List żłobkowicza/przedszkolaka do rodziców

List żłobkowicza/przedszkolaka do rodziców

Droga mamo, drogi tato! Nadszedł ten dzień…dzień pójścia do żłobka/przedszkola. Jestem bardzo podekscytowany. Jest we mnie tyle emocji…mogę być trochę przestraszony i niepewny, nieśmiały. Mogę zachowywać się inaczej niż zwykle. W końcu to nie lada wydarzenie w moim życiu! To, że trochę popłaczę na początku, nie oznacza, że źle robisz droga mamo, drogi tato, wysyłając mnie do żłobka/przedszkola. Początki bywają trudne. Dobrze wiesz. Z czasem będzie coraz lepiej. Potrzeba czasu, by przyzwyczaić się do nowych warunków. Do nowej sali, zabawek, dzieci. Ale wszystko będzie dobrze! Nic się nie martw.

Będę pod dobrą opieką. Pod opieką osób, które znają się na tym, co robią. Znają się na opiece nad takimi maluchami jak ja! Mają dużą wiedzę, mają umiejętności. Zajmą się mną najlepiej jak tylko potrafią, gdy Ciebie nie będzie obok. Zapewnią mi maksimum bezpieczeństwa. Okażą empatię i zrozumienie. Będą cierpliwe i pełne ciepła. 

I bez obaw, drogi rodzicu! Moja żłobkowa/przedszkolna ciocia będzie z tobą w kontakcie. Ważna jest współpraca: byśmy mogli wszyscy jak najszybciej przyzwyczaić się do nowej sytuacji. I polubić ją. Bo w żłobku/przedszkolu jest naprawdę fajnie…

Będę mógł robić to co lubię najbardziej: bawić się! Będę miał do wyboru naprawdę fajne zabawki. Układanki, pluszaki, samochody, lalki. Będę mógł układać klocki i tworzyć z nich różne konstrukcje: razem z nowymi kolegami i koleżankami. Wśród nich na pewno nauczę się szybko wielu ciekawych rzeczy. No i będę kolorował! Malował! Tworzył ciekawe, kreatywne prace plastyczne, które rozwiną moją wyobraźnię, koordynację oko-ręka, będą stymulować zmysły. Nauczę się nowych słów z języka angielskiego, wierszyków i piosenek. Każdego dnia odkryję coś nowego; czy to zabawę, grę czy ciekawostkę.

Mamo, tato. Wspaniała przygoda przede mną. I przed wami także! Z czasem zacznę opowiadać wam jakich wspaniałych rzeczy się nauczyłem. A wy będziecie mogli obserwować jakie postępy robię, pękając z dumy. 

W tym czasie adaptacji bądźcie blisko mnie. Będziemy spędzać trochę mniej czasu niż zazwyczaj (w końcu zaczynam chodzić do żłobka/przedszkola), dlatego tak bardzo potrzebuję waszej bliskości! Bądźcie obok, ale spędźmy ten wspólny czas aktywnie, robiąc coś ciekawego. To mi bardzo pomoże.

A tymczasem…trzymajcie za mnie kciuki. To będzie super przygoda!

PS my jako Eduka Center życzymy wszystkim rodzicom, maluchom, nauczycielom oraz opiekunom w żłobkach (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) udanej adaptacji i wspaniałego roku! Będziemy was wspierać tworząc dla was różne nowości edukacyjne!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *