Użyj klamerek do zimowych zabaw!

Ho, ho, ho! Właśnie dziś nadszedł 01.12 – grudzień wita nas radośnie! Choć niedawno mieliśmy okazję przywitać się ze śniegiem, aktualnie grudzień rozpieszcza nas słonkiem i ładną pogodą.

Wielbiciele zimy na pewno liczą na białe szaleństwo na zewnątrz w tym roku! Z rana coraz zimniej, a więc – choć spacery i wyjścia na świeże powietrze są wskazane – będą bardziej ograniczone niż wiosną czy wczesną jesienią.

Oczywiście, nie chcemy nudy w domach czy salach żłobkowych i przedszkolnych! Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) mamy głowę pełną pomysłów i uwielbiamy widzieć radość na buziach dzieci jeśli zorganizujemy świetne zabawy czy ćwiczenia. Każdemu jednak przyda się porządna dawka inspiracji dlatego – jak zawsze – przychodzimy wam z pomocą!

Proponowaliśmy wam już zimowe zagadki z naszego najnowszego pakietu, który znajdziecie na stronie z pomocami do pracy z dziećmi – TUTAJ. Również na tej samej stronie znajdziecie naszą dzisiejszą propozycję…klamerkowe pomoce na zimę!

Wykorzystujecie klamerki do ćwiczeń i zadań? Jeśli nie to koniecznie musicie zacząć! Maluchy uwielbiają pracę z nimi, jest to coś innego, ekscytującego, wzbudzającego zainteresowanie.

Tak naprawdę nie potrzeba wiele – wystarczą zwykłe klamerki oraz odpowiedni pakiet ćwiczeń.

My specjalnie stworzyliśmy taką propozycję – w klimacie zimy – byście wraz z maluchami, wspominali tę porę roku jako świetną zabawę! 

Pakiet składa się z 30 stron w formacie PDF, do samodzielnego wydruku. Zawsze polecamy wam, byście zalaminowali elementy dostępne w pakiecie – dzięki temu starczą wam  na długi, długi czas. 

W pakiecie znajdziecie ćwiczenia z różnych kategorii – do wykonania których potrzebujecie klamerek! Dzieci będą zaznaczać nimi prawidłowe odpowiedzi, wskazywać odpowiednie elementy czy obrazki. Choć brzmi niewinnie, zabawa jest przednia!

ZADANIA MATEMATYCZNE

Pięknie ilustrowane zadania matematyczne dostępne są w dwóch wersjach w pakiecie: dla dzieci znających cyfry i dla tych, którzy jeszcze ich nie znają. Nietypowa forma przeliczania na pewno zachęci dzieci do aktywności – w końcu każdy maluch chce przyczepić klamerkę w miejscu z prawidłową odpowiedzią!

ZADANIA JĘZYKOWE

Kolejną kategorią w pakiecie są zadania językowe. Służą one do rozwijania umiejętności językowych  – z nimi będziesz mieć możliwość rozwijania u dzieci umiejętności czytania czy rozpoznawania liter. Idealne do stosowania na co dzień!

ZADANIA – PERCEPCJA WZROKOWA

Kolejną kategorią zadań w tym pakiecie jest PERCEPCJA WZROKOWA. Karty przeznaczone są do rozwijania owej percepcji: zadaniem dziecka będzie wybranie odpowiedniego kształtu spośród trzech zaprezentowanych. Ćwiczymy tutaj także koncentrację uwagi!

Pakiet klamerkowych pomocy na zimę na pewno stanie się pakietem, po który będziecie chętnie sięgać. Można wpleść w codzienną rutynę kilka ćwiczeń z owego pakietu: dzieci na pewno z radością będą chwytały za klamerki!
A więc zapraszamy was na naszą stronę z pomocami – tam znajdziecie także inne, zimowe propozycje.

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *