Możliwości Canva dla pedagoga

Możliwości Canva dla pedagoga
Praca z dziećmi jest jedyna w swoim rodzaju. Wymaga oczywiście odpowiednich predyspozycji, wiele pokładów cierpliwości, odpowiedzialności, zaangażowania. Nauczyciel w przedszkolu czy opiekun w żłobku (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), powinien wykazywać się kreatywnością, powinien umieć puścić wodzę fantazji, używać jak najczęściej wyobraźni.

Inspiracje do pracy z dziećmi są więc bardzo pożądane! W końcu każdy pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jako osoby pracujące z dziećmi, w większości przypadków samodzielnie przygotowujemy materiały do pracy czy potrzebne elementy do zabaw i wykonania ćwiczeń/zadań. Oprócz zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa, zadbania o dobrą zabawę, ale i formę zajęć edukacyjnych, jesteśmy odpowiedzialni także za dekoracje czy rzeczy związane z przygotowywaniem uroczystości.

Praca z dziećmi wymaga wiele zaangażowania. To naturalne, że szukamy jak najlepszych rozwiązań: takich, które pozwolą nam zaoszczędzić nieco czasu na przygotowania, a będą maksymalnie wartościowe.

I tutaj pojawia się Canva. Canva, tak! Dokładnie ten prosty program służący do tworzenia przeróżnych projektów graficznych. Jeśli myśleliście, że jest on zarezerwowany tylko dla grafików to jesteście w błędzie. Canva może być z powodzeniem używana przez pedagogów, przez osoby na co dzień pracujące z dziećmi. Zastanawiacie się jakie możliwości daje Canva w dziedzinie pedagogiki?

Canva z powodzeniem może służyć do stworzenia oryginalnej gazetki, zaproszenia czy dyplomu. Są to rzeczy, za które odpowiadają właśnie nauczyciele czy opiekunowie. Często zachodzimy w głowę jak stworzyć piękne zaproszenia, na przykład dla rodziców, by nie spędzić nad nimi wielu godzin. Decydujemy się nierzadko na prace ręczne, które choć piękne, zabierają bardzo wiele cennego czasu. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Projekt-bez-tytulu-6-1024x576.png

Dzięki Canvie jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalne, wyjątkowe zaproszenie zgodne z naszą wizją artystyczną. Co więcej, tworzenie takiego zaproszenia to czysta przyjemność, składająca się z szybkich, nieskomplikowanych działań na komputerze/laptopie. 

Podobnie sprawa ma się z dyplomem czy gazetką przedszkolną. Możemy stworzyć to, o czym tylko zamarzymy – i to w kilka chwil! Wszystko zależy od naszego zamysłu, pomysłu. 

Canva to naprawdę świetne rozwiązanie dla osób pracujących z dziećmi. To nieskomplikowany, bardzo intuicyjny program, z którym każdy da sobie radę.

Na naszym kanale na YT – KLIK – ukazały się już dwa wideo instruktarze:

  • Jak zrobić dyplom w Canva?
  • Jak zrobić gazetkę przedszkolną w Canva?

Choć są to wersje skrócone, wciąż są wartościowe i pokazują jak w prosty sposób stworzyć swój projekt. Pełna wersja nagrań znajduje się natomiast w naszej Akademii Opiekuna (darmowy dostęp po zakupie szkolenia na opiekuna w żłobku).

Warto obserwować nasz kanał na YT gdyż już niebawem ukaże się nagranie dotyczące tego, jak zrobić zaproszenie za pomocą Canvy.

Ale to nie wszystko. Canvę możemy wykorzystać do wielu innych projektów. O wszystkich jej zaletach opowiadamy w 3 godzinnym kursie on-line. Kurs Canva znajduje się na naszej najnowszej platformie PracaHomeOffice – ZAPRASZAMY.

Mamy nadzieję, że przekonaliście się do zalet jakie posiada Canva i że…sami spróbujecie swoich sił w tworzeniu samodzielnych projektów. Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które są na wyciągnięcie ręki!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *