Jak było dawniej, a jak jest dziś?

jak było dawniej, a jak jest dziś?

Przeszłość i teraźniejszość. Coś, co było kiedyś i coś, co jest teraz. Dla nas dorosłych, te pojęcia są naturalne i zrozumiałe.

Dzieci jednak nie bardzo rozróżniają – zwłaszcza w wieku żłobkowym czy przedszkolnym – przeszłość od teraźniejszości. Historia pojawi się w szkole podstawowej jak i średniej, jednak nie oznacza to, że mamy jej unikać w zajęciach edukacyjnych i zabawach w żłobku czy przedszkolu! 🙂

Jako nauczyciele czy opiekunowie (nasz kurs na opiekuna znajdziesz TUTAJ), powinniśmy poszerzać ciekawość dzieci otaczającą rzeczywistością, rozbudzać ich naturalne zainteresowanie światem. I jak najbardziej możemy wprowadzić troszkę historii do sali.

Oczywiście takie zajęcia powinny być umiejętnie poprowadzone i dostosowane do wieku i możliwości maluchów. 

Wiemy jak to zrobić, znamy świetne rozwiązanie, które jednocześnie zapewni dzieciom na zajęciach dobrą zabawę jak i nauczy ich czegoś nowego!

Jest nim…nasz autorski pakiet edukacyjny DAWNIEJ I DZIŚ.

Dawniej i dziś to pakiet do samodzielnego wydruku, który składa się z 22 stron w formacie PDF.

Po zalaminowaniu elementów, pakiet posłuży nam na długi, długi czas. To świetna propozycja zarówno dla nauczycieli w przedszkolu jak i opiekunów w żłobku/klubie malucha.

Co się w nim znajduje?

Przede wszystkim plansze demonstracyjne. Takie plansze mają duży potencjał, gdyż można wykorzystać je na wiele sposobów. Można użyć ich do stworzenia gazetki tematycznej, a także podczas omawiania nowego tematu z dziećmi.

Warto z dziećmi czytać podpisy i starać się wspólnie nazywać przedmioty. Plansze zawierają prezentację różnych przedmiotów. Na każdej karcie znajduje się podpis jak i dwie fotografie rzeczy: jak wyglądała kiedyś i jak wygląda współcześnie.

Na planszach znajdziemy między innymi takie przedmioty jak telefon, żelazko, pióro czy telewizor.

Kolejną propozycją w pakiecie są ciekawe puzzle. Zadaniem dziecka jest połączenie puzzli w jedność. Przy układaniu puzzli warto również powtarzać nazwy widocznych na zdjęciach przedmiotów, przez co dodatkowo możemy rozwijać umiejętność mowy u dziecka.

W pakiecie znajdują się także Karty Pracy. Zawierają one dwa ćwiczenia. Pierwsze z nich polega na połączeniu w pary tych samych przyrządów. 

W drugim zadaniu natomiast dziecko skreśla w rzędzie przedmiot, który nie pasuje do pozostałych. Takie ćwiczenia będą świetnym uzupełnieniem zajęć i powtórzeniem tematu. Wymagają skupienia i koncentracji, co powinniśmy jak najbardziej ćwiczyć i rozwijać u dziecka poprzez różnego typu zadania czy gry.

Nasz pakiet znajduje się w naszym internetowym sklepie – TUTAJ. Obecnie można zakupić go w cenie promocyjnej więc warto 🙂

Jak było dawniej, a jak jest dziś? – z naszym pakietem możecie odpowiedzieć dzieciom na to pytanie, pokazując im jak wyglądały niektóre z przedmiotów w przeszłości. To gwarancja udanych zajęć i świetnej zabawy. 


Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *