Pora na jesienną matematykę

Piękna, złota jesień powoli nas opuszcza. Bardzo szybko to minęło! Zaledwie niedawno witaliśmy ciepły wrzesień, a tymczasem już przyzwyczajamy się do deszczowego listopada. Mimo wszystko, do zimy zostało nam jeszcze trochę czasu, więc warto wykorzystać jesienną atmosferę do przygotowania ciekawych zajęć z dziećmi.
Inspiracje w pracy nauczycieli i opiekunów (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) są bardzo ważne i potrzebne! Również rodzice coraz częściej sięgają po gotowe pomysły, szukają nowości, inspiracji – by przygotować ciekawe ćwiczenia i zabawy dla dzieci w domu.


My – Eduka Center – jesteśmy głodni nowych pomysłów, dlatego bez przerwy staramy się tworzyć dla was kreatywne pakiety i pomoce do pracy – byście mogli realizować pełne fantazji zajęcia dla maluchów!
Wciąż pozostajemy w tematyce jesieni i chcemy zaproponować wam...jesienną matematykę!


Brzmi intrygująco, a jest to naprawdę pomocny pakiet. Już niebawem ukaże się na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi, TUTAJ, byście mogli z niego skorzystać.
Jesienna Matematyka pojawi się również w Akademii Opiekuna, a więc jeśli macie dostęp – bądźcie czujni. Więcej o naszej Akademii możecie poczytać TUTAJ. Warto z niej korzystać – dwa razy w tygodniu ukazują się w niej nowe propozycje ćwiczeń i zabaw!
Jesienna matematyka to najnowszy pakiet, który liczy aż 30 stron PDF do samodzielnego wydruku – polecamy również zalaminowanie, dzięki czemu materiały starczą na długi czas.

MATEMATYKA MOŻE BYĆ SUPER ZABAWĄ!

Jak sama nazwa wskazuje, w tym pakiecie skupiamy się na umiejętności liczenia. Matematyka – niezmiernie ważna, warto więc wprowadzać ją od najmłodszych lat, ale w kreatywnej i ciekawej postaci. Pokażmy dzieciom, że matematyka może być super zabawą!
W pakiecie znajdziecie przepiękne, kolorowe plansze z jesiennymi elementami. Zadaniem dzieci jest przeliczenie ich i połączenie z odpowiednią cyfrą. Takie ćwiczenie – utrzymane w tematyce jesieni – można zastosować w każdym momencie zajęć. Na pewno zaangażuje dzieci do aktywnego liczenia !

Przygotowaliśmy również kolorowe, jesienne puzzle wraz z liczbami, które można głośno powtarzać, układając elementy. Układanie puzzli świetnie wpływa także na koncentrację uwagi, skupienie się, spostrzeganie, motorykę małą. Warto zachęcać dzieci do sięgania po puzzle – oczywiście dostosowanie odpowiednio do wieku.

Kolejne ćwiczenie przedstawia konkretną liczbę oraz kilka namalowanych liści. Zadaniem dziecka jest doklejenie/doczepienie takiej ilości liści, by zgadzały się one z podaną liczbą. Takie ćwiczenie z pewnością zaangażuje dzieci, a liczenie stanie się świetną zabawą.To jeszcze nie wszystko. Kolejne zadanie nosi nazwę POŁĄCZ LIŚCIE. Zadaniem dziecka jest połączenie liści zgodnie z ich kolorem i zapisanymi na nich liczbami. Gdy dziecko dobierze odpowiedni element, powstanie cały liść z liczbą i odpowiadającą mu ilością oczek. To dobry sposób na oswojenie dziecka z matematyką.

Ostatnia zabawa polega na dokończeniu wzoru. Wszystkie elementy do wykonania tego ćwiczenia dostępne są w pakiecie – pamiętajcie, warto je zalaminować!

Cały pakiet nawiązuje do jesieni – znajdziecie w nim ilustracje złotych liści, kasztanów, dynie, jarzębinę. Warto skorzystać z niego jeszcze w listopadzie, zanim nadejdzie zima. Kreatywne przedstawienie matematyki – to jest to!

 Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *