Dlaczego warto zostać opiekunem w żłobku?

Dlaczego warto zostać opiekunem w żłobku?

Podjęcie pracy zawodowej dotyczy niemal każdego dorosłego człowieka. Praca jest nie tylko możliwością zarobienia pieniędzy, niezbędnych do godnego życia i w ogóle – przeżycia – ale stała się także czymś więcej. To dzięki dobrze dobranej pracy, dzięki zajęciu zawodowemu, które lubimy, którym się pasjonujemy, które sprawia nam radość – czujemy się spełnieni zawodowo.

Samorozwój ma ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka. Podwyższa poczucie naszej wartości, daje satysfakcję, mobilizuje do działania, do pięcia się w górę, do spełniania marzeń. Dzięki pracy, którą lubimy, nie stoimy w miejscu. Mamy poczucie tego, że jesteśmy w odpowiednim miejscu. Że robimy coś, co ma sens. 

Wiele osób swojej ścieżki zawodowej poszukuje przez długi czas. Nie każdy ma to szczęście znalezienia odpowiedniego zajęcia od razu po ukończeniu szkoły czy studiów. Czasem odnalezienie odpowiedniego zajęcia zawodowego, trwa i wymaga wysiłku. 

My, jako Eduka Center, wspieramy pracę pedagogów, opiekunów w żłobkach, nauczycieli, a także rodziców. Znamy się na pedagogice i tym się pasjonujemy. Znamy więc liczne przypadki osób, które odnalazły swoją drogę zawodową w różnym wieku – przed 30, po 30, a nawet po 40 czy później. 

Od lat prowadzimy kurs on-line na opiekuna w żłobku. Oferta dostępna jest TUTAJ. Zgłasza się do nas wiele osób, które cieszą się, że w końcu zrozumiały, co tak naprawdę chcą robić w życiu. A tym zajęciem jest…bycie opiekunem w żłobku.

Praca opiekuna w żłobku to praca z dziećmi do lat 3. Jest więc bardzo wymagająca. Trzeba posiadać wiele predyspozycji do wykonywania tego zajęcia. Na pewno należy być odpowiedzialnym, cierpliwym, empatycznym. Dzieciom w placówce należy zapewnić najwyższe bezpieczeństwo, ale też stać się ich ostoją, przyjacielem, powiernikiem. Trzeba także umieć przekazać maluchom wiedzę i umiejętności w sposób kreatywny, atrakcyjny, pełen zabawy.

Czy warto być opiekunem w żłobku? Zdecydowanie warto. Jeśli przeszło Ci przez myśl, że sprawdziłabyś się w tej roli – nie czekaj i zapisz się na nasz kurs!

Dla osoby kochającej dzieci, kreatywnej, pełnej zaangażowania, myślącej nieszablonowo – jest to praca idealna. W tej pracy można poczuć, że się żyje. Uśmiech dziecka, jego radosny śmiech i zachwyt w oczach, gdy robi ciekawą pracę plastyczną czy uczy się czegoś nowego – to naprawdę wielki skarb i coś, czego nie zazna się na innym stanowisku.

My – Eduka Center – wiemy jedno na pewno. Warto spełniać swoje marzenia. Bo jak nie teraz, to kiedy? Życie mamy jedno, a możliwości w dzisiejszych czasach ogromne! Nasz kurs na opiekuna w żłobku jest w formie online, ale niczym nie różni się od tego w formie stacjonarnej. Nadaje legalne kwalifikacje zawodowe – posiadamy aktualną zgodę Ministra nr 15/2018.

Teoria odbywa się w formie online – możesz uczyć się w domu, pod kocem, wtedy kiedy Ci pasuje. Natomiast praktyki, po zakończeniu teorii odbywamy w żłobku lub klubie malucha. To rozwiązanie, które okazało się dla tysiąca kursantów z całej Polski tym najlepszym!

Bycie opiekunem to nie prosta sprawa, ale na pewno jest to coś niezwykłego. Jeśli wciąż się wahasz – wejdź na naszą stronę główną i podążaj za głosem serca! Warto choćby dlatego, że to TY jesteś ważna w swoim życiu i to TY powinnaś spełniać swoje marzenia!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *