Poznawaj z dziećmi świat insektów – nawet jesienią!

poznawaj z dzieckiem świat insektów - nawet jesienią

Każda pora roku jest piękna, zdecydowanie każda ma w sobie “to coś”. Magię pór roku warto wykorzystać – zwłaszcza podczas pracy z dziećmi. Zorganizowanie ciekawych, kreatywnych zajęć z maluchami, które dodatkowo dostarczą im nowej wiedzy i umiejętności, jest celem każdego nauczyciela oraz opiekuna w żłobku czy klubie malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ). 

Niedawno pożegnaliśmy lato i powitaliśmy jedyną w swoim rodzaju jesień. I choć mogłoby się wydawać, że jesienią nie można uczyć się tematyki, którą porusza się wiosną i latem…nie jest to prawda! 🙂

Oczywiście, warto wykorzystać dary, które dają nam jesienne miesiące, jednak kiedy brakuje pomysłu na zajęcia, warto sięgnąć po coś równie interesującego i wartościowego.

My dziś proponujemy zorganizowanie zajęć dotyczących…świata insektów. Takie zajęcia dobrze byłoby poprzeć spacerem, podczas którego można wypatrywać życia owadów w wysokich trawach czy na kwiatach, jednak i bez tego, jesienią, można poznać z dziećmi ten intrygujący, niezwykły świat!

Wystarczy skorzystać z nowego pakietu od Eduka Center! 🙂

ŚWIAT INSEKTÓW – PAKIET OD EDUKA CENTER

Z pakietem Świat Insektów, zorganizowanie kreatywnych zajęć i dobrej zabawy, która wzbogaci wiedzę dzieci, okazuje się być bardzo proste! Pakiet znajduje się w naszym sklepie Eduka Center, a dokładnie TUTAJ.

Co znajduje się w pakiecie?

Przede wszystkim część plastyczną, która rozbudza inwencję twórczą i wyobraźnię. Kolorowanki i wyklejanki ćwiczą motorykę małą u dziecka oraz urozmaicają poznane tematy. Można użyć do ich wykonania plasteliny, kolorowej krepiny, wydzieranki. Szablony są podpisane, dzięki czemu maluch może również utrwalić pisownię i nazewnictwo. 

Kolejna zabawa dostępna w pakiecie to Memory-Cienie. Dziecko szuka pary, dopasowując do siebie pary – owady w formie cienia. Memory to świetna gra, z którą warto zapoznać dzieci już od najmłodszych lat. Za jej pomocą możemy w naturalny sposób pomóc utrwalić dziecku zdobytą wiedzę.

W pakiecie umieszczono także karty trójdzielne, spełniające wymogi Polskiego Instytutu Montessori. Karty trójdzielne przedstawiają bezkręgowce, a fakt, że umieszczone w kartach obrazy są realne, pomoże rozbudzić ciekawość dzieci tym tematem.

Pakiet Świat Insektów to idealna propozycja na zajęcia z dziećmi: i to nie tylko do zorganizowania wiosną czy latem. Pobudzanie zainteresowania dzieci otaczającym światem zawsze jest dobrym pomysłem – i można robić to także wtedy, gdy za oknem chłód i wiatr. 

Jeśli chodzi o insekty, do pakietu można dodać piosenki tematyczne, wymyślić pasujący taniec, wykonać gazetkę, na którą dzieci z zainteresowaniem będą zerkać i dopytywać. Super pomysłem jest wykonanie także własnych insektów – na przykład z rolek papieru toaletowego 😉

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *