Gimnastyka mózgu – ćwiczenia dla dzieci

Gimnastyka mózgu - ćwiczenia dla dzieci
Rozwijanie i ćwiczenie umysłu dzieci to jedno z zadań nauczycieli, rodziców oraz opiekunów (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ). Dzieci chętnie wykonują różnego rodzaju ćwiczenia i zadania, więc warto wykorzystać ich chęć i zaangażowanie i wpleść w codzienne zajęcia, zadania…na gimnastykę mózgu!

Warto stosować tego typu ćwiczenia, by zadbać o prawidłowe funkcjonowanie mózgu u dzieci. Po to, by wesprzeć ich prawidłowy rozwój. Po to, by były szczęśliwe, radosne, pełne zainteresowania.
Jako Eduka Center, placówka kształcenia ustawicznego, prowadzimy także sklep internetowy, w którym znajdziecie szkolenia doskonalące z zakresu pedagogiki, e-booki, a także różnego rodzaju pakiety edukacyjne.

Pakiety o przeróżnej tematyce, które znajdziecie w naszym sklepie, będą świetnym dodatkiem do codziennych zajęć z dziećmi. W zależności od rodzaju pakietu, znajdziecie w nim, m.in. plansze, karty trójdzielne, pomysły na ćwiczenia i zabawy, kolorowanki i wiele innych.

Wiedząc jak ważne jest stosowanie ćwiczeń rozwijających umysł, przygotowaliśmy także coś specjalnego z tego zakresu.
W dzisiejszym artykule na blogu chcemy polecić wam dwa pakiety, które sprawdzą się idealnie do gimnastyki mózgu.

UKŁADANKI LEWOPÓŁKULOWE

Pierwszy pakiet to Układanki Lewopółkulowe. Znajduje się on TUTAJ. Ten mega pakiet liczy aż 50 stron PDF do samodzielnego wydruku.

Na pewno trzeba przyznać, że pakiet jest pięknie ilustrowany, z najwyższą estetyką. Zachwyci niejedno dziecko jak i dorosłego.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 1.-ukladanki-lewopolkulowe-grafika-1024x858.jpg
Układanki lewopółkulowe. Karty pdf

Co znajdziecie w pakiecie Układanki Lewopółkulowe? Wiele ćwiczeń, które możecie wykorzystać podczas codziennych zajęć. Zadaniem dziecka będzie na przykład, odwzorowanie poszczególnych układów za pomocą wyciętych elementów lub realnych przedmiotów (takich jak kredki czy klocki). Można również zwiększyć poziom trudności zadań, zakrywając wzór i tym samym wprowadzić ćwiczenia pamięciowe. Układanki lewopółkulowe to ćwiczenia świetnie wspomagające rozwój maluchów, które warto wprowadzić do codziennych zajęć. Dzięki możliwości stopniowania trudności będzie idealny dla dzieci w różnym wieku.

TRENING MÓZGU

Drugim ciekawym i przydatnym pakietem jest Trening mózgu. Znajduje się TUTAJ

Pakiet składa się z 30 stron PDF do samodzielnego wydruku. Zawiera karty pracy, ćwiczenia i zadania, trenujące mózg! Znajdziecie w nim ćwiczenia polegające na odwzorowaniu wzoru (można skorzystać z gotowych elementów bądź narysować samodzielnie, co dodatkowo angażuje dziecko) oraz zadania trenujące lewą i prawą półkulę mózgu, które można wykorzystać w różnorodny sposób.

Warto przypomnieć, że lewa półkula odpowiedzialna jest za logiczne myślenie, a także umiejętności językowe. Natomiast prawa półkula mózgu odpowiada za zdolności artystyczne: kreatywne myślenie, umiejętności muzyczne i plastyczne, myślenie abstrakcyjne oraz wyobraźnię.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie trening-mozgu-1024x858.webp
Trening mózgu. Karty pdf

Warto skorzystać z jednego bądź drugiego pakietu. Ćwiczenia i zadania w nich zawarte można stosować w różnych konfiguracjach, podczas codziennych zajęć. Będą także dobrym wyborem dla rodziców, którzy w domu chcą wykonywać z dziećmi ćwiczenia wpływające na dobre funkcjonowanie mózgu.

Polecamy powyższe propozycje!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *