Zbiór pakietów edukacyjnych ZWIERZĘTA

zbiór pakietów edukacyjnych zwierzęta

Dzieci zwierzętami interesują się od najmłodszych lat. Już kilkumiesięczny maluch cieszy się na widok pieska, kotka czy innego zauważonego zwierzaka. Wynika to z naturalnej ciekawości i zainteresowania światem.

Zadaniem nauczycieli i opiekunów w żłobkach czy klubach malucha (zapoznaj się z ofertą naszego kursu na opiekuna TUTAJ), jest wspieranie tej ciekawości i pokazywanie otaczającej rzeczywistości w atrakcyjny sposób.

Jesteśmy ciekawi jak WY poszerzacie wiedzę dzieci na temat zwierząt? Używacie książeczek, śpiewacie piosenki, ćwiczycie wierszyki? Wykorzystujecie w swej pracy figurki zwierząt, a może stosujecie prace plastyczne i inne zabawy kreatywne?

Jednym ze sposobów na rozpoczęcie nauki na temat zwierząt są pakiety edukacyjne. To gotowe propozycje zadań i ćwiczeń, a także pięknych ilustracji, które posłużą do zorganizowania kreatywnych zajęć tematycznych.

Będą świetne zarówno w pracy opiekunów w żłobkach i klubach malucha, nauczycieli przedszkola czy rodziców, którzy we własnym zakresie chcą realizować z dzieckiem różnego typu zadania, ćwiczenia i zabawy.

W swojej ofercie posiadamy – jako zespół Eduka Center – pakiety edukacyjne o różnej tematyce. Dziś chcemy bliżej pokazać wam możliwości pakietów:

  • Leśne zwierzęta,
  • Zwierzęta i ich kontynenty,
  • Zwierzęta na lądzie i w wodzie.

Powyższe propozycje jak i wiele innych znajdziecie w naszym sklepie internetowym: KLIK.

LEŚNE ZWIERZĘTA

Pakiet Zwierzęta Leśne poszerzy wiedzę dzieci o zwierzętach mieszkających w lesie. Znajdują się w nim plansze, które posłużą do omówienia tematu i zorganizowania na przykład ciekawej gazetki tematycznej. Przedstawione zdjęcia zwierząt na planszach to zdjęcia realne.

Kolejne ćwiczenie to Matematyczny las. To odrobina matematyki w klimacie leśnych zwierząt. Zadaniem dzieci jest przeliczanie widocznych elementów i zapisanie odpowiedniej liczby w okienku.

Następnym zadaniem jest Doklej parę, zadanie, w którym dziecko dobiera odpowiednie zdjęcie do przedstawionego. 

Ostatnia zabawa to Smakołyki dla zwierzątek. Dziecko powinno połączyć zwierzątko wraz z jego smakołykiem. To zadanie w świetny sposób dodaje dziecku cennej wiedzy – i to w formie kreatywnej zabawy.

ZWIERZĘTA I ICH KONTYNENTY

7 kontynentów i mnóstwo zwierząt – w jednym pakiecie! Zwierzęta i ich kontynenty również zawierają plansze, które posłużą do przedstawienia tematu czy stworzenia gazetki. Zwierzątka na planszach powinno nazywać się z dzieckiem na głos, a do tego odczytywać także nazwy kontynentów, by dziecko mogło utrwalić je w sposób globalny. 

W pakiecie znajdują się także memory z zakresu Europa-Australia. Z dziećmi młodszymi można grać w odsłonięte memory, natomiast ze starszymi z zakrytymi, by zwiększyć stopień trudności 🙂

Ostatnim zadaniem jest Co to za zwierzę? Zadaniem dziecka jest odgadnięcie co przedstawia obrazek, patrząc tylko na jego kontur. Na drugiej stronie przedstawiona jest też pełna  grafika z podpisem.

Pakiet dostępny jest także w wersji z grafikami realnymi

ZWIERZĘTA NA LĄDZIE I W WODZIE

Pakiet Zwierzęta na lądzie i w wodzie, również zawiera przepiękne plansze. Użyjecie ich do omówienia tematu, polecamy także wywiesić ją w widocznym miejscu, by dzieci mogły mieć ją w zasięgu wzroku.

Kolejnym elementem pakietu są Ciekawostki o zwierzętach. Zadaniem nauczyciela/opiekuna jest przeczytanie dzieciom ciekawostek. Można wykorzystać je także w zabawie. Przykładowo – dzieci biegają po dywanie, a na sygnał STOP, jedno dziecko podnosi z dywanu zagadkę, którą odczytuje nauczyciel.

Kolejną propozycją z pakietu są Zagadki prawda-fałsz. Plakietki z PRAWDA-FAŁSZ, powinny zostać wydrukowane i wręczone każdemu dziecku. Po przeczytaniu przez nauczyciela zagadki, dzieci mają za zadanie stwierdzić czy jest to prawda czy fałsz.

Warto też wspomnieć o pakiecie Książeczka Aktywności. Zwierzęta. Zawiera przepiękne karty zwierząt, dzięki którym można wspierać rozwój mowy, nazywać zwierzęta, opowiadać historię, przeliczać i bawić się w sposób matematyczny oraz wykorzystać do ćwiczeń logopedycznych. Karty zostały podzielone na kategorie: farma, las, woda, dżungla, dom, latające, zimowe. Ilustracje wykonane są z najwyższą starannością: na pewno zachwycą dzieci jak i dorosłych. Książeczkę można wykorzystać na wiele sposobów. Opisywaliśmy ją również w TYM wpisie na blogu 😉

Powyższe pakiety sprawdzą się o każdej porze roku – warto z nich skorzystać. Kreatywność zawsze jest w cenie – a to bardzo pożądana cecha w dzisiejszych czasach! 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *