Ruch wskazany w wakacje!

Wakacje nadeszły i rozpoczął się letni czas beztroski! Wraz z dziećmi możemy spędzić ten czas kreatywnie i aktywnie, pobudzając ich ciekawość otaczającą ich rzeczywistością i światem!

Jako opiekunowie w żłobkach i klubach malucha, (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ),  nauczyciele w przedszkolach oraz jako rodzice powinniśmy pomyśleć o wakacyjnych zajęciach, które dadzą nam możliwość pozytywnego wspierania rozwoju dzieci.
My proponujemy wam RUCH! Ruch jest jak najbardziej wskazany w wakacje – tym bardziej, że pogoda powinna nam sprzyjać w letnich miesiącach!

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o znaczeniu ruchu w życiu i rozwoju dziecka, koniecznie skorzystaj z naszej propozycji!

SPRYTNI MOTORYCZNIE. WSPIERANIE ROZWOJU MOTORYKI DUŻEJ U DZIECI

Sprytni Motorycznie. Wspieranie rozwoju motoryki dużej u dzieci to kurs on-line doskonalący, który powstał specjalnie z myślą o rodzicach, nauczycielach i opiekunach.

Dotyczy motoryki dużej czyli szeroko rozumianego ruchu. Jest prowadzony przez pedagoga specjalnego, mgr Martę Siłakowską-Zioune.

W kursie poznasz znaczenie motoryki dużej w rozwoju dziecka oraz dowiesz się jak w ogóle przebiega rozwój motoryczny.

Przedstawimy Ci różnice pomiędzy motoryką dużą, a motoryką małą, a także opowiemy o równowadze i jej znaczeniu.

Dzięki naszemu kursowi dowiesz się w jaki sposób rozpoznać oznaki zaburzeń motorycznych.
Nasz kurs to nie tylko teoria – wiemy, że praktyka jest najważniejsza!

W kursie więc przedstawiamy gotowe przykłady ćwiczeń równoważnych bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu, ćwiczenia i zabawy, które rozwijają percepcję zmysłową, ćwiczenia koordynacji całego ciała, a także rozwijające orientację w schemacie całego ciała.

Co więcej, na kursie przedstawimy i pokażemy Ci pomysły na nasze autorskie zabawy takie jak: Kosmiczna Odyseja, Złap mnie, Zaplątani – wykorzystanie ich w pracy z dziećmi na pewno sprawi im wiele radości i frajdy!

Z kursu zaczerpniesz informacje także o innych zabawach rozwijających motorykę dużą co pozwoli Ci uatrakcyjnić zajęcia i zastosować działania, pozytywnie wspierające rozwój dzieci.

Kurs jest w formie on-line, także dostęp do materiałów otrzymasz na czas dożywotni. W każdej chwili możesz do nich wrócić.

Nasz kurs z pewnością poszerzy twoją wiedzę na temat motoryki dużej, na temat tego jak ważny jest ruch w codzienności dziecka. Być może wykorzystasz nasze pomysły przedstawione na kursie podczas wakacyjnych zajęć!

Kurs znajdziesz TUTAJ.

Pamiętaj: po zakończeniu szkolenia możesz uzyskać zaświadczenie!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *