Nauka cyferek w formie zabawy!

Nauka cyferek w formie zabawy

Liczenie, pisanie, czytanie. To umiejętności, które dorosłym są dobrze znane, są wręcz na porzadku dziennym. Co dnia używamy umiejętności liczenia, pisania, czytania do wykonania swoich obowiązków – czy to prywatnych, czy zawodowych.

Tych umiejętności uczymy się już w dzieciństwie. Zazwyczaj w przedszkolu, intensywnie w zerówce, ale nierzadko i częściej. Jako rodzice, nauczyciele czy opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), powinniśmy wiedzieć, że dzieci mogą wykazywać zainteresowanie literami czy liczbami znacznie wcześniej niż w ogólnie przyjętym szóstym roku życia.

Zwiększone zainteresowanie którąś z dziedzin, określa się jako fazę wrażliwą. Jeśli chodzi o naukę liczenia, zainteresowanie cyframi, liczbami, może u dzieci wystąpić w różnym wieku. Nawet trzylatek może wykazywać większą ciekawość w tym temacie niż starsze dzieci. Wszystko oczywiście zależy od dziecka – każde jest inne, a więc powinniśmy do maluchów podchodzić w sposób indywidualny.

Co robić jeśli dziecko wykazuje duże zainteresowanie, np cyferkami?

Przede wszystkim, nie należy tej ciekawości bagatelizować, a podążać za nią! Nie mówmy: na naukę przyjdzie czas, teraz się baw! Naukę możemy poprowadzić w kreatywny, atrakcyjny sposób w formie zabawy. Jest to bardzo skuteczna metoda, która w połączeniu z naturalnym zainteresowaniem dziecka, przynosi wspaniałe efekty.

Naukę w formie zabawy można prowadzić na wiele sposobów. Mogą być to zabawy z cyferkami, podczas których maluch będzie poznawał ich nazwy. To jest jeden – jeden jedzie na wakacje. To jest dwa – dwa będzie opalać się na plaży. Wspaniale można wykorzystać również prace plastyczne, podczas których będziemy z dzieckiem dorysowywać cyferkom buzię, oczy, nosek, będziemy robić na nich różne wzory, używać różnych kolorów.

Jeśli szukacie kolorowanek z cyframi, mamy dla was idealną propozycję. Nasz pakiet Cyfry do kolorowania, pobierzecie za darmo! 

Zawiera on cyferki w dwóch formach: 

  • do kolorowania,
  • do poznawania jej poprzez “śledzenie paluszkiem” śladu.

Będzie to idealna propozycja dla dzieci w wieku żłobkowym czy przedszkolnym. Będzie świetną propozycją edukacyjną dla rodziców, nauczycieli czy opiekunów, a nauka cyfr stanie się przyjemną zabawą. Pakiet pobierzecie TUTAJ.

Co więcej, jeśli nie wiecie w jaki sposób poprowadzić naukę liczenia u swojego dziecka, koniecznie sprawdźcie nasze autorskie szkolenie Świat Liczb. Jest to kurs inspirowany metodą Montessori, który prowadzi wieloletni pedagog i praktyk, a przede wszystkim mama.

Metody, które prezentuje w szkoleniu, wykorzystała podczas nauki liczb u swojej córki. Efekty są niesamowite – a prezentujemy je w szkoleniu!

Po zakończeniu kursu, istnieje możliwość pobrania zaświadczenia o ukończeniu kursu na druku MEN, co może okazać się przydatne w pracy pedagoga.

Co ważne: dostęp do szkolenia otrzymuje się na okres dożywotni! Można więc w każdej chwili wrócić do interesującego nas zagadnienia czy uczyć się własnym tempem. Kurs znajdziecie dokładnie TUTAJ.

Polecamy także nasz sklep internetowy, gdzie znajduje się wiele pomocnych materiałów edukacyjnych – KLIK.

Nauka w formie zabawy powinna być stosowana jak najczęściej. To właśnie podczas niej dzieci szybko przyswajają informacje! Każdy rodzic czy pedagog powinien ją stostować 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *