Metoda globalnego czytania

Zawód pedagoga wymaga posiadania ogromnej wiedzy. Będąc nauczycielami i opiekunami (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) zgłębiamy wiedzę z zakresu rozwoju dziecka, psychologii, wychowania, a także poznajemy metody pracy z maluchami.
Stosując różne metody jesteśmy w stanie wspierać rozwój dzieci w ciekawy, skuteczny sposób, dostosowany nierzadko indywidualnie do najmłodszych. Współcześnie z chęcią wykorzystuje się metodę Montessori, metodę Ruchu Rozwijającego czy pedagogikę zabawy Klanza.


Obecnie nie brak również ciekawych zajęć dodatkowych, typu: taniec, język angielski, akrobatyka. Coraz więcej rodziców, nauczycieli i opiekunów stawia na samodzielność dziecka, podąża za rozwojem malucha, starając się nie ograniczać jego pasji i zainteresowań.
Przekonujemy się, że dzieci są w stanie nauczyć się naprawdę wiele, między innymi rozpocząć naukę liczenia czy czytania wcześniej niż następuje to w placówkach,  zgodnie z podstawą programową. 


My, jako Eduka Center, prowadzimy kursy on-line, z których można dowiedzieć się w jaki sposób rozpocząć z dzieckiem naukę pisania i czytania oraz naukę liczenia. Polecamy wam kurs Innowacyjna nauka pisania i czytania oraz kurs Świat Liczb, w których stawiamy głównie na praktykę!
W dzisiejszym artykule chcielibyśmy jednak poruszyć temat nauki czytania. Coraz bardziej popularna staje się…metoda globalnego czytania Glenna Domana. Mówi ona o tym, że już najmłodsze dzieci są w stanie rozpocząć naukę czytania!

Ale  od początku…
Czym jest metoda Globalnego Czytania?

Przede wszystkim jest to metoda stworzona przez amerykańskiego fizjoterapeutę, który był również założycielem Instytutu Osiągania Ludzkich Możliwości.
Metoda Globalnego Czytania przeznaczona jest dla niemowląt i małych dzieci co początkowo może zdumiewać. Można stosować ją już u niemowląt od 3 miesiąca życia – górna granica to z kolei 6 lat. 

Według Glenna Domanna powyższy przedział wiekowy to czas, kiedy dziecko uczy się wykorzystując wszystkie zmysły zmysły. Wydaje się więc, że mogą stosować ją z powodzeniem pedagodzy, a nawet rodzice, po to, by wykorzystać wielkie możliwości rozwoju mózgu dzieci.

Metodę Glenna Domana bardziej można określić jako zabawę w czytanie, aniżeli typową naukę. Towarzyszy jej wielka radość i ekscytacja, co powinno być oczywiście głównym wyznacznikiem dobrej zabawy, ale także systematyczność – która jest kluczem do sukcesu.
Powyższa metoda składa się z pięciu etapów nauki: nauki pojedynczych wyrazów, nauki wyrażeń dwuwyrazowych, nauki prostych zdań, nauki rozbudowanych zdań, nauki czytania książeczek.

Metoda Glenna Domana przynosi niesamowite efekty dlatego warto ją stosować.

Specjalnie dla was – pedagogów i rodziców – zainteresowanych rozpoczęciem nauki globalnego czytania z dziećmi, przygotowaliśmy coś wyjątkowego, coś co ułatwi wam rozpoczęcie tej czynności.
Stworzyliśmy specjalny e-book “Metoda Globalnego Czytania”, który znajdziecie na naszej stronie, TUTAJ.
Obecnie znajduje się on w promocji, a więc naprawdę warto skorzystać z tej propozycji. 

Co znajdziecie w e-booku?

Przede wszystkim informacje o autorze metody Globalnego Czytania; warto wiedzieć kim był Glenn Doman, charakterystykę metody (co jest niezbędne, by rozpocząć stosowanie jej), opis korzyści płynących ze stosowania metody Domana jak i część przygotowującą do czynności praktycznych: w jaki sposób tworzyć własne karty do metody Globalnego Czytania.
Z naszym e-bookiem z powodzeniem zastosujecie tę metodę z własnymi dziećmi w placówce bądź w domu.
Z całą pewnością warto spróbować! 

Dzisiejsze czasy dają nam tak wiele możliwości – wykorzystajmy więc je w pracy z dziećmi. Metoda Globalnego jest jedną z nich – warto więc poznać ją bliżej!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *