4 kroki do pracy jako animator zabaw dla dzieci

animator dziecięcy

Marzysz o kreatywnej pracy i lubisz zabawę z dziećmi? A może już pracujesz jako opiekunka, przedszkolanka lub żłobkowa ciocia i chcesz się nadal rozwijać? Praca jako animator zabaw dla dzieci może być właśnie tym, czego szukasz. Poniżej znajdziesz 4 kluczowe kroki, dzięki którym staniesz się najlepszym animatorem dziecięcym.

Krok 1: Upewnij się, że animacja zabaw dla dzieci jest dla Ciebie

Zanim zaczniesz inwestować w edukację, zastanów się, czy masz cechy, które są niezbędne podczas takiej pracy. Jaki powinien byćanimator zabaw dziecięcych? 

Pozytywny i pełen entuzjazmu – animator powinien emanować pozytywną energią i radością. Wywoływanie uśmiechu u dzieci i tworzenie dla nich niezapomnianych wspomnień to najważniejszy aspekt tej pracy.

Empatyczny – umiejętność zrozumienia potrzeb i uczuć dzieci pozwala lepiej się z nimi komunikować i dostosowywać zabawy do każdego malucha.

Otwarty na naukę – chęć do ciągłego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności np. poprzez dodatkowe kursy i szkolenia.

Cierpliwy – o tym nie można zapomnieć, jednak jeśli lubisz pracę z dziećmi, to tę cechę na pewno masz 🙂

Krok 2: Wybierz dobry kurs animatora

Utożsamiasz się ze wszystkimi wyżej wymienionymi cechami, a praca z dziećmi sprawia Ci przyjemność? Masz zadatki na świetnego animatora! Czas na wybranie kursu, dzięki któremu staniesz się animatorem dziecięcym z prawdziwego zdarzenia. 

Czym kierować się podczas zakupu kursu animatora zabaw dla dzieci?

Wybierz naukę online – w obecnym zabieganym świecie trudno znaleźć czas na stacjonarną naukę. Dlatego lepiej postawić na kurs online, z którego możesz się uczyć w wolnej chwili, a do przerobionego materiału wrócisz kiedy tylko chcesz. 

Praktyczna nauka i jak najmniej teorii – kurs animatora dla dzieci nie powinien być teoretyczny! Takie szkolenie ma Cię nauczyć, jak największej liczby ciekawych zabaw dla dzieci, więc najlepiej gdyby zostały przedstawione w formie wideo. Z filmików uczy się o wiele szybciej, niż czytając teoretyczny opis. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu powtórzysz każdą zabawę i od razu możesz ją wykorzystać podczas czasu z dziećmi. Planowanie zabaw z prostych akcesoriów – w niektórych kursach znajdziesz propozycje zabaw z udziałem dodatkowych akcesoriów, które mają wysoką cenę. Wybierz szkolenie pokazujące, że nawet z własnych rzeczy i tanich rzeczy np. balonów czy farbek można przygotować dzieciom niezapomniane zabawy.

Zaświadczenie MEN ukończenia kursu – to bardzo ważne! Taki dokument będzie potwierdzeniem czasu, który spędziłaś na nauce. Dlatego zadbaj, żeby po ukończeniu kursu można było dostać takie zaświadczenie

Polecany i z dobrymi opiniami – na koniec zwróć uwagę na komentarze, dobre kursy mają pozytywne opinie. 

Podsumowując, stawiaj na kurs animatora dla dzieci w formie online, który przekazuje gotowe pomysły na zabawy (najlepiej w formie wideo). Sprawdź plan kursu i wybierz ten, gdzie pomysłów na zabawy jest dużo, teoria to absolutne minimum, a po odbyciu szkolenia dostaniesz zaświadczenie MEN. 

Krok 3: Wykorzystaj kurs animatora dla dzieci w 100%

Czas zacząć szkolenie! Jak najlepiej przyswoić całą wiedzę i przygotować się od razu do pierwszych imprez?

Warto stosować się do kilku zasad:

Każdy filmik obejrzyj przynajmniej 2 razy – pierwszy raz, aby przyswoić wiedzę, a drugi raz, żeby w praktyce odtworzyć daną zabawę albo powtórzyć konkretny rozdział. W ten sposób o wiele więcej zapamiętasz i utrwalisz przerabiany materiał.

Podczas przechodzenia kursu animatora dla dzieci online zastanawiaj się nad każdą zabawą – czy można coś do niej dodać, żeby była jeszcze ciekawsza? Czy będzie odpowiednia dla przedszkolaków? Jak ją zmienić, żeby podobała się też maluszkom? Albo starszym dzieciom? Ćwicząc w ten sposób, nie dasz się zaskoczyć, kiedy już będziesz prowadzić zabawy. Dzieci bywają nieprzewidywalne, więc warto mieć w głowie mnóstwo pomysłów!

Twórz od razu swoje portfolio – zapytasz, jak to zrobić? Bardzo prosto: postaraj się wykonać, jak najwięcej zabaw z kursu. Kiedy będziesz ćwiczyć np. malowanie, tworzenie balonikowych zwierzątek, przygotowywanie akcesoriów, eksperymentów i czarów rób jak najwięcej zdjęć. Spróbuj też nagrywać przebieg zabaw, bo tak będzie Ci łatwiej pokazać wiele aktywności. 

Stawiaj pierwsze kroki – spróbuj zorganizować ciekawe zabawy np. dla dzieci z rodziny. Nabierzesz wprawy!

animator zabaw dziecięcych

Krok 4: Stań się animatorem zabaw dziecięcych w praktyce

Kurs animatora zabaw dla dzieci przyswojony, a portfolio zrobione? Teraz czas na wykorzystanie nowych umiejętności w praktyce. Aby znaleźć pracę jako animator zabaw dla dzieci, warto zacząć od poszukiwania ofert w przedszkolach, klubach rekreacyjnych, centrach rozrywki dla dzieci, hotelach lub ośrodkach wypoczynkowych. Możesz także rozważyć pracę jako wolny strzelec, organizując imprezy urodzinowe lub eventy dla dzieci.

Ciepłe miesiące to szczególnie dobry czas na przetestowanie swoich umiejętności. Usługi animatora zabaw dla dzieci są bardzo pożądane na rynku. Tacy organizatorzy dziecięcych zabaw są chętnie zatrudniani podczas uroczystości i przyjęć, na których obecne są maluchy.

Podobne artykuły