Klamerkowe pomoce – nowe pakiety ćwiczeń od Eduka Center

klamerkowe pomoce - nowe propozycje ćwiczeń od Eduka Center

Nie ma wątpliwości, że zabawa ma ogromne znaczenie w życiu dziecka. Jest ona naturalną potrzebą, której należy dziecku dostarczyć. Dzięki zabawie dziecko się rozwija, a także zdobywa nową wiedzę i umiejętności. 

Zabawę można poprowadzić tak, by była kreatywna i wartościowa, by uczyła dziecka pozytywnych postaw czy zachowań. Zabawę wykorzystuje się także podczas nauki, nie tylko u małych dzieci, ale także – co bardzo cieszy – u tych starszych.

W końcu przekazanie ważnej wiedzy i umiejętności w atrakcyjnej, ciekawej, nieco innej niż tradycyjna formie sprawia, że dzieci szybciej chłoną informacje.

Jako rodzice, nauczyciele, a także opiekunowie w żłobkach czy klubach malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna w formie on-line TUTAJ), wciąż poszukujemy nowych rozwiązań i możliwości. Chcemy, by maluchy doświadczały świat w jak najwspanialszy sposób, chcemy pogłębiać ich naturalną ciekawość otaczającą rzeczywistością. Z tego też powodu, kreatywność to drugie imię osób pracujących na co dzień z dziećmi.

Pomysłów na przekazanie wiedzy w ciekawej formie, w dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele. Jednym z nich są…klamerkowe pomoce.

Klamerkowe pomoce to prosty sposób na przeprowadzenie ćwiczeń z różnych dziedzin w ciekawy sposób. Można wykorzystać je podczas pracy z mniejszymi jak i starszymi dziećmi – wszystko zależy od poziomu ćwiczeń, jakie wybierzemy.

Cała zabawa polega na tym, że prawidłowa odpowiedź zaznaczana jest przez dziecko za pomocą…klamerki. Wystarczą te zwykłe klamerki, najlepiej by były w różnych kolorach – by było ciekawie i atrakcyjnie.

Zespół Eduka Center w swojej ofercie sprzedażowej ma również klamerkowe pomoce. Oferujemy te podstawowe zadania KLIK jak i te tematyczne, związane z literkami KLIK.

Jednak całkiem niedawno ukazała się w naszym sklepie klamerkowa nowość…aż dwa pakiety! Przeczytajcie o nich więcej, zapraszamy.

ILE ELEMENTÓW?

Pakiet Ile Elementów? to klamerkowy pakiet pomocy czarno-białych. Wykorzystać ten pakiet można na dwa sposoby – dziecko może zaznaczyć prawidłowy kwadracik klamerką bądź pokolorować go. Pakiet jest czarno-biały więc z powodzeniem można dodać prawidłowej odpowiedzi kolorów za pomocą kredki.

W pierwszym zadaniu dziecko musi zaznaczyć prawidłową ilość elementów na danym kwadraciku. W zadaniu drugim dziecko wskazuje prawidłową liczbę, natomiast zadanie trzecie ma zwiększony poziom trudności: zaznacza się i liczbę i odpowiednią ilość elementów.

Pakiet ten sprawdzi się podczas nauki przeliczania oraz nauki liczb. Pakiet znajdziecie TUTAJ.

NA JAKĄ LITERĘ?

Kolejna klamerkowa nowość to pakiet Na jaką literę? również w formie czarno-białej. Jest ona o tyle ciekawa, że – jak już wspomnieliśmy – można użyć jej zarówno jako kolorowanki oraz klamerkowych pomocy.

Pakiet ten będzie idealny podczas nauki liter oraz nauki czytania i pisania. W pierwszym zadaniu dziecko wskazuje odpowiedni obrazek zaczynający się na podaną literę. W tym zadaniu słowa są podpisane. Kolejne zadanie polega na tym samym, słowa jednak nie są podpisane. Prawidłowych odpowiedzi może być kilka. Druga wersja jest tą trudniejszą. Znajdziecie pakiet TUTAJ.

Klamerkowe pomoce zdecydowanie są świetną alternatywą dla tradycyjnych ćwiczeń. Niby niewielki element – dodanie klamerki – jednak naprawdę radość z wykonania zadania od razu staje się większa! 

No i operowanie klamerkami rozwija motorykę małą u dziecka, co jest dodatkowym plusem. Te i inne oferty z naszego sklepu możecie znaleźć TUTAJ. Zapraszamy!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *