Poznajmy bliżej motyle

Poznajmy bliżej motyle

Poznawanie świata jest cudowne. Dla dzieci większość rzeczy jest nowa, nieznana, a to tylko pobudza naturalną ciekawość. Natura zachwyca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Stąd wielki entuzjazm podczas odkrywania darów jakie daje nam planeta Ziemia, pojawiający się u maluchów jest w pełni uzasadniony!

Jako nauczyciele w przedszkolu czy opiekunowie w żłobku (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), na co dzień pracujemy z maluchami. Naszym zadaniem jest więc poszerzanie wiedzy dzieci, a także zaspokajanie ich ciekawości czy wspieranie pierwszych zainteresowań. Pory roku takie jak wiosna czy lato szczególnie sprzyjają odkrywaniu świata. Przyjemne temperatury i promienie słońca sprawiają, że dłuższy czas możemy spędzić z dziećmi na dworze. 

Wycieczki do lasu czy na łąkę wpływają pozytywnie na rozwój dzieci. Takie zajęcia to także miłe urozmaicenie. Wiedzę teoretyczną można połączyć z praktycznymi rozwiązaniami, np poszukiwaniem konkretnych rodzajów kwiatów, poznaniem lasu i jego darów czy…obserwowaniu życia, jakie toczy się na świeżym powietrzu. I tutaj można podać konkretny przykład: motyle.

Motyl. Owad piękny, delikatny i wzbudzający zachwyt. Kolorowe skrzydła sprawiają, że chciałoby się obserwować go godzinami! Zarówno dla dorosłych jak i dzieci będzie to mile spędzony czas. 

Warto poznać bliżej motyle z dziećmi, zwłaszcza teraz, kiedy mamy możliwość wyjścia na podwórko i podejrzenia na własne oczy małego ułamka życia tego wspaniałego owada.

Jakie rodzaje motyli mamy? Jak wyglądają? Czy motyle dzielą się na mniejsze i większe? Czym różnią się poszczególne “rasy” motyli? Co motyle jedzą? Jak się rodzą? (proces powstania motyla jak bardzo intrygujący. W końcu z gąsienicy powstaje coś tak pięknego!). Wszystkie te pytania można zadać i odpowiedzieć na nie podczas zajęć edukacyjnych z dziećmi.

Na pewno będzie to trafiony i ciekawy pomysł na zajęcia. Co więcej, można pokusić się o zrobienie z motyla owada miesiąca, co poskutkuje między innymi tematyczną gazetką. 

Karty trójdzielne. Motyle

PS. Sprawdź jak samodzielnie wykonać gazetkę przedszkolną dzięki naszej wideo instrukcji dostępnej na YoutubeKLIK.

Do zajęć edukacyjnych związanych z tematyką motyli warto także przygotować tematyczne piosenki, książeczki oraz łamigłówki czy prace plastyczne. Dzięki temu dzieci szybko i ciekawie utrwalą zdobyte wiadomości.

Jeśli interesujecie się metodą Montessori, dobrym rozwiązaniem będą karty trójdzielne z realnymi zdjęciami motyli. Co daje trójdzielność kart? Otóż dzięki trójdzielności dziecko dopasowuje napis do odpowiedniego obrazka po czym samodzielnie dokonuje kontroli błędu. Karty bowiem składają się z karty z podpisem, karty bez podpisu oraz z samego podpisu.

W swoim sklepie internetowym posiadamy pakiet z kartami trójdzielnymi Motyle. Znajdują się w nim karty z realnymi zdjęciami aż 21 gatunków motyli. Będzie dobrym wyborem podczas nauki o motylach, a więc gorąco polecamy. Co więcej, pakiet aktualnie znajduje się na promocji! Znajdziecie go dokładnie TUTAJ.

Pamiętajcie, by skorzystać z pięknej, letniej pogody. Po teoretycznych i pełnych zabawy zajęciach edukacyjnych o tematyce Motyle, koniecznie wybierzcie się z dziećmi na świeże powietrze, w poszukiwaniu tych wspaniałych owadów. Dzieci będą mieć wielką frajdę, gdy uzbrojone w wiedzę, zobaczą takie stworzenie na własne oczy! :-))

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *