Motoryczny Box

Rozwój motoryki jest niezwykle ważny. Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) powinniśmy na co dzień organizować takie zabawy i ćwiczenia, które wspierają rozwój małych paluszków, ćwiczą precyzyjne ruchy, chwyt, koordynację oko-ręka.

Ćwiczeń jest naprawdę wiele, a wybór jest ogromny. Wiedząc jak istotne jest wspieranie rozwoju motoryki małej, dzięki której przygotowujemy dzieci do nauki pisania, przygotowaliśmy dla was w dzisiejszym artykule specjalny MOTORYCZNY BOX. 

W naszym motorycznym boxie znajdziecie propozycje edukacyjne związane ze wspieraniem prawidłowego rozwoju motoryki małej od zespołu Eduka Center! 

Zapraszamy!

PAKIET GRAFOMOTORYCZNY

Pakiet Grafomotoryczny To pakiet zawierający mnóstwo ćwiczeń przeznaczonych dla małej rączki; które są niezbędne podczas wspomagania rozwoju dziecka. Znajdziecie w nim: kolorowanki z grubym konturem (idealne dla najmłodszych), szlaczki “Do celu” – zadaniem dziecka jest dotarcie do celu zgodnie z narysowanym szlaczkiem, szlaczki cz.2 “Połącz kropki” – zadaniem dziecka jest rysowanie po kropkach zgodnie z kolorem kropek, szlaczki cz.3 “Kształty” – zadaniem dziecka jest rysowanie zgodnie ze strzałką, szlaczki cz.4 “W liniach” – zadaniem dziecka jest rysowanie po szlaczkach, trzymając się w liniach. Pakiet zawiera aż 54 strony PDF, gotowe do wydruku. To gotowe propozycje ćwiczeń, które pomogą dziecku w usprawnianiu motoryki małej: pakiet niezbędny w pracy opiekuna w żłobku! Znajdziecie go na naszej stronie z pomocami TUTAJ.

RĘKA PRACUJE

Zestaw Ręka Pracuje to 30 stro zadań + dyplom gratis w najnowszym pakiecie książeczkowym Eduka Center! To wyjątkowy pakiet: inny niż wszystkie! Skupiamy się w nim w 100% na praktyce i ćwiczeniach małej ręki. Polecamy wydrukować wszystkie karty i włożyć do segregatora. Ćwiczenia skupiają się na rozwoju motoryki małej: znajdziecie wśród nich ciekawe szlaczki, ćwiczenia polegające na dokończeniu wzoru oraz wklejaniu elementów w odpowiednie miejsca, ćwiczenia z zakresu pisania czy wycinania konkretnych elementów nożyczkami. Ale to nie wszystko! Pakiet Ręka Pracuje proponuje również ćwiczenia z zakresu kolorowania według wzoru, łączenia elementów w pary, dorysowywania przeciwieństw czy ćwiczenia typu labirynty. Dzięki tym praktycznym ćwiczeniom dziecko z pewnością stanie się mistrzem sprawnej rączki – w pakiecie znajdziecie także dyplom, który będziecie mogli wręczyć dzielnemu maluchowi za jego zaangażowanie! Znajdziecie go na naszej stronie z pomocami TUTAJ.

MOTORYCZNI GENIUSZE: TERAPIA RĘKI I GRAFOMOTORYKA

To niezwykły kurs on-line, z którym odmienicie swoją pracę z dziećmi!Kurs Motoryczni Geniusze. Terapia ręki i grafomotoryka to profesjonalne szkolenie, które daje wielkie możliwości w pracy z dziećmi. Na naszym kursie zdobędziesz wiedzę z zakresu diagnozy i terapii ręki oraz grafomotoryki. Wiele przykładów praktycznych, propozycje ćwiczeń i gotowe – autorskie scenariusze to coś, co wyróżnia nasz kurs spośród innych tego typu na rynku! Od zawsze stawiamy na praktykę – a ona, zwłaszcza na kursach dotyczących terapii i różnorakich metod – jest najważniejsza. 

Nasz kurs to 90% praktyczne rozwiązania!!

Kurs jest w wygodnej formie on-line. Oznacza to, że dostęp do materiałów uzyskujesz na czas dożywotni. W każdej chwili możesz wrócić do interesujących Cię na kursie kwestii.

Na zakończenie będziesz mieć możliwość wygenerowania zaświadczenia MEN – co może przydać się w twojej pracy z dziećmi.

Warto skorzystać z naszego kursu ponieważ zdobędziesz na nim niezbędną wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną – która wydaje się najważniejsza w tego typu szkoleniach. Na kursie zdobędziesz najważniejsze informacje o terapii ręki, dowiesz się jak diagnozować trudności w obrębie motoryki małej, zdobędziesz wiedzę o grafomotoryce. To jednak nie wszystko. Jako, że jesteśmy praktykami, na kursie nie może zabraknąć informacji o tym w jaki sposób prowadzić zajęcia; przygotowaliśmy gotowe, autorskie scenariusze oraz propozycje profesjonalnych ćwiczeń, które sprawią, że uczynisz z dziecka geniusza grafomotorycznego – w sposób kreatywny, pełen zabawy – bez stresu!

Znajdziecie go na naszej stronie TUTAJ.

Nie zwalniamy tempa – cały czas tworzymy nowości, które będziecie mogli znaleźć na naszej stronie. O nowościach będziemy informować was na bieżąco także śledźcie nas w social mediach, a także zaglądajcie regularnie na bloga.

Nowości dla małych rączek są w trakcie tworzenia! Pamiętajcie: rozwijanie motoryki małej ma ogromne znaczenie w życiu maluchów!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *