Magia i edukacja w jednym pakiecie!

boże narodzenie - frajda i edukacja w jednym pakiecie

Już tylko kilka dni zostało do świąt Bożego Narodzenia! Jest to jeden z najbardziej magicznych okresów w roku, kiedy wszystkich łączy ta sama nić życzliwości, ciepła, miłości do drugiej osoby.

Ta niesamowita atmosfera i klimat udziela się każdemu – nawet dzieciom. Czekają one z  niecierpliwością na Mikołaja czy Dzieciątko, pomagają stroić choinkę, czekają na biały śnieg, który umożliwi im zimowe zabawy na zewnątrz.

Jako dorośli, a zwłaszcza nauczyciele i opiekunowie (nasz kurs na opiekuna znajdziesz TUTAJ), powinniśmy wykorzystać ten niezastąpiony klimat podczas organizowania zajęć edukacyjnych z dziećmi.

Co więc zorganizować w klimacie świątecznym, by przybliżyć dziecku ten czas, a jednocześnie zadbać o jego rozwój i miło spędzony czas?

Przychodzimy na ratunek z edukacją last minute! 🙂 Wystarczy skorzystać z naszego pakietu edukacyjnego, w którym znajduje się wiele świątecznych pomocy dydaktycznych. Aktualnie, z okazji świąt, zakupicie go w niesamowicie niskiej cenie promocyjnej. Warto z niej korzystać, biorąc pod uwagę fakt, iż po zalaminowaniu, elementy z pakietu posłużą wam na długi czas!

Pakiet Boże Narodzenie: frajda i edukacja w jednym!

Pakiet składa się aż z 42 stron PDF do samodzielnego wydruku. Znajduje się w naszym sklepie, TUTAJ.

 Znajdują się w nim:

  • dekoracje: można wykorzystać je do ozdobienia sali czy pokoju dziecka. Z dostępnych elementów, można także stworzyć świąteczną gazetkę, angażując dzieci do pomocy,
  • plansze: plansze będą idealne podczas omawiania tematu świąt Bożego Narodzenia. 
  • brakująca połowa: zabawa, w której dziecko musi dokleić brakujący element z obrazka. Kolorowe grafiki utrzymane są w klimacie świąt Bożego Narodzenia.
  • sekwencje i szeregi: znane, lubiane i potrzebne ćwiczenie. Zadaniem dziecka jest dokończenie przedstawionej sekwencji. Zabawa ćwiczy koncentrację uwagi, koordynację oko-ręka.
  • kolorowe bombki: w tej zabawie dziecko przyczepia bombkę do odpowiedniego koloru. 
  • domino: znana i lubiana gra w nieco innej wersji, w klimacie Bożego Narodzenia. Dziecko układa domino, stykając ze sobą dwa jednakowe elementy.

Pakiet ten będzie idealny zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Zabawi dziecko na długie godziny, jednocześnie stymulując jego prawidłowy rozwój i dostarczając nowej, cennej wiedzy.

Choć pakiet przeznaczony jest docelowo dla opiekunów i nauczycieli, świetnie sprawdzi się również podczas pracy w domu, z rodzicem. 

Warto, w tej świątecznej gorączce, zatrzymać się na moment, i poświęcić odpowiednią ilość czasu małemu człowiekowi. W końcu on też pragnie uczestniczyć w świątecznym czasie: ułożenie z nim świątecznego domina z naszego pakietu będzie dobrą zabawą!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *