Pomysły na wielkanocne zabawy z Eduka Center

W powietrzu czuć już całkowicie wiosnę, wszystko powoli budzi się do życia, promienie słońca radośnie tańczą wśród gałęzi drzew…a to oznacza, że już niedługo będziemy obchodzić niepowtarzalne święta Wielkanocne!
Wielkanoc już tuż-tuż. To piękny okres, w którym możemy cieszyć się obecnością bliskich i z radością patrzymy na nadchodzącą Panią Wiosnę.


Święta Wielkanocne to także okazja do spędzenia z dziećmi kreatywnie czasu na zabawach i ćwiczeniach utrzymanych w klimacie wiosennym, w klimacie wielkanocnym. Warto dzieciom opowiedzieć co nieco o tych świętach, poszerzyć ich wiedzę, korzystając z niebanalnych rozwiązań. Nauka poprzez zabawę – to jest to!
W dzisiejszym artykule przedstawiamy wam dwie wielkanocne propozycje na zabawy i aktywności wielkanocne z pakietami od Eduka Center!
Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

WIELKANOC – KARTY TRÓJDZIELNE

Karty trójdzielne znajdziecie na naszej stronie – TUTAJ.
Pakiet liczy 20 stron PDF do samodzielnego wydruku. Dzięki nim wprowadzisz dziecko w tematykę świąt Wielkanocnych i przekażesz ważne informacje w ciekawy, kreatywny sposób, tym samym poszerzając wiedzę dziecka.
Pakiet składa się z kart trójdzielnych, co szczególnie ucieszy miłośników metody Marii Montessori. Karty spełniają wymogi Polskiego Instytutu Montessori, mają wymiary 14×14 cm, wykonane są czcionką Century Gothic.
Dzięki trójdzielności, dziecko jest w stanie dopasować napis do obrazka, sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi i tym samym dokonać kontroli błędu.
Karty trójdzielne opatrzone są realnymi zdjęciami. Znajdują się tam takie terminy jak Zmartwychwstanie, malowanie jajek, śmigus-dyngus, bazie, mazurek czy rzeżucha. Na pewno nasze wielkanocne karty trójdzielne będą idealnym dopełnieniem do zabaw i innych ćwiczeń w klimacie świątecznym, które warto zrealizować.

Karty trójdzielne świetnie sprawdzą się w okresie świątecznym, by poszerzyć wiedzę dzieci i wprowadzić je w wielkanocny klimat. Nie zapomnijcie oczywiście o tworzeniu kartek wielkanocnych, sadzeniu rzeżuchy, malowaniu pisanek czy dekorowaniu koszyczka, w którym znajdą się potrawy wielkanocne. Te aktywności wykonywane z najmłodszymi na pewno przyniosą im wiele zabawy i radości, dają także poczucie odpowiedzialności i bycia ważnym.

Korzystajcie z naszych pakietów i bawcie się dobrze! My z kolei już teraz życzymy wam wesołych świąt!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *