Pokaż dziecku świat, bez wychodzenia z domu!

Świat jest tak piękny i różnorodny. Niesamowite jak kultura, tradycja, krajobraz, smaki mogą różnić się od siebie w zależności od tego w jakiej części świata się znajdujemy.
Dzieci noszą w sobie naturę odkrywcy. Pragną doświadczać, uczyć się, odkrywać nowych, nieznanych jeszcze rzeczy. My, dorośli, powinniśmy je wspierać w tej ciekawości i co więcej – jeszcze bardziej ją rozbudzać.
Oczywiście, jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), chcielibyśmy pokazać dzieciom jak największą część świata. Jak to zrobić? Jest na to pewien sposób. Można pokazać dziecku różnorodny, piękny świat…bez wychodzenia z domu, bez wychodzenia z sali żłobkowej/przedszkolnej!


Jest to jeden ze sposobów, z których powinniśmy skorzystać, skoro jest taka możliwość. Może być to świetne dopełnienie do fizycznego odkrywania, doświadczania, poznawania.
Nasz zespół Eduka Center ma w ofercie kilka pakietów edukacyjnych, które z powodzeniem możecie wykorzystać podczas pokazywania dziecku świata, podczas nauki o świecie.
Zapraszamy do zapoznania się z nimi! Wszystkie pakiety, które opiszemy, można znaleźć na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi: TUTAJ.

DZIECI ŚWIATA 

Świat jest różnorodny i fascynujący – dokładnie tak jak ludzie, którzy na nim żyją! Choć każdy inny to wszyscy równi – i nasz pakiet Dzieci Świata właśnie o tym opowiada. To niepowtarzalny zestaw pomocy dydaktycznych, z którego powinien skorzystać każdy rodzic i pedagog. Zawiera przepiękne plansze z narodowościami jak i ćwiczenia takie jak: układanki, plakaty tematyczne, puzzle. Warto z niego skorzystać!

DZIEŃ JĘZYKÓW

Kolejna świetna, “światowa” propozycja. Znajdziecie ją TUTAJ. Możecie wykorzystać ją podczas Dnia Języków, ale nie tylko! Sprawdzi się także na co dzień.  Przygotowaliśmy iście europejski pakiet, w którym znajdziesz przepiękne dyplomy i odznaki, które możesz wręczyć dzieciom z okazji uczestnictwa w Dniu Języków! Ale to nie wszystko! Nasz pakiet podpowie Ci jak zorganizować powitanie dzieci w różnych językach (przedstawiają to kolorowe plansze), a także w jaki sposób przeprowadzić ciekawe ćwiczenia praktyczne z rodzaju: szeregi i sekwencje czy dopasowanie do siebie elementów. W pakiecie znajdziesz również przepiękną grafikę obrazującą różne kraje, która może ozdobić salę. Udaj się w podróż z dziećmi z naszym pakietem!

Pokazywanie dzieciom świata: to piękna misja. Co więcej; odkrywanie go razem z najmłodszymi….daje tyle samo frajdy i radości! Dzielmy razem te piękne emocje i po prostu: pokażmy dzieciom świat…jest to możliwe do zrobienia nawet bez wychodzenia z domu czy sali!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *