A gdyby tak kreatywnie spędzić Dzień Misia?

A gdyby tak kreatywnie spędzić dzień misia?

Kto z nas nie ma sentymentu do misia? Ta niepozorna zabawka towarzyszy dzieciom od wielu lat i nadal jest niezwykle popularna, pomimo ogromnego wyboru zabawek na rynku.

Niemal każde dziecko ma swojego ulubionego misia. Maluchom daje on poczucie bezpieczeństwa, kojarzy się z domem, jest przyjacielem, którego można zabrać niemal wszędzie, do którego niezawodnie można się przytulić.

Nawet my, dorośli, gdy myślimy o misiu, którego w dzieciństwie darzyliśmy dużą sympatią, ogarniają nas miłe i ciepłe uczucia.

Jak więc przejść obok święta Misia obojętnie? Nie da się! 🙂 Każdy z nas: czy to mały czy duży, chce uczcić ten niesamowity, pełen radości, wyjątkowy dzień!

Dzień Misia obchodzimy już niedługo, 25 listopada. Nie trzeba powtarzać żadnej osobie pracującej z dziećmi, czy to nauczycielom czy opiekunom (nasz kurs na opiekuna znajdziesz TUTAJ!), że to idealna okazja, do przeprowadzenia tematycznych i pełnych kreatywności zajęć z dziećmi!

Jeśli zastanawiacie się jak zorganizować ten dzień, by dzieci dobrze go wspominały, zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

DZIEŃ MISIA – WYJĄTKOWE ŚWIĘTO

Dzień Misia powinien być wypełniony zabawą, śmiechem i dobrymi emocjami. Niech króluje śpiew i taniec! Zacznijcie od piosenek tematycznych, w których mowa jest o misiu. Zachęćcie dzieci do swobodnego tańca, w którym będą mogły wyrazić siebie. Niech poczują muzykę i poruszają się w jej takt! 

Można także, po tańcu swobodnym, nauczyć dzieci jakiegoś prostego układu tanecznego do wybranej piosenki. Dorosły staje na środku i wykonuje określone ruchy do muzyki, a dzieci go naśladują. To też może być dobra zabawa, pełna śmiechu! A i ruch dobrze zrobi maluchom – pamiętajmy, że należy dostarczyć jego odpowiednią dawkę dzieciom każdego dnia.

Co jeszcze można zorganizować? Oczywiście wszelkie zabawy plastyczne, za którymi dzieci wręcz przepadają. To nie tylko pozwoli rozwinąć ich inwencję twórczą, kreatywność, ale także motorykę małą czy koordynację oko-ręka. Można pokusić się o lepienie misiów z plasteliny, tworzenie ich z rolek po papierze toaletowym, można stworzyć też grupowego, dużego misia, którego wszystkie dzieci będą malować farbami na brystolu czy kartonie. 

Oprócz powyższych, warto zastanowić się nad zakupem gotowego pakietu edukacyjnego, który dostarczy wiedzy i inspiracji na dalsze zabawy i ćwiczenia.

My, Eduka Center, zespół pedagogów i ludzi z pasją, mamy w swojej ofercie specjalną propozycję na ten niepowtarzalny dzień – Dzień Misia.

Znajdziecie go TUTAJ, aktualnie można zakupić go w cenie promocyjnej.

To obietnica mnóstwa inspiracji do zabawy i ćwiczeń pełnych uśmiechu, które z powodzeniem można zorganizować w żłobku, klubie malucha czy przedszkolu.

Nasz pakiet składa się z 33 stron w formacie PDF do druku samodzielnego. Jak zawsze, polecamy zalaminować elementy dostępne w pakiecie, dzięki czemu starczą one na długi czas i będzie można wykorzystać je podczas wielu zajęć.

Co znajduje się w pakiecie Dzień Misia od Eduka Center?

  • Plakat: plakat idealnie sprawdzi się jako element dekoracji sali w tym szczególnym dniu, jako gazetka. 
  • Plansze: plansze są świetne podczas wprowadzania dzieci w tematykę zajęć i omówienia ich. Plansze przedstawiają realne zdjęcia różnych gatunków niedźwiedzi. Każda plansza prócz zdjęcia, posiada także podpis. Warto na głos wypowiadać z dziećmi nazwy zwierząt, dzięki czemu można wzbogacić ich wiedzę z tej tematyki.
  • Tort dla misia w jego święto: to ćwiczenie polega na przygotowaniu niedźwiedziom ich ulubionych tortów za pomocą karty pomocniczej. Na podstawie owej karty, dziecko wybiera właściwy tort i przyporządkowuje go do danego misia. Ćwiczenie to rozwija spostrzegawczość.
  • Znajdź drugą połowę: w tym ćwiczeniu zadaniem dziecka jest odnalezienie brakującej połowy misia i przyczepienie jej – najlepiej na rzep. Można powiedzieć, że jest to łatwiejsza wersja znanej gry memory – idealna dla młodszych dzieci, lecz również starszym sprawi mnóstwo frajdy.
  • Droga misia do lasu: ćwiczenie to kształtuje motorykę małą. Dziecko rysuje po śladach, doprowadzając misia do jego celu, czyli lasu. 
  • Policz misie: i matematykę można wpleść w święto Misia! Zadanie polega na przyczepieniu przez dziecko plakietki z odpowiednią cyfrą do obrazka. Obrazki oczywiście przedstawiają misie. Warto użyć w tym zadaniu rzepów. 

Jak można zauważyć, nasz pakiet zawiera wiele praktycznych zadań, dzięki którym można zorganizować ciekawe zajęcia tematyczne. W połączeniu pakietu z tańcem, piosenkami i kreatywnymi pracami plastycznymi, będziecie w stanie – jako nauczyciele, opiekunowie – stworzyć wyjątkowy dzień w waszych grupach żłobkowych/przedszkolnych!

PS pomyślcie też o pikniku dla waszych misiów, które macie w salach. Rozłożenie kocyka i miła pogawędka na nim z dziećmi i misiami to dobra okazja do tego, by dowiedzieć się co nieco o maluchach z grupy i tym samym budować z nimi silne relacje. Czy mają ulubionego misia? Jak wygląda? Czy jest podobny do tych, które znajdują się w sali? Jak ma na imię? – warto pamiętać też o takiej rozmowie, podczas tego wspaniałego dnia!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *