Rozpocznij przygodę z Montessori. Skorzystaj z naszego e-booka.

Kreatywność, inspiracje, nowe pomysły…- te elementy nie są obce rodzicom, nauczycielom czy opiekunom w żłobkach i klubach malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ).

Pracując z małymi dziećmi, wciąż poszukujemy atrakcyjnych rozwiązań, by w sposób niebanalny, interesujący i bezstresowy, pokazać im świat, wpoić wiedzę, dać możliwość zdobycia nowych umiejętności i możliwości.

Coraz popularna wśród nauczycieli, rodziców i opiekunów staje się pedagogika Montessori. Maria Montessori była wspaniałą kobietą, włoską lekarką, która stworzyła wyjątkowy system wychowania dzieci.
“Pozwól mi to zrobić samemu!” – to zdanie charakteryzujące pedagogikę Montessori.

Dzięki tej metodzie wspieramy samodzielność dzieci, będąc ich przewodnikami w świecie, podążając za naturalnymi zainteresowaniami, co przekłada się na efektywną naukę. 

Wiele osób zastanawia się od czego zacząć? W jaki sposób rozpocząć naukę i wychowanie dziecka metodą Marii Montessori?
Na rynku obecnych jest wiele książek, a w internecie blogów Montessori, z których można skorzystać.


Także osoby należące do zespołu Eduka Center, fascynują się tą pedagogiką: stworzyliśmy kurs Innowacyjna Nauka Pisania i CzytaniaKLIK, czy kurs Świat LiczbKLIK.

Zarówno jedno jak i drugie szkolenie nawiązują do pedagogiki Montessori i krok po kroku wyjaśniają w jaki sposób rozpocząć i poprowadzić naukę pisania i czytania oraz liczenia z dzieckiem.

Dla osób chcących poczytać trochę o tej metodzie i zainspirować się przeróżnymi ćwiczeniami czy zadaniami, stworzyliśmy niepowtarzalny e-book PODĄŻAJ ZA DZIECKIEM.

Znajdziecie go TUTAJ w bardzo atrakcyjnej cenie.

Naprawdę warto go mieć! 

Dlaczego? Otóż:

  • to prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji ćwiczeń PRAKTYCZNYCH, które zgodne są z pedagogiką Montessori
  • opisując ćwiczenia, wykorzystaliśmy prywatne, autorskie zdjęcia, prezentujące wykonanie danego zadania praktycznego
  • w e-booku prezentujemy zadania i ćwiczenia, które kształtują u dziecka samodzielność
  • opisujemy ćwiczenia, kształtujące u dziecka umiejętność pisania, czytania i liczenia

E-book składa się z wstępu, dwóch rozdziałów i podsumowania. Rozdział pierwszy opisuje pedagogikę Marii Montessori i to, kim była. Rozdział drugi zawiera praktyczne wskazówki dnia codziennego. Został podzielony na: ćwiczenia dnia codziennego, kształtowanie zmysłów, edukację matematyczną, edukację językową, wychowanie kosmiczne.

Każda z dziedzin jest pokrótce opisana, każda z nich zawiera co najmniej kilka propozycji ćwiczeń, które można wykonać – w domu czy miejscu, w którym pracujecie!

Świetne jest to, że przedstawione pomysły wykorzystują pomoce rozwojowe, które bardzo łatwo wykonać samemu bądź nawet znaleźć w swoim zaciszu domowym!

Przedstawione pomysły ćwiczeń naprawdę bardzo inspirują i zadowalają – zarówno dorosłych jak i najmłodszych. Pokazują w jaki sposób kształtować   w dziecku samodzielność, w jaki sposób zaangażować malucha w proste prace domowe, które z kolei sprawią, że poczuje się on ważny, potrzebny, wyjątkowy!

Przypominamy: e-booka znajdziecie TUTAJ.

Pamiętajcie: propozycje ćwiczeń praktycznych udokumentowane są autorskimi zdjęciami z prywatnego folderu. Naprawdę warto zaopatrzyć się w tego e-booka i zainspirować się…po prostu!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *