Kodowanie dla najmłodszych – pakiet pełen frajdy

kodowanie - pakiet pełen frajdy

Przekazanie dzieciom wiedzy w atrakcyjny, pełen radości i kreatywności sposób, to cel wszystkich nauczycieli czy opiekunów w żłobkach (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ).

Praca z dziećmi to ciągłe dokształcanie się, poszukiwanie nowych rozwiązań, zdobywanie wiedzy o nowych metodach pracy.

Aby wspierać rozwój i kreatywność osób pracujących z dziećmi, zespół ludzi z pasją – pasją do pedagogiki – tworzy co dzień placówkę kształcenia ustawicznego, która nosi nazwę Eduka Center.

Od długiego czasu tworzymy dla osób zainteresowanych pedagogiką i rozwojem dzieci kursy doskonalące w formie on-line KLIK czy pomoce dydaktyczne i e-booki, które dostarczają dużej dawki inspiracji i pomysłów KLIK.

W dzisiejszym artykule na blogu, chcemy wam przedstawić nasz nowy pakiet, który z pewnością urozmaici wasze zajęcia z dziećmi. A jest to pakiet...kodowanie dla najmłodszych.

KODOWANIE

Kodowanie określa się jako naukę programowania. Choć brzmi to poważnie i kojarzy się z komputerami – zabawy z kodowaniem można przeprowadzić…na dywanie i to już wśród najmłodszych dzieci!

To świetna propozycja zabawy, która rozwija, uczy i przede wszystkim bawi. Zabawy z kodowaniem zawsze dają wiele radości, satysfakcji i frajdy! Warto spróbować kodowania ze swoją grupą dzieci – można znaleźć przykłady zabaw typu kodowanie, już dla najmłodszych.

Kodowanie rozwija przede wszystkim koncentrację uwagi i skupienie. Nie jest wcale tak trudne jak mogłoby się dorosłym wydawać – w zasadzie przypomina…budowanie klocków. Tak! 🙂 

Kodowanie głównie polega na układaniu elementów według wskazanego wzoru, można też realizować swoje własne pomysły. Do kodowania można wykorzystać różne elementy, np kolorowe kubeczki.

Co więcej: kodowanie uczy logicznego myślenia, a także wyciągania wniosków. To bardzo ważne umiejętności: a można przekazać je dzieciom w formie ciekawej zabawy!

Dzięki kodowaniu, możemy zachęcić dzieci do zabawy grupowej, co uczy współpracy, współdziałania, życia społecznego.

Warto bawić się w taki sposób jak najczęściej.

KODOWANIE DLA NAJMŁODSZYCH – PAKIET EDUKA CENTER

Wiedząc, jak świetną, rozwijającą zabawą jest kodowanie, zespół Eduka Center, postanowił stworzyć wyjątkowy pakiet: KODOWANIE DLA NAJMŁODSZYCH.

Pakiet ten znajdziecie TUTAJ.

Zawiera on takie zabawy jak: Kodowanie na dywanie oraz Sam koduję. 

Kodowanie na dywanie zawiera instrukcję, w jaki sposób rozpocząć kodowanie z dzieckiem. W pakiecie znajdują się elementy, które należy wydrukować i zalaminować (będą służyły do kodowania) oraz wzór bazy do kodowania, którą należy odrysować na dużym brystolu. Na bazie, należy układać z dzieckiem kwadraciki z kolorami i kształtami, pionowo oraz poziomo.

Wzory w pakiecie pokazują jak powinna wyglądać przygotowana plansza oraz w jaki sposób dziecko powinno ją uzupełniać – według wzoru.

Zabawa Sam koduję, zachęca dziecko do ułożenia elementów zgodnie ze schematem pokazanym w tabelce – do pomocy w tym zadaniu świetnie sprawdzą się rzepy.

Elementy, które w pakiecie służą do kodowania są kolorowe i pięknie wykonane, z najwyższą estetyką.

Aby czerpać maksymalną radość z zabawy i korzystać z niej wiele razy – zalaminujcie elementy. Dzięki temu będą twarde, odporne na zniszczenia i starczą wam na długi czas.

Kodowanie to świetne zajęcie – idealne nawet dla młodszych dzieci. Wszystko oczywiście zależy od poziomu trudności. Dzięki zabaw z kodowaniem dziecko uczy się dokładności i staranności, wykorzystuje logiczne myślenie w naturalny sposób i traktuje nowe zadanie jako wyzwanie. 

Warto wykorzystywać kodowanie w codziennych zajęciach!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Jak rozwijać kreatywność dzieci na co dzień?

Kreatywność to pożądana cecha zarówno u nauczycieli jak i opiekunów w żłobku. Dzięki niej osoby pracujące z dziećmi są w stanie stworzyć zajęcia edukacyjne oparte na zabawie, które zachęcą maluchy do nauki i zdobywania nowych umiejętności. Kreatywność to także cecha, którą powinniśmy jako dorośli rozwijać u dzieci na co dzień.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *