dzięki szkoleniu opracowanym przez mgr Dorotę Czarnecką:

-poznasz skuteczne metody przeciwdziałania agresji u dzieci,
-lepiej zrozumiesz zachowania dzieci,
-wzrośnie twoja pewność siebie w radzeniu sobie z agresywnym zachowaniem dziecka,
-poszerzysz swoją wiedzę z zakresu rozwoju dziecka jak i psychologii,
-zdobędziesz praktyczne umiejętności, które wykorzystasz w pracy z dziećmi

Skuteczne metody przeciwdziałania agresji

W kursie o przeciwdziałaniu agresji u dzieci poznasz skuteczne zabawy grupowe jak i działania nauczyciela, które pomogą Ci w osiągnięciu celu.

Zabawy grupowe to świetny sposób na angażowanie dzieci w zabawę oraz nauczanie ich społecznych umiejętności. Dzieci uczą się jakie zachowania są akceptowalne w grupie, jak słuchać innych i jakie są korzyści z pracy zespołowej, współpracy. Poprzez zabawę uczą się również kontrolować swoje emocje i wyrażać siebie. Wszystko to może przyczynić się do zmniejszenia agresywnych zachowań wśród dzieci.

Działania nauczyciela również odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu agresji wśród dzieci. Nauczyciel powinien być dobrze przygotowany do pracy z dziećmi, posiadać wiedzę na temat psychologii rozwoju i odpowiednie umiejętności z zakresu komunikacji z dziećmi. Dzięki temu będzie w stanie podjąć odpowiednie działania przynoszące efekty. Nauczyciel musi być cierpliwy, empatyczny i umieć słuchać dziecka. Na kursie dowiesz się co możesz zrobić jako nauczyciel, by przeciwdziałać pojawiającej się agresji u dzieci.

Praktyczne umiejętności płynące z kursu o przeciwdziałaniu agresji

Kurs dotyczący przeciwdziałania agresji u dzieci w wieku przedszkolnym z pewnością pozwoli Ci zdobyć cenne umiejętności, które wykorzystasz w pracy.

Nauczysz się między innymi:

-prowadzić zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, które rozładują napięcie,
-rozpoznawać i zrozumieć agresywne zachowania u dzieci w wieku przedszkolnym,
-dobierać odpowiednie zabawki-gotowce, rozładowujące napięcie,
-stosować zabawy grupowe jako narzędzie przeciwdziałania agresji i wspierania pozytywnych relacji między dziećmi,
-tworzyć własne zabawki, które pomogą dzieciom zmniejszyć agresję,

Dzięki powyższym umiejętnościom będziesz mogła szybko rozpoznać, a przez to wcześniej zareagować na zachowanie dziecka przejawiające agresję, co będzie wiązało się z zapewnieniem dzieciom bezpieczeństwa. Wiedza na temat przeciwdziałania agresji pozwoli Ci także na budowanie pozytywnych relacji z dziećmi. Dzieci, które czują się akceptowane i doceniane, są mniej skłonne do agresywnych zachowań.

Dlaczego warto?

Warto zapisać się na kurs oraz skorzystać z przedsprzedaży. To nie tylko możliwość skorzystania z niżej ceny szkolenia, ale także świetna inwestycja w swój rozwój zawodowy i osobisty.

Kurs o przeciwdziałaniu agresji u dzieci w wieku przedszkolnym pozwoli Ci na skuteczniejsze radzenie sobie z trudnymi sytuacjami oraz na lepsze zrozumienie potrzeb i zachowań dzieci. Dzięki temu będziesz mogła bardziej efektywnie i profesjonalnie pracować z dziećmi oraz z ich rodzicami. Będziesz wyróżniać się wysoką jakością pracy, dużą wiedzą i umiejętnościami.

Zdobyte umiejętności wpłyną także na jakość twoich relacji z najmłodszymi i ich rodzicami, dzięki czemu odczujesz wyższą satysfakcję z tego, co robisz.

Nie zwlekaj: to idealny moment, by zrobić krok w stronę inwestycji w swoją wiedzę i umiejętności. Przedsprzedaż rusza już 17.04.2023 – to idealna okazja, by zapisać się na kurs w niższej cenie!

📌 ZOBACZ TAKŻE:

🍀 KURS ONLINE NA OPIEKUNA
🍀 KURSY PEDAGOGICZNE ONLINE
🍀 KARTY EDUKACYJNE

Podobne artykuły