Podróż z dzieckiem na Arktykę: bez wychodzenia z domu!

podróż na arktykę z dzieckiem - bez wychodzenia z domu

Dziecko posiada wspaniałą, naturalną potrzebę odkrywania świata. Badanie i doświadczanie otaczającej go rzeczywistości jest piękną rzeczą, którą – my dorośli – powinniśmy pielęgnować.

Podróże kształcą, uczą, inspirują. Jak najbardziej powinno się podróżować z dzieckiem, ucząc go świata, pokazując rzeczywistość inną niż zna.

Jako opiekunowie w żłobkach (zobacz nasz kurs TUTAJ) czy nauczyciele, nie możemy pozwolić sobie na dalekie podróże z maluchami. Ale – nie oznacza to, że z podróży mamy rezygnować!

Czy wiecie, że wybrać się w odległy zakątek świata można nawet bez wychodzenia z domu? To możliwe dzięki kreatywnym pakietom edukacyjnym od Eduka Center!

Dziś chcemy zaproponować wam podróż na daleką, mroźną, ale niezwykle ciekawą Arktykę! Gotowi?

ARKTYKA – CO OFERUJE PAKIET?

Nasz pakiet zakupicie TUTAJ. Składa się on aż z 32 stron PDF do samodzielnego wydruku. Oczywiście, elementy polecamy zalaminować, by móc korzystać z nich przez długi czas, wielokrotnie.

W pakiecie znajdują się liczne ćwiczenia, które na pewno okażą się świetną przygodą i pozwolą na poznanie trochę tego zakątka świata.

W pakiecie znajduje się:

  • ćwiczenie NA MAPIE: tutaj zadaniem dziecka będzie ułożenie napisów zgodnie z konturami przedstawiającymi dane państwo. Oczywiście dziecko może korzystać ze znajdujących się w pakiecie plansz pomocniczych,
  • ćwiczenie ZWIERZĘTA ARKTYKI: w tym ćwiczeniu dziecko segreguje zwierzęta na te, które można spotkać na terenie Arktyki oraz na te, które tam nie występują. Dziecko może posłużyć się planszami pomocniczymi,
  • ćwiczenie ZWIERZĘTA ARKTYKI DZIELONE NA CZTERY: zadaniem dziecka jest ułożenie pociętych plansz w odpowiednim miejscu,

W pakiecie tym nie zabraknie także dobrej zabawy! Znajdziecie w nim:

  • zabawę ILE ZWIERZĄT?: w której to dziecko przelicza zwierzęta Arktyki i wpisuje odpowiednią ilość kropek bądź cyfrę we wskazane miejsce.

Ten pakiet to nie tylko świetna arktyczna przygoda, ale także ogrom wiedzy i nowych informacji, które dziecko na pewno szybko wchłonie – w końcu nauka poprzez zabawę jest najlepsza!

Na pewno nie będziecie zawiedzeni wybierając nowość od Eduka Center: ARKTYKA. Dzięki niemu zorganizujecie kreatywne zajęcia, o niepowtarzalnym klimacie! Pakiet może posłużyć jako inspiracja do zorganizowania zajęć; dodatkowo możecie stworzyć klimat arktyczny w sali dzięki dekoracjom, dodać pracę plastyczną w klimacie Arktyki czy zachęcić dzieci do tańca, wybierając tematyczną piosenkę!

Nasz pakiet znajdziecie TUTAJ. Polecamy!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *