Gwarantujemy edukację i zabawę zimową porą!

Gwarantujemy edukacją i zabawę zimową porą

Zima w tym roku przyszła jeszcze przed świętami, więc mogliśmy doświadczyć już nieco  śnieżnego szaleństwa! 🙂

Zima dopiero się rozpoczyna, tak więc przed nami bardzo klimatyczny czas w roku. Czekamy z dziećmi na śnieg, na możliwość robienia w nim aniołków, lepienie bałwanów, bitwę na śnieżki. Pragniemy spacerów, krótkich lecz intensywnych, po których nos i policzki są czerwone, ale samopoczucie wspaniałe!

Ale…zima to też mróz i chłód. W związku z tym, nauczyciele i opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna W ŻŁOBKU – TUTAJ!), są zmuszeni spędzać z dziećmi więcej czasu w sali przedszkolnej/żłobkowej. Oczywiście, jest to zrozumiałe. W końcu każda pora roku rządzi się swoimi prawami. I o ile wiosną i latem możemy myśleć nad kreatywnymi zajęciami w plenerze i szaleństwie na placu zabaw, tak zimą ograniczamy się do krótkich spacerów – i to też nie każdego dnia.

Pomyślicie więc, że zima wiąże się z nudą…nic bardziej mylnego! Eduka Center to synonim słowa kreatywność! 🙂

W związku z tym, chcemy przedstawić wam dziś kolejne dwa pakiety, idealne na zimę. Co więcej, te propozycje powstały specjalnie z myślą o tym chłodnym czasie w roku. Z powodzeniem można z nich korzystać – przez całą zimę!

ZIMOWE GRY W WYJĄTKOWYM WYDANIU

Pierwsza propozycja to pakiet noszący nazwę Zimowe Gry. Znajdziecie go w cenie promocyjnej, w naszym internetowym sklepie – KLIK

Znajdziecie w nim propozycje tradycyjnych gier wydanych w klimacie zimowym, co doda super atmosfery waszym zajęciom!

Jakie gry wam proponujemy?

  • kółko i krzyżyk: gra, którą znają wszyscy. Warto tradycyjne, proste gry wprowadzać w codzienność dzieci. To nie tylko dobra zabawa, ale i rozwój koncentracji uwagi, logicznego myślenia. W naszej grze dziecko może grać choinkami lub bombkami 🙂 
  • memory: świetna gra, za pomocą której można uczyć dzieci słówek w obcym języku, liczb, liter, kształtów i wielu innych! W naszej grze memory znajdziecie takie elementy jak prezenty, bombki, renifery, pingwiny, choinki, płatki śniegu.
  • bingo!: kolejna propozycja tradycyjnej, znanej i lubianej gry. Elementy w bingo są kolorowe i zachwycają estetyką wykonania. Znajdziecie na kartonikach między innymi ciepły sweter i rękawiczki, śniegowce, choinkę czy płatek śniegu.
  • świąteczne karty: w karty można zagrać ze starszymi dziećmi na zasadach gry “wojna”. Karty na zielonym tle utrzymane są w cudownym, zimowym klimacie.

Prócz tradycyjnych powyższych propozycji, w pakiecie znajduje się jeszcze jedna: Kostka Zimowej Aktywności. To świetna propozycja pozwalająca zapewnić dzieciom wymaganą dawkę ruchu każdego dnia.

Dziecko rzuca kostką – jego zadaniem jest naśladować daną aktywność fizyczną. Jakie aktywności znajdują się na kostce? Między innymi: zamień się w pingwina czy wyobraź sobie, że ciągniesz bardzo ciężkie sanki 🙂

KLAMERKOWE, ZIMOWE SZALEŃSTWO

Druga zimowa propozycja to pakiet Klamerkowe Pomoce na zimę. Znajduje się oczywiście w naszym sklepie internetowym, w cenie promocyjnej – KLIK.

Dzięki pracy z klamerkami, dzieci rozwijają motorykę małą. Zadania w pakiecie klamerkowym podzielono na:

  • matematyczne,
  • językowe,
  • rozwijające percepcję wzrokową.

Z powodzeniem mogą być miłym dodatkiem do zajęć, z którego można korzystać przez całą zimę. Wystarczy pakiet i garść klamerek – zabawa połączona z nauką gwarantowana! 

Zima nie jest zła. Zima jest magiczna, ciekawa i na pewno nie kojarzy się z nudą! 🙂 Wystarczy mieć pomysł i motywację, by zorganizować w sali zajęcia, które na długo zapadną dzieciom w pamięć.


Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *