Jak było dawniej, a jak jest dziś?

jak było dawniej, a jak jest dziś?

Przeszłość i teraźniejszość. Coś, co było kiedyś i coś, co jest teraz. Dla nas dorosłych, te pojęcia są naturalne i zrozumiałe.

Dzieci jednak nie bardzo rozróżniają – zwłaszcza w wieku żłobkowym czy przedszkolnym – przeszłość od teraźniejszości. Historia pojawi się w szkole podstawowej jak i średniej, jednak nie oznacza to, że mamy jej unikać w zajęciach edukacyjnych i zabawach w żłobku czy przedszkolu! 🙂

Jako nauczyciele czy opiekunowie (nasz kurs na opiekuna znajdziesz TUTAJ), powinniśmy poszerzać ciekawość dzieci otaczającą rzeczywistością, rozbudzać ich naturalne zainteresowanie światem. I jak najbardziej możemy wprowadzić troszkę historii do sali.

Oczywiście takie zajęcia powinny być umiejętnie poprowadzone i dostosowane do wieku i możliwości maluchów. 

Wiemy jak to zrobić, znamy świetne rozwiązanie, które jednocześnie zapewni dzieciom na zajęciach dobrą zabawę jak i nauczy ich czegoś nowego!

Jest nim…nasz autorski pakiet edukacyjny DAWNIEJ I DZIŚ.

Dawniej i dziś to pakiet do samodzielnego wydruku, który składa się z 22 stron w formacie PDF.

Po zalaminowaniu elementów, pakiet posłuży nam na długi, długi czas. To świetna propozycja zarówno dla nauczycieli w przedszkolu jak i opiekunów w żłobku/klubie malucha.

Co się w nim znajduje?

Przede wszystkim plansze demonstracyjne. Takie plansze mają duży potencjał, gdyż można wykorzystać je na wiele sposobów. Można użyć ich do stworzenia gazetki tematycznej, a także podczas omawiania nowego tematu z dziećmi.

Warto z dziećmi czytać podpisy i starać się wspólnie nazywać przedmioty. Plansze zawierają prezentację różnych przedmiotów. Na każdej karcie znajduje się podpis jak i dwie fotografie rzeczy: jak wyglądała kiedyś i jak wygląda współcześnie.

Na planszach znajdziemy między innymi takie przedmioty jak telefon, żelazko, pióro czy telewizor.

Kolejną propozycją w pakiecie są ciekawe puzzle. Zadaniem dziecka jest połączenie puzzli w jedność. Przy układaniu puzzli warto również powtarzać nazwy widocznych na zdjęciach przedmiotów, przez co dodatkowo możemy rozwijać umiejętność mowy u dziecka.

W pakiecie znajdują się także Karty Pracy. Zawierają one dwa ćwiczenia. Pierwsze z nich polega na połączeniu w pary tych samych przyrządów. 

W drugim zadaniu natomiast dziecko skreśla w rzędzie przedmiot, który nie pasuje do pozostałych. Takie ćwiczenia będą świetnym uzupełnieniem zajęć i powtórzeniem tematu. Wymagają skupienia i koncentracji, co powinniśmy jak najbardziej ćwiczyć i rozwijać u dziecka poprzez różnego typu zadania czy gry.

Nasz pakiet znajduje się w naszym internetowym sklepie – TUTAJ. Obecnie można zakupić go w cenie promocyjnej więc warto 🙂

Jak było dawniej, a jak jest dziś? – z naszym pakietem możecie odpowiedzieć dzieciom na to pytanie, pokazując im jak wyglądały niektóre z przedmiotów w przeszłości. To gwarancja udanych zajęć i świetnej zabawy. 


Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *