Wspieraj rozwój motoryki małej z Eduka Center

Motoryka mała. Na pewno każdy pedagog jak i rodzic zna to pojęcie. Do motoryki małej zaliczamy takie umiejętności jak pisanie, rysowanie, malowanie, chwytanie. Dzięki rozwojowi motoryki małej przygotowujemy małe rączki do pisania, a także usprawniamy je.

Rodzice, nauczyciele oraz opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) każdego dnia powinni – w formie zabawy – stosować ćwiczenia, które usprawniają ruchy ręki, czyli motorykę małą.
Propozycji jest naprawdę wiele w dzisiejszych czasach. Internet aż roi się od pomysłów, jednak my – pedagogowie – uwielbiamy mieć wszystko w jednym miejscu i lubimy oryginalność.


Dlatego też zespół Eduka Center stworzył wyjątkowy pakiet książeczkowy, składający się aż z 30 stron. Przeznaczony jest zarówno dla pedagogów jak i rodziców, którzy chcą, by rączka malucha pracowała i doskonaliła swe ruchy!
Cały pakiet Ręka Pracuje składa się z praktyki! Mnóstwo ćwiczeń i pomysłów to coś co zdecydowanie przyda się w pracy z dziećmi.


W pakiecie książeczkowym znajdują się między innymi ćwiczenia polegające na śledzeniu wzoru paluszkiem, a następnie kredką. To zdanie, w którym można stopniować trudność – można zrealizować je z najmłodszymi.
Kolejne zadanie polega na podążaniu po wzorze, a następnie dorysowaniu brakujących elementów. W tym ćwiczeniu niezbędna jest koncentracja uwagi i skupienie, spostrzegawczość.
Pakiet zawiera również zadania z zakresu wycięcia i wklejenia w odpowiednie pola konkretnych elementów, zadania dzięki którym można rozwijać umiejętność pisania, a także obrazki, które można pokolorować według własnego pomysłu (liczy się inwencja twórcza dziecka).


Oprócz tego w pakiecie książeczkowym Ręka Pracuje znajdziecie ćwiczenia polegające na wycięciu elementów według wzoru, pokolorowania zgodnie z zamieszczonym wzorem, łączenia w pary konkretnych elementów, obrysowania po wzorze.


Do zadań rozwijających motorykę małą zaliczyć można również dokończenie rysowania wzorów, łączenie przeciwieństw, ćwiczenia typu labirynty i układanie puzzli. Tego typu zabawy również znajdują się w naszym najnowszym pakiecie.
Pakiet znajdziecie na naszej stronie TUTAJ. Obecnie można zakupić go w cenie promocyjnej, a więc naprawdę warto. Polecamy zalaminować pakiet, by starczył na długi, długi czas. Na pewno będzie on kopalnią inspiracji i pomysłów, do której często będziecie wracać.


Wspieranie rozwoju motoryki małej jest ważne i potrzebne. Warto skorzystać z gotowych pomysłów, które zarówno dorosłemu jak i dziecku przyniosą wiele radości i frajdy. Polecamy!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *