Wspieraj rozwój motoryki małej z Eduka Center

Motoryka mała. Na pewno każdy pedagog jak i rodzic zna to pojęcie. Do motoryki małej zaliczamy takie umiejętności jak pisanie, rysowanie, malowanie, chwytanie. Dzięki rozwojowi motoryki małej przygotowujemy małe rączki do pisania, a także usprawniamy je.

Rodzice, nauczyciele oraz opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) każdego dnia powinni – w formie zabawy – stosować ćwiczenia, które usprawniają ruchy ręki, czyli motorykę małą.
Propozycji jest naprawdę wiele w dzisiejszych czasach. Internet aż roi się od pomysłów, jednak my – pedagogowie – uwielbiamy mieć wszystko w jednym miejscu i lubimy oryginalność.


Dlatego też zespół Eduka Center stworzył wyjątkowy pakiet książeczkowy, składający się aż z 30 stron. Przeznaczony jest zarówno dla pedagogów jak i rodziców, którzy chcą, by rączka malucha pracowała i doskonaliła swe ruchy!
Cały pakiet Ręka Pracuje składa się z praktyki! Mnóstwo ćwiczeń i pomysłów to coś co zdecydowanie przyda się w pracy z dziećmi.


W pakiecie książeczkowym znajdują się między innymi ćwiczenia polegające na śledzeniu wzoru paluszkiem, a następnie kredką. To zdanie, w którym można stopniować trudność – można zrealizować je z najmłodszymi.
Kolejne zadanie polega na podążaniu po wzorze, a następnie dorysowaniu brakujących elementów. W tym ćwiczeniu niezbędna jest koncentracja uwagi i skupienie, spostrzegawczość.
Pakiet zawiera również zadania z zakresu wycięcia i wklejenia w odpowiednie pola konkretnych elementów, zadania dzięki którym można rozwijać umiejętność pisania, a także obrazki, które można pokolorować według własnego pomysłu (liczy się inwencja twórcza dziecka).


Oprócz tego w pakiecie książeczkowym Ręka Pracuje znajdziecie ćwiczenia polegające na wycięciu elementów według wzoru, pokolorowania zgodnie z zamieszczonym wzorem, łączenia w pary konkretnych elementów, obrysowania po wzorze.


Do zadań rozwijających motorykę małą zaliczyć można również dokończenie rysowania wzorów, łączenie przeciwieństw, ćwiczenia typu labirynty i układanie puzzli. Tego typu zabawy również znajdują się w naszym najnowszym pakiecie.
Pakiet znajdziecie na naszej stronie TUTAJ. Obecnie można zakupić go w cenie promocyjnej, a więc naprawdę warto. Polecamy zalaminować pakiet, by starczył na długi, długi czas. Na pewno będzie on kopalnią inspiracji i pomysłów, do której często będziecie wracać.


Wspieranie rozwoju motoryki małej jest ważne i potrzebne. Warto skorzystać z gotowych pomysłów, które zarówno dorosłemu jak i dziecku przyniosą wiele radości i frajdy. Polecamy!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Motoryczny Box

Rozwój motoryki jest niezwykle ważny. Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) powinniśmy na co dzień organizować takie zabawy i ćwiczenia, które…

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *