Zbiór materiałów do nauki anatomii z dzieckiem

Zbiór materiałów do nauki anatomii z dzieckiem

Nauka anatomii z dzieckiem. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, od kiedy warto zacząć edukować dzieci w tym temacie?

Jako rodzice, nauczyciele czy opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), co dzień uczymy dzieci nowych umiejętności, poszerzamy ich wiedzę. Pokazujemy świat, chcemy, by poznały otaczającą je rzeczywistość. 

Gdy dzieci zaczynają zadawać pytania na dany temat, warto więc zaspokoić ich ciekawość i podążyć za ich naturalnym, w danym momencie, zainteresowaniem.

Ciało człowieka jest fascynujące. Anatomia to intrygujący temat, który może zaciekawić nawet młodsze dzieci. Z czasem każdy maluch zacznie interesować się swoim ciałem i procesami jakie w nim zachodzą.

Pojawia się pytanie: co wtedy? Wtedy…warto rozpocząć anatomię z dzieckiem! Oczywiście pokazujmy dziecku ciało człowieka w formie zabawy.

Jak to zrobić?

Przede wszystkim warto rozejrzeć się za pomocami edukacyjnymi, których na rynku jest wiele. Te związane z anatomią człowieka również są liczne!

Warto skorzystać:

  • z układanek,
  • z puzzli,
  • z książeczek,
  • z modelu Szkielet Człowieka.

Te wszystkie powyższe materiały okażą się bardzo pomocne w przybliżeniu dziecku tematu anatomii człowieka. Prócz nich warto także nabyć pakiety edukacyjne, które umożliwią wykonanie innych ćwiczeń i zadań:

  • Pakiet Anatomia Człowieka. Narządy wewnętrzne. Pakiet ten liczy 22 stron PDF do samodzielnego wydruku. Znajdują się w nim karty trójdzielne, spełniające wymogi Polskiego Instytutu Montessori. Karty przedstawiają narządy wewnętrzne człowieka. W pakiecie umieszczono także puzzle: zadaniem dziecka jest ułożenie ich. Każda pocięta plansza zawiera także podpis, dzięki czemu podczas zabawy dziecko utrwala nazwy narządów.
  • Rozwój prenatalny człowieka. Pakiet przybliżający dziecku temat rozwoju prenatalnego człowieka również może okazać się bardzo przydatny. Pokazanie dziecku jak wygląda człowiek w brzuchu może być dla niego bardzo fascynujące. Nasz pakiet składa się z 21 stron PDF. Składa się z kart trójdzielnych spełniających wymogi Polskiego instytutu Montessori. Karty przedstawiają rozwój prenatalny człowieka od 4 tygodnia do 40 tygodnia.
  • Szkielet ludzki. Pakiet szkielet ludzki składa się z 22 stron PDF do samodzielnego wydruku. Składa się z kart trójdzielnych spełniających wymogi Polskiego instytutu Montessori przedstawiających szkielet ludzki. Jest to świetna baza do zajęć o anatomii człowieka. Karty trójdzielne są bardzo efektywne i można wykorzystać je na wiele sposobów. Pozwalają na dokonanie dziecku samodzielnej kontroli błędu.

Powyższe pakiety edukacyjne można z łatwością znaleźć w naszym sklepie internetowym – KLIK.

Pamiętajcie: naukę o ciele człowieka można rozpocząć już z dzieckiem w 3 roku życia – w formie zabawy!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *