Jesienne inspiracje

Jeszcze niedawno cieszyliśmy się ciepłymi promieniami słonka, a teraz…mamy koniec października!
Jesień to piękna pora roku, która rządzi się swoimi prawami. Złote kolory, przyroda zmieniająca się na naszych oczach, skarby, które ta pora roku nam ofiaruje – to wszystko wprowadza cudowny klimat i atmosferę, z których warto skorzystać w pracy z dziećmi!
Jeszcze jakiś czas będziemy mogli cieszyć się jesienną aurą, a więc warto sięgnąć po garść inspiracji.

Co możemy robić jesienią z dziećmi?

SPACERY

Wyjścia na świeże powietrze to zawsze dobry pomysł. Jesienią możemy wybrać się do lasu: poobserwujmy z dziećmi zmieniającą się przyrodę, stwórzmy słoiki skarbów! Jak? To proste! Dzieci do swoich słoików zbierają dary jesieni: jarzębinę, liście, szyszki, żołędzie, kasztany. Słoiki można umieścić w sali (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), na pewno będą stanowić ciekawą dekorację. 

KAŁUŻE

Jesień to nie zawsze piękna pogoda – to także deszczowe dni! Nic straconego: warto od czasu do czasu wybrać się z dziećmi na…skakanie po kałużach! Ubierzmy kalosze i peleryny i cieszmy się tym, co daje nam jesień. Z takiej zabawy radość czerpią nawet dorośli. Kto z nas nigdy nie marzył o tym, by wskoczyć w kałużę? 🙂 

DYNIOWE ZABAWY

Dynia to symbol jesieni. Jest smaczna – możemy przygotować z niej rozgrzewający krem – ale także wykorzystać ją w innych celach. Idealnie nada się do prac plastycznych: po dynii można malować, można zrobić z niej piękne lampiony, stempelki czy dekoracje, które idealnie wpasują się w klimat…Święta Dyni. Warto pomyśleć o takim dniu pod koniec października.

ZIELNIK

Zielnik to kolejna propozycja, która może sprawić wiele frajdy. Ususzone liście kleimy z dziećmi do specjalnego zeszytu bądź na brystol czy większy karton. Po liście wcześniej możemy wybrać się do lasu co dodatkowo może stanowić fajną przygodę.

JESIEŃ – POMOCE DYDAKTYCZNE

Polecamy także gotowe rozwiązania. Specjalnie dla was stworzyliśmy nowy pakiet – JESIEŃ. POMOCE DO ZAJĘĆ. Znajdziecie go oczywiście na naszej stronie – TUTAJ. Niedługo ukaże się także w Akademii Opiekuna! A co w nim znajdziecie? Przede wszystkim…PLANSZE. Znajdziecie na nich wszystkie dary jesieni – z realnymi zdjęciami. Będą świetne do wprowadzenia dzieci w klimat jesienny, do omówienia tematu. Nadają się także na gazetkę.
Nie zabraknie także ćwiczeń! Proponujemy wam kilka propozycji labiryntów utrzymanych w jesiennym klimacie: zadaniem dziecka jest oczywiście przejście przez labirynt. Polecamy zalaminować pomoce. Kolejną propozycją jest ćwiczenie POŁĄCZ CIENIE, w którym dziecko dobiera cień do odpowiedniej pary. Stworzyliśmy także specjalne puzzle, a także obrazki, do których dziecko dobiera podpis. Jesień sprzyja pracom plastycznym – dlatego w pakiecie umieściliśmy także odpowiednie szablony, które dzieci będą mogły kolorować, malować czy ozdabiać na różnorakie sposoby! 

Polecamy wam skorzystanie z naszego pakietu!

Korzystajmy z jesieni póki jeszcze trwa. Możemy wybrać się w niesamowitą podróż, używając wyobraźni. Do dzieła! 

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *